Eredmény: 1 - 3 (3) összesen

Téma: Régi JU-87 modellel kapcsolatos segítségkérés

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Régi JU-87 modellel kapcsolatos segítségkérés

Kedves Fórumozók!

Segítségkérés szándékával fordulok Hozzátok. Én alapvetően makettező vagyok, s azon kívül, hogy rokonom volt a soproni modellező egyesület sajnos azóta elhunyt vezetője, semmi közöm a modellezéshez. Egy kedves ismerősöm – a szokott módon összekeverve a makettezőt a modellezővel – hozzám fordult segítségért. Az alábbi képeken látható modell, viszonylag hű mása egy JU-87 Stukának (hossz:75 cm; fesztáv: 95 cm; magasság 45 cm), amit elvileg körrepülőnek építettek, ismerősöm állítása szerint a háború idején, vagy előtte. A rajta lévő festés, matricák és a légcsavart látva én inkább későbbinek tippelném, ennél többet, főleg a Star Model gyártóról nem tudnék mondani.
    Kérem, hogy aki tudja, véleményezze ezt a modellt.

Köszönjük előre is!

Üdv:
    Schuller Balázs

Senior Member
    Hozzászólás
    262

Re:Régi JU-87 modellel kapcsolatos segítségkérés

A Motor könnyen beazonositható, ez egy Webra Mach 1. 2.5ccm-s öngyuladásos motor.

Gyártási ideje az 1950-s évek első felére tehető /Nyugat németország, Nyugat Berlin/ 1965-ben még gyártották.

abhajo.

ui. Európában a körrepülőzés megjelenése is erre az időre tehető - semmiképpen sem lehet a háború előtti.

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Re:Régi JU-87 modellel kapcsolatos segítségkérés

Kedves Abhajo!

Köszönöm az információt! Már-már lemondtam róla, hogy valaki hozzászól, ezért mostanáig nem is kukkantottam be.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva