Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (46) összesen

Téma: Corocub építése

Corocub építése

Megy ez mint az ágyba Ka...........ki :lol:
    Csak 1 észrevétel 8) Sok súlyt megtakarithatsz legközelebb ha a főtartót
    balsábol csinálod a két oldalán 1,5-2mm-es RL erősitéssel.
    Belegondoltam hogy ami most benne van azzal embert is lehet ölni :?

Még mindig FIGYELLEK 8)
    KLIKK IDE HA JÓT AKARSZ : http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MTc4NDQ2

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Igazad lehet, bár az eredeti tervekben "yardstick" et írnak főtartónak, ami ugyan biztos nem 6 mm vastag, de nem is balsa...
    Meg ha belegondolok: 2 oldalán 2-2 mm RL erősítés az már 4 mm. Az meg már csak egy köpésre van a 6-tól.
    Meg aztán ha már annyit sz..oznék vele, akkor nem is lenne olyan "Simple", mint ahogy az a műfaj nevében benne van.

Húúú most aztán jól megmagyaráztam.... 8)

De megígérem, legközelebb egy UltraLight SPAD-ot fogok építeni

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Lett egy kis időm, úgyhogy: Szárny rögzítése.

Itt láthatóak a szárny rögzítési pontjai:

A második képen levő 6-os alucsövek fognak illeszkedni a törzsbordába fúrt lyukakba. A csövek úgy vannak betolva a szárnya, hogy a szárny főtartójába fúrt lyukakon teljesen átmegy. A csövek annyira szorulnak, hogy kalapáccsal kellett bevernem őket, úgyhogy nem félek, hogy ki fognak esni...

Modellépítés kalapáccsal... Szép dolog. Ha így folytatom, legközelebb felxxel fogom kivágni a hab parkflyerem szárnyát.

A törzsön levő rögzítési pontok:

Az első képen a már említett törzsborda és a lyukai láthatóak.
    A második képen a szárny kilépőélének rögzítési pontjai vannak. A körmösanyákat tartó fadarab 6-os rétegelt lemez, és úgy van a törzsbe ragasztva, hogy a két szélén az érintkezési pontokon két-két csap van a törzsbe nyomva, hogy erősítse a ragasztást.
    A szárny ragasztásánál (pár hozzászólással ezelött) látszik, hogy a kilépőnél a két réteg kartonplaszt között egy kábelcsatornából kivágott műanyag lemez van, mintegy alátétként, hogy ne szakadjon át a kartonpalaszt.

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Futómű.

Megrajzoltam autocaddel, így talán jobban látszik

A fehér vonal maga a futómű 3 mm-es acélszálból. A piros, a keresztmerevítő, 1 mm-es acélszálból. A kék pedig a cérnát jelképezi, amivel jó erősen körbetekertem, majd ecseteltem epoxival...
    Értelemszerűen a cérnás epoxis kezelést mind a négy rögzítési ponton alkalmazni kell

És az eredmény:

A kész futóművet egy megfelelelő formára hajlított alu lemezzel fogtam a törzshöz (sajnos nem fotóztam le burkolás elött), amit a törzs belső felén, a törzsborda elött levő 6-os RL futóműtartó blokkhoz fogattam (4. kép)
    A harmadik képen pirossal jelöltem azt a helyet, ahol a burkolat rögzítve van a törzshöz. Egy meghajlított kb 2 cm-es bicikliküllő van benyomva a törzbe, és a burkolat anyagába (valamennyire a 2. képen is látszik).

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Sajnos (vagy szerencsére) nem voltam Budapesten, ezért mostanáig nem tudtam folytatni (bár nem úgy tűnik, mintha érdekelne bárkit is )
    Most jön az orr rész kialakítása.

Az első képen látszik, hogy a főbordát és a tűzfalat egy orrmerevítővel kötöttem össze, ami egyben az üzemanyagtartály tartója is. A tűzfalat két részből csináltam: Az orr formáját először az eredeti terv alapján alakítottam ki, de így olyan rondának tűnt, mivel nem voltak benne a 3. képen látható kartonplaszt ívek. Szerintem túl szögletes volt. Ezután betettem az íveket, és a tűzfalat kiegészítettem az orrmerevítő alatti résszel. Így már egészen emberi formája lett...
    A motortartót egy 10 mm-es rétegelt lemezből vágtam ki. A tűzfalba vágott két lyukba van beleragasztva, továbbá a kartonplaszthoz is hozzá van erősítve csapolással és ragasztással. Így összességébben egy eléggé stabil szerkezetet alkotnak. A tűzfal alján levő két lyukon jönnek majd ki a csövek a motorhoz. A tűzfal és az orrmerevítő is 6 mm-es RL-ből van.

A képeken látható szélvédőt és (felhajtott) orrburkolatot még nem kell nézni, azokat a továbbiakban fogom ismertetni.

Ilyen lett felszerelve:

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

És mivel sokáig nem írtam semmit, ezért most több időt szánok a dologra:
    Orrburkolat (nem összetévesztendő a motorburkolattal, mert olyan is lesz):

Tehát:
    Az első képen látszik az orrburkolat anyaga. A kartonplaszt bordái a gép hossztengelyével párhuzamosak. A belső oldalt beirdaltam, hogy jobban ráhajoljon a tűzfal ívére.
    A törzs egyik oldalához odaragasztottam, a másik oldalon pedig 2-2 lyukat fúrtam a törzsre, és az orrburkolatra, hogy kábelkötegelővel rögzíthessem őket egymáshoz. A második és harmadik képen az a kiálló valami az üzemanyagtöltő cső.
    Látható még a képeken a szélvédő is. Ezt egy sima 2 literes ásványvizes flakonból vágtam ki, a széleit megtörtem, majd ráragasztottam a törzsre.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

Corocub építése

Nagyon profi! Hát hiába, cartonplastból nem csak SPAD-ot lehet építeni!

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Ez is SPAD.
    Vagy inkább CPAD? (Complex Plastic Airplane Design)
    8)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

Corocub építése

Inkább az utóbbi. ... Egyezzünki ki PAD-ban!
    - Csak rá ne üljenek! :lol:
    ( ops: brrr, de rossz!)
    :lol:

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Jó lassan haladok. Hiába: a meló nem várhat...

Az előző hozzászólásig kész volt a repülő, de ami most jön, annak egy részét már azóta csináltam:
    Elektronika beépítése.

A vevőt szivacsba ágyaztam, ahogy kell... (1. kép)
    Kábelkötegelővel lesz leszorítva, látszik is a képen, bár még nincs rögztve. Az antennát az oldalablaknál beledugtam a törzs anyagába, és ott vezettem végig.

A törzsben levő szervótartó kábelcsatornából készült. (2. kép) A tolórudak 2mm-es szénszálból vannak, a végére pedig 1 mm-es acélszál van jó erősen "rácérnázva-epoxizva"
    A szárnyban levő (csűrő) szervóágyakat a szárny elkészítése után vágtam ki, méghozzá úgy, hogy a szervót tartó két csavar a szárny főtartójába kap bele. A másik két csavarhoz a szárny belsejébe beleragasztottam egy kábelcsatorna darabot. Itt a tolórudak a változatosság kedvéért bicikliküllőből vannak, mivel már nem volt itthon szénszál. Meg egyébként is: ha létezne olyan hosszú küllő, akkor a törzsbeli tolórudak is abból készültek volna. :twisted:

A gázszervó tolórúdja, mivel nem is hosszú, meg nem is kell erőt átvinnie, sima 1-es acélszálból van, de azért az üzemanyagtartályt leszorító kábelkötegelő alatt van elvezetve a biztonság kedvéért.

A súlypont természetesen az akkuval van beállítva. Mivel az eredeti tervektől eltérően a vezérsíkokat két rétegből csináltam, a súlypont akkor jó, ha az akku a lehető legjobban előre van tolva (erről nem csináltam képet, és már nem akarom szétszedni az elejét)
    A készre szerelt gép tömege 3,04 kg (ÜA. nélkül, bár erre még rá fog jönni a motorburkolat, és az oldalablakok)

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva