Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (46) összesen

Téma: Corocub építése

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

És ami most jön, azt már csak a nagyon elvetemülteknek javaslom (mondhatnám: Don't try at home ):
    Motorburkolat.

Először megcsináltam papírból a motorburkolat modelljét: AutaCAD-del nagyjából megterveztem, kinyomtattam, kivágtam és celluxxal összeragasztottam. Ezután kartonplasztból kivágtam a darabokat, kicsit farigcsáltam őket, és egész jól összeillettek a darabok:

És az eredmény:

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Repült a darab!!!

Elsőre sajnos önbizalomrombólóra sikerült a reptetés. Mátyásföldre vittem ki. Enyhe szél fújt. Szépen repült, nem volt vele semmi probléma. Sajnos a leszállás nem olyanra sikerült, mint ahogy elterveztem.
    Túl alacsonyan jöttem be, és pont a pálya körüli földsánc elött egy erősebb légáramlat lenyomta a repülőt, de úgy, hogy kb két méter magasból egy pillanat alatt nullára csökkent a magasság. Talán nem is lett volna baj, ha nincs ott a földsánc (de ott volt). Nagy gáz nem történt, a futómű meghajlott és a szárny kiszakadt a helyéről...
    Lehet hogy nem is szél volt, hanem egy gonosz rádiózavar... 8)

Hamar megjavítottam a bajait, és ma is kint voltam. Hibájából nem tanulván az ember, most erősebb szél volt, de én csakazértis felszálltam... Az erős szél miatt trimmelni nem is nagyon tudtam, folyamatosan dobálta a gépet. Viszont a leszállás gyönyörűen sikerült. Szóval mára megvolt az önbizalomnövelés...
    Nagyon szépen repül, jó kis trainer jellegű gép...

A motorburkolatot nem raktam fel, meg az oldalablakokat se csináltam még meg rendesen, mert nem bírtam magammal és ki akartam próbálni...
    A súlypont úgy lett jó, hogy az akkupakkot beraktam a gép orrába, egyszóval nem probléma, hogy két rétegből csináltam a vezérsíkokat.

lg

Junior Member
    Hozzászólás
    12

Corocub építése

Gratula! Nagyon szép lett, megérte vele ennyit dolgozni. Csak vigyázz, mert még a végén utánnad csinálják... 8)
    TA-01 Lancia Delta HF Integrale kasznival, SPAD3DT

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Gratula!
    Köszi...

még a végén utánnad csinálják
    Nagyon helyes...

Member
    Hozzászólás
    64

Corocub építése

Szép repülőt építettél!

Junior Member
    Hozzászólás
    9

Corocub építése

Franko lett!!! Belevágok én is!! :twisted: :twisted:

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Nagyon helyes.

Azóta már egy párszor repültem vele. Trimmelés elött a felszállások eléggé érdekesre sikerültek. Mindíg kitört balra. De aztán rendesen kitrimmeltem és azóta elengedett botokkal is nyílegyenesen (na jó majdnem nyílegyenesen) repül.

A futóművet viszont át kell alakítanom. Túl nehéz hozzá a gép. Egy-egy erősebb leszálláskor a propeller beleverődik a földbe...

Junior Member
    Hozzászólás
    12

Corocub építése

Most csinálom a sajátomat. Ugyan ilyen lesz, csak pirosban, és a terv a sapd.org -ról van. Már kivágtam a formát, de sajnos nem mindenhol lett túl sikeres, pláne, ha srévíz kellett vágni. Na mind1, szerintem így is fog repülni, elvégre ez is SPAD :P . Ha kész lesz, majd teszek fel képeket, ha érdekel vkit az összes munkafolyamatot megörökítettem, csak nem akartam még egy ilyen építős topickot csinálni, mert már így is van egy pár. Holnapra meglesz az egész, csak még ajtóvédő él kell. Apropó, te a szervótartót miböl csináltad?

Senior Member
    Hozzászólás
    645

Corocub építése

Engem érdekelnek a képek.
    Mit bánom én, hogy már van ilyen építős topic. Minél több van, annál több fogást lehet ellesni. Csak a topic gazdájával egyeztess, hogy tegyed-e ide, vagy külön topicba.
    Ha gond a feltöltés, a tárhelyemre fel lehet tenni ideiglenesen. (Mondjuk 1-2 hónapra)

looszg:
    Tényleg szép lett a masina.
    Nem is gondoltam volna, hogy ilyen szép madarat lehet építeni kartonplasztból...

Junior Member
    Hozzászólás
    12

Corocub építése

Egyre jobban alakul szerencsétlen, mint pupos gyerek a prés alatt. Nagyon meglepődtem, amikor megcsináltam a szárnyat, és ráébredtem, hogy huhh ez azért 190 cm hosszú lett, magasabb mint én. Holnap teszem össze készre. Kis ajtóélvédő segítségével megreősítem a hajtásokat. Egyelőre úgy néz ki, hogy egy csepp ragasztó nélkül fogom megcsinálni, kabelkötegelővel, és egyéb okosságokkal. A szárnyat, pedig nem ragasztom 2 db ból (fölső, alsó rész) hanem a fölsőt ráhajtom az alsóra, és köze megy a főtartó. Kicsit gagyi lett az egyiknek a belépő éle, de majd holnap megreparálom. A fő bánatom a test egyenetlensége, kicsit maszek lett a kivágása, mivel ahogy keresztbe elvágtam a bordákat kicsit megugrott a szike. Vki nem tud vmi jó technikát a vágásra? Az első gondoltaom az volt, hogy acél vomalzó mellett kéne, de olyanom sajna nincsen, majd vmi alu lap mellett fogom legközelebb. Abban reménykedek, hogy ha bevonom, meg kész lesz, nem fog látszani semmi. A főtartók fenyőlécből készültek az origo modellben vettem, nem volt kedvem mással kísérletezni, ez igaz csak 2cm magas, és eddig mindenki 3assal csinálta, de majd jó helyre fogom tenni. Jah a test 4,5 ös CP ből van, a szárny pedig csak 3,5ösből. Eddig szinte mindent megörökítettem, ha tényleg érdeklődtök, akkor nyomok fel képeket is.

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve