Oldal: 2 / 19 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (184) összesen

Téma: MIG-29 DF 0.82

Member
    Hozzászólás
    74

MIG-29 DF 0.82

szia Charlie!
    nos ez a gumialátét bennem is felmerült...Szóval oké, akkor majd úgy lesz, biztonsági anyás rögzítés lesz.
    Elég lesz 1 motorral bajlódni, amíg rutint nem szerzek. Ha az megvan, és kellő sikerélményem lesz vele, akkor csinálok kéthajtóműves scale Mig-29-et kb. 1:7-be. elfordulós futóbehúzóval stb. De az még a halvány jövő...jó ha ezzel a projektel végzek jövő nyárra.
    A Tolóerő legyen Veletek!

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

MIG-29 DF 0.82

Van egy Mirage 2000 rajzom is, ha erdekel elküldhetem a Hassan-al !!

Abba böven eleg az az egy impeller is es az epitese is eleg egyszerü !!!
    Nagyon jo es reszletes rajz (semi-scale) !!

A Mig-nel, ha csak egy impellert hasznalsz, az impellernek eleg közel a sulyponthoz kell lennie es KÖZÉPEN szinte direkt a kabin mögött !!! Tehat a gep hossztengelyen !!

Innen megy az impellertöl hatra egy "gatya-csö" aminek a ket "labszara" megy ki a turbina-gondolak vegen !!

Majd küldök meg erröl is kepet e-mailben, jo ??

Member
    Hozzászólás
    74

MIG-29 DF 0.82

inkább a balancert küldd :idea: Hamár belefogtam a Mig29 projectbe, nem akarok másba belekapkodni. A tréneremet is meg kell még csináljam...szimulátoron, már egész jól megy az Extra300-al.Szóval a mágneses balanszerre télleg szükség lesz, mert meg kellett bolygatni a rotor tövét tudod és aggaszt hogy rezonálni fog. Majdnem úgy volt hogy megyek Svájcba biztonságtechnikázni, de közbejött egy bőr- ülőgarnitúra vétel..asszony addig rágta a fejem..de biztos ismeritek az ilyet. Így nem tudlak meglátogatni
    Az RL ügyben a tanácsodat elfogadom, mint ahogy a többit is, csak találjak ilyet. Ha megvan, lassan nekiállok nyírbálni, míg tart a jóidő az erkélyen.

Member
    Hozzászólás
    74

MIG-29 DF 0.82

Köszi Charlie a balanszert, megkaptam hát!
    Nos hétvégén elbíbelődtem vele egy keveset, és sajnos elég elszomorító volt a helyzet, és nem lett tökéletes. Egyrészt a mágnesek nem bírják el a tengelyt a rotorral, így hirtelen ötlettől vezérelve függőleges pozícióból el kezdtem megdönteni az állványt és kb. 40-45 foknyi dőlésig bírta tartani, de ezen a szögön is "működött" a rendszer :-) jó 3 órányi köszörűlgetés-próba-köszörű -próba sorozat után "majdnem" jó. Ráfújással tök jól bebírtam pörgetni, most az a helyzet, hogy kb a leállások 75%-ában ugyanott áll meg a rotor. De már télleg annyira kevés kell belőle, hogy szinte feleslegesnek tűnik. Csináltam egy bepörgetés a porszívó kifújójával, tök gyorsra felpörgött, de lassulás közben el kezd remegni az állvány, vagyis nem kóser. Figyelmes szemlélődéssel látni is hogy a lapátok állása között is van egy kis eltérés, tehát "riszál" a rotor, miközben a tengelyhez képest most tömegközéppontban van. Rájöttem miért: sajnos a persely esztergálásakor valszeg nem pontosan a tengely-irányú lett a kúp leesztergálása. Mivel ezt elkerülni nem lehetett volna egyébként sem, dilemma előtt vagyok, megpróbáljam beindítani így is?
    Még az is felötlött hogy a felszorító kúpra kéne rögzíteni a balanszer kis kuposszorítóját, de sajna kisebb, és átmegy a rotor belső kóppalástján. Ehhez esztergálni kéne egy nagyobb szorító műag kúpot.

Senior Member
    Hozzászólás
    571

MIG-29 DF 0.82

Hahó Gazsó!

Mi a nagy szituáció a MIG29 jelenleg, mikor lesz belőle valami :?: :!: :wink:

Üdv: JF

Member
    Hozzászólás
    74

MIG-29 DF 0.82

szia,
    köszi az érdeklődést. Elég sok minden történt november óta az életemben, egy kissé felforgatták a dolgok , pl. most Braziliából jöttem haza tegnap. Majd mostanság nekikezdek a folytatásnak. Az a helyzet, hogy Janika.hu-tól kaptam egy Hapci törzset a régi szárnyamhoz, van egy 3,5 ccm-es Mvvs mocim hozzá, így összeraktam. Ezzel bíbelődtem decemberben, sajnos a motor mindkét csapágyát ki kellett cseréljem, de még mindig nem működik, mert a karbi tűszelepje sem okés. Szóval görcsölök, hogy legyen egy repképes modell, ha ez megvan, akkor beindítjuk a KB 82-est, esetleg szívesen veszem a segítségedet ha van tapasztalatod e téren.
    úgyhogy így állunk :-(

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Re:MIG-29 DF 0.82

ismét itt!
    történtek dolgok, egyrészt új néven kellettt regisztráljak, mert az emilcímem megváltozott, így nem tudtam jelszót kérni.szoval gazsoka=gazso
    másrészt sok siklóernyős repülés és élmény után , végre tavaly nekiálltam a Hapcit megcsinálni újra mert 2008-ban összetört vmi rádiózavar miatt a Matyiföldön.jól repült, 8 repülést tudtam végezni, míg összetört. Télen megcsináltam a kettétört szárnyat,(nagyobb károk nem lettek) viszont nyilazottan fékszárnyakkal. Múlthéten megtörtént a szűzfelszállás az új szárnnyal Törökbálinti Depónál. Azért csináltam nyilazottan fékszárnnyal, hogy a MIG29-es megépítéséhez rutint szerezzek, uis ebben nem volt tapasztalatom.(repülés simán ment)
    Időközben megcsináltam a szárnyakat, és a vezérsíkokat a kormánylapokkal styrénből üvegszövettel, a kritikusabb elemek széncsőből.
    A Tolóerő legyen veletek!

Senior Member
    Hozzászólás
    169

aztán: 2 hete sikerült beindítanom a KB.82 mocit, nagyon állat, 20 percet járattam alapjárat közelében, aztán 2 alkalommal már felpörgettem magasabb tartományba is. 5%-os keverékkel üzemeltettem, sikerült 3 alkalommal fullra is felbőszítenem, iszonyatos hangja van!!! mikor felveszi hirtelen a 20ezres rpm-et visít mint állat! sajnos még próbálgatnom kell, az alapjáratit már sikerült, szépen rotyog, de folyamatos gázadásnál lefolyt nem pörög fel teljesen. szóval még csak 2. alkalommal próbáltam, tegnap csináltam új tankot, hallgatva Cbruder tanáácsára, keskeny tank - jégakkuból! sajna ne átlátszó de műxik, feltöltötttem üzivel hogy teszteljem a tömítést, jónak tűnik.rakok képet, ha kitalálom, hogy kell.

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.133

Szia!

Rakhatnál fel képeket, meg méreteket majd a gépről.. Súlyban mennyire számoltál? Tolóerőt mértél már?
    Van 30% üzim fölösben, mert nekem végül elektomos lett a Skyhawk..

üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    169

nemtom miért nem jelenik meg a kép...hogy kell, valamiért nem illeszti be a képet

Oldal: 2 / 19 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve