Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen

Téma: Súlyos modellhelikopter baleset

Senior Member
    Hely
    Dunaújváros
    Telefon
    70-930-2669
    Hozzászólás
    1.298

Súlyos modellhelikopter baleset

Egy nagyon sajnálatos eset.
    Azt hiszem átgondolok dolgokat.... Bár csak T-rex 500-al repülök, de néha én is közel engedem kicsit magamhoz, és mindig mondogatom is magamnak, hogy nem kéne, eztán nem is teszem!

http://www.origo.hu/nagyvilag/201309...jat-fejet.html

http://www.perthnow.com.au/news/worl...-1226712962922
    Üdv: Woody
    Graupner bell 212, T-REX 500, Styroman repcsik

Senior Member sterby logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    1.008

Re:Súlyos modellhelikopter baleset

Ami engem illet jobban szeretem a motor nélküli gépeket. Viszont amikor helikopter is van a reptéren már azelőtt feltérképezem a menekülési útvonalakat mielőtt felszáll. Több pilótától is hallottam mennyire rutinosak és/vagy mennyi bajnokságot nyertek, de bőven elég egy hirtelen lefogazódott szervó vagy egy kifáradt alkatrész. Innen csak a szerencse játszik hogy milyen irányba indul el.

Senior Member
    Hely
    8521, Nagyacsád Zrínyi u. 11.(0630/843-1308)
    Hozzászólás
    535

Ez tényleg sajnálatos dolog és sajnos mindíg visszaigazolja az élet, hogy soha nem lehetsz elég biztos a dolgodban!Ha az ember tévedhet akkor a technika is!Itt egy videó...nem volt szerintem béna a srác viszont lehet figyelmetlen volt...vagy ki tudja!Mindenesetre sajnálatos a történet!
    http://www.youtube.com/watch?v=5Zg3-7mSt7Y
    Hitec Aurora 9
    ExtremeFlight Extra 300 78" 6s

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402

Ha csak ezt a topicot olvasom, akkor is nyilvánvaló, hogy a nagyméretű helikopter nem játék. Több halálos balesetet okoznak a helikopterek, mint az összes többi modell kategória együtt sem. Annak idején az EMH-ban parázs viták voltak a repülés biztonságosabbá tétele ügyében. Mivel még a versenyeket sem sikerült a megfelelő mederbe terelni, közel 10 éves helizés után letettem a nagy gépeket...
    Kövi

Senior Member steevee logója
    Hely
    Mór
    Hozzászólás
    651

Ha egy Alan Szabo Jr. vagy Kenny Ko Align tesztvideót nézel, majdnem mindig maga felé is elindítja nagy sebességgel a gépet (nem csak 250-es méretűt) és előtte néhány méterrel állítja meg v. küldi fel. Itt is elég egy hiba és sok kis pilóta lesz az egy nagyból. Én az 500-as felszálló platformját is kétszer messzebb raktam, mint a 450-esét.
    Walkera 4g6 FBL, Nine Eagles extra 300 hab.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.955

Mikor kezdtem a történetet kb 2002-ben ellátogattam az akkori helikopter bajnokságra emlékeim szerint valahol sülysáp melletti emlékparkban volt és talán Iván István féle rendezés.

Csak bámultam a csöpögő nyálas pofámmal tervezve hogy holnap biztosan megveszem az akkori kiszemelt Rapimat egyszer csak mellém kb 10 méterre egy Audi A4-es szélvédőjébe totál belerongyolt egy nagytiri mellettem persze a kedvesem, szanaszét robbant a lelkem szemünket majd kivésve.

Víz kivert,vérnyomás megállt torok kiszáradt.Na ez király vóót anya...újjászülettünk megérte eljönni ugye neked is frankó volt

Na ott akkor úgy gondoltam nem helizek és azóta sem teszem,megmaradtam a nagy Krilleknél

Azért ne hegyezzük már ki ezt a helikre általánosságban a modellezés veszélyes. A személyes tapasztalatom szerint a repülősök körében sokkal rosszabb a biztonság követelmények betartása. 3m s gépekkel kocsiznak be az autókhoz és emberek közé hogy ne kelljen sétálni, egyszerre többen repülnek, Többször rongyolt már bele autóba leszálló gép mert ő maga elé akart leszállni.
    Egy szó mint száz figyelni kell egymásra legyen az heli vagy repülő... nem játék!
    Sausage Team pilot

Idézet seaky77 eredeti hozzászólása
    Azért ne hegyezzük már ki ezt a helikre általánosságban a modellezés veszélyes. ...
    Egy szó mint száz figyelni kell egymásra legyen az heli vagy repülő... nem játék!
    Sziasztok,
    Nagyon egyet értek... Én is törtem össze már helikoptert több méretet is, és azt gondoltam a helikopter veszélyesebb mint a repülő, addig gondoltam így míg körülöttem mindenki 50-70 dkg méretű EPP gépekkel reptetett. Aztán jött egy több kilós fa-fém repülő : azóta azt gondolom, hogy ami repül arra oda kell figyelni a pilótának és nézelődőnek egyaránt.
    Fő a biztonság!
    Üdv. T. Misu

T-Rex 500 DFC Pro BeastX Plus; ALZ 450 DFC CopterX 3x2000; Spektrum Dx6i - mert repülni jó!!!

Senior Member super456 logója
    Hely
    Leányfalu
    Hozzászólás
    2.431

Szerintem a modell helikopter veszélyesebb, mint bármelyik másik modell.
    Több okból is.
    1: Az vezetéséhez sokkal több figyelemre van szükség, mint egy repülőnél.
    2: A mérete, látható felülete viszonylag kicsi. Közel "kell" repülni, hogy jól lehessen látni.
    3: A helikopter vezetéséhez gyors reflexekre van szükség. Bárhol, azonnal ott van futni, menekülni, nincs idő.
    4: Repülési iránya kiszámíthatatlan.
    5: Minél közelebb van, annál magasabb az adrenalin szint a pilótában.

És természetesen itt van az emberi tényező, túlvállalja magát, nincs tisztában a saját korlátaival, mellényúlás esetén leblokkol, megijed.

Műszaki hiba történik, ezt drága megbízható elektronikával, és alapos karbantartással lehet minimalizálni.

A helikoptert tisztelni, szeretni kell, és nem félni tőle.
    Balázs

"Sponsored by destiny"

Senior Member
    Hely
    Jászberény
    Telefon
    06703640199
    Hozzászólás
    1.507

Idézet super456 eredeti hozzászólása
    Szerintem a modell helikopter veszélyesebb, mint bármelyik másik modell.
    Több okból is.
    1: Az vezetéséhez sokkal több figyelemre van szükség, mint egy repülőnél.
    2: A mérete, látható felülete viszonylag kicsi. Közel "kell" repülni, hogy jól lehessen látni.
    3: A helikopter vezetéséhez gyors reflexekre van szükség. Bárhol, azonnal ott van futni, menekülni, nincs idő.
    4: Repülési iránya kiszámíthatatlan.
    5: Minél közelebb van, annál magasabb az adrenalin szint a pilótában.

És természetesen itt van az emberi tényező, túlvállalja magát, nincs tisztában a saját korlátaival, mellényúlás esetén leblokkol, megijed.

Műszaki hiba történik, ezt drága megbízható elektronikával, és alapos karbantartással lehet minimalizálni.

A helikoptert tisztelni, szeretni kell, és nem félni tőle.
    az utolsò sor nagyon igaz!
    Trex 500 DFC
    Wl-toys V977

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve