Eredmény: 1 - 9 (9) összesen

Téma: Szakdologzati segítség (Repülőmodell szárny)

Senior Member easeus logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    06304615152
    Hozzászólás
    107

Szakdologzati segítség (Repülőmodell szárny)

Üdvözlök mindenkit!

A szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni. A téma a következő: Repülőmodell szárnyak tesztelése. Az én elképzelésem az, hogy megépítem az adott szárnyat amiket különböző módon befedek pl.: balsa palánkolás, fólia, japán papír, üvegszövet. Azt fogom tesztelni, hogy mennyire hajlik, csavarodik és mekkora erő hatására törik el az adott szárny. Szükségem lenne egy olyan egyszerű felépítésű balsa szerkezetű szárny tervre amit erre a célra tudnék használni és elég általános vagy széles körben használt. Legalább legyen 50 cm hosszú és egyszerű profilos (sima Clark y profilra gondoltam). Az építésben van már tapasztalatom, és olvastam Hársfalvi Sándor Repülőmodellezés című könyvét is. A szárny tervét elkészíteném SolidEdge-ben is. Szóval:

Van-e valakinek ilyen terve?
    Milyen profil javasolt?
    Van-e a fent említett befedési technikákon kívül olyan amit érdemes tesztelni?
    Van-e olyan tesztelési eljárás amit nem említettem és fontos?
    Van-e olyan dokumentáció ami ezzel a témával foglalkozik?

Minden segítséget szívesen fogadok! Előre is köszönöm!

Easeus

Re:Szakdologzati segítség (Repülőmodell szárny)

Szia,

Tervek és épités segitségéhez itt nézz körül: http://www.outerzone.co.uk/browse_plans/index.asp

Más, ha csak az a terv hogy csak a szárny mechanikai tulajdonságait vizsgálod, akkor teljesen mindegy a profil épités tekintetében az olyan profilok amelyeknek az also vonala egyenes, azt könnyebb épiteni és nálad elvileg meg kell épiteni 5-6 ugyanolyan szárnyat, különböző boritások teszteléséhez. ha meg mechanikai tulajdonságok tekintetében ( főtartók helyzetete, nyomot-huzott szál, boritások, D dobozolás stb.. Ö tekintetében, viszont valami szimetrikus profilt javasolok, attül függ hova kell a szakdoga
    Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Hely
    Szombathely
    Telefon
    06304615152
    Hozzászólás
    107

Köszi szépen a segítséget! Nos igen profilban valami egyszerű kéne, de még nem fix a téma és a mérési módszerek.

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341

no, mi a helyzet ezzel a temaval? lenne egy profilom, ha meg nem keszult el a mu

Hely
    Szombathely
    Telefon
    06304615152
    Hozzászólás
    107

Szia!

Azóta már megírtam a szakdolgozatom! (5-ös lett)
    2 mérésből állt a dolog:

1,
    Egy Clark-Y profilú szárnyat építettem, fejjel lefelé ráhelyeztem mérlegre majd egy erős ventilátorral megfújtam.
    Ez egy relatív mérés volt, próbáltam visszaadni a profil eredeti polgárgörbéjét.

2,
    Az épített szárny szerkezeti tesztelése.
    Egyszerűen rápakoltam a súlyokat amíg el nem tört.

Röviden ennyi. Ennél többet is ki lehetett volna hozni a szakdolgozatomból, de mivel csak egy alap Bsc fizikus képzés a konzulensem nem engedte, hogy túlvállaljam magam. Így is dolgoztam vele eleget. A lényeg egy önálló téma feldolgozása és önálló fizikai mérés produkálása. Maximum 30-40 oldalt írhattam, ha nekiállok minden aerodinamikai tényezőt vizsgálni és számításokba mélyedni ennek az oldalszámnak a többszörösét produkáltam volna.

Azóta is foglalkozom profilokkal meg aerodinamikával, de egy jó gép tervezése még messze van. Kezdő vagyok és inkább reptetek ha van lehetőségem. Igen kevés tapasztalatom van!

Üdv: Gábor

u.i.: Az rchangar.hu nagyon jó weboldal, te szerkeszted? Remélem hamar bővül a Tervezőasztal menüpont!

Senior Member Roller logója
    Hozzászólás
    1.596

Idézet easeus eredeti hozzászólása
    Szia!

Azóta már megírtam a szakdolgozatom! (5-ös lett)
    2 mérésből állt a dolog:

1,
    Egy Clark-Y profilú szárnyat építettem, fejjel lefelé ráhelyeztem mérlegre majd egy erős ventilátorral megfújtam.
    Ez egy relatív mérés volt, próbáltam visszaadni a profil eredeti polgárgörbéjét.

2,
    Az épített szárny szerkezeti tesztelése.
    Egyszerűen rápakoltam a súlyokat amíg el nem tört.

Röviden ennyi. Ennél többet is ki lehetett volna hozni a szakdolgozatomból, de mivel csak egy alap Bsc fizikus képzés a konzulensem nem engedte, hogy túlvállaljam magam. Így is dolgoztam vele eleget. A lényeg egy önálló téma feldolgozása és önálló fizikai mérés produkálása. Maximum 30-40 oldalt írhattam, ha nekiállok minden aerodinamikai tényezőt vizsgálni és számításokba mélyedni ennek az oldalszámnak a többszörösét produkáltam volna.

Azóta is foglalkozom profilokkal meg aerodinamikával, de egy jó gép tervezése még messze van. Kezdő vagyok és inkább reptetek ha van lehetőségem. Igen kevés tapasztalatom van!

Üdv: Gábor

u.i.: Az rchangar.hu nagyon jó weboldal, te szerkeszted? Remélem hamar bővül a Tervezőasztal menüpont!

BME-n vagy repülős karon talán?

Hely
    Szombathely
    Telefon
    06304615152
    Hozzászólás
    107

Pécsi Tudományegyetemen vagyok fizika szakos hallgató!

Senior Member Roller logója
    Hozzászólás
    1.596

Idézet easeus eredeti hozzászólása
    Pécsi Tudományegyetemen vagyok fizika szakos hallgató!
    Érdekes téma mindenképp. Érdemes lenn msc-n folytatni, mert annak a végén már olyan dolit adhatsz le, ahol jobban belemászhatsz a dolgokba. Pl ennek a szárnyprofilnak a numerikus modellezésébe, optimalizációjába stb....

Hely
    Szombathely
    Telefon
    06304615152
    Hozzászólás
    107

Érdemes lenne, csak nem Pécsen. Itt inkább lézerekkel foglalkoznak mester képzésben. Nem hinném, hogy találnék konzulenst. Úgy tudom Szegeden is a nagy intenzitású lézerek a fő kutatási irány. Talán pest...

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva