Oldal: 40 / 44 ElsőElső ... 30363738394041424344 UtolsóUtolsó
Eredmény: 391 - 400 (435) összesen

Téma: Hol vásároljunk?

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    Ez jól hangzik....
    Én készítenék egy screenshot-ot erről a levélről, ezt a paypal levelezéshez csatolva ott fogadnám el az ajánlatot.
    Vita bezárás természetesen csak a pénz visszaérkezésekor.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.127
    Kezd tele lenni a hócipőm a Postával (EMS Express):
    Küldemény postai feladása / Item accepted by postal operator 2017.09.30. | 13:28
    Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange 2017.09.30. | 13:38
    Célországba elküldve / Item sent abroad 2017.10.02. | 13:42
    Célországba elküldve / Item sent abroad 2017.10.03. | 00:40
    Célországban feldolgozva / Processed in the destination country 2017.10.04. | 23:55
    Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés / Under postal customs procedure 2017.10.05. | 09:40
    Adatbekérés a címzettől / Addressee contacted 2017.10.05. | 10:26
    Címzettől beérkezett dokumentumok postai feldolgozása / Processing customs documents 2017.10.10. | 10:33
    Hatósági eljárás kezdeményezése 2017.10.10. | 13:55

Amikor bekérték az adatokat, múlt hét csütörtökön, még aznap elküldtem nekik a dokumentumokat. Kedden rájuk szóltam a Posta ügyfélszolgálaton, erre nagy duzzogva kegyeskedtek feldolgozni és elküldeni a vámosoknak a dokumentumokat.
    De vazzeg, a vámosoknál állítólag 1 nap alatt megfordul! Már a héten ide kellett volna érni a csomagnak, ha csütörtökön kiadják. Mégis mi a francért nem tudnak elvégezni ezek a tetvek egy 5 perces munkát 2 hét alatt? Sok a csomag? Na ne bassz! Vegyenek fel embert, engem hol kell, hogy érdekeljen? A semmiért nyúlnak le 3000Ft-ra? Na ne! Asszem ennek még lesznek következményei.

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    392
    Ez szívás
    Kevés az ember, és azok sem értenek hozzá, mert nem fizetik meg őket. Tovább nem folytatnám mert még pics@ is lenne benne.....

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    Hasonló cipőben vagyok én is:
    10.08-án érkezett meg a csomag, ekkori a "Célországban feldolgozva" utolsó állapot.
    Azóta többször is hívtam a postát, az ügyfélszolgálatosok azt mondják, hogy "mérlegelés alatt áll", hogy kívánnak-e vámeljárást lefolytatni.
    Először elröhögtem magam, hogy ilyen küldeménystátuszról még nem hallottam. Tavaly még ugye úgy volt, hogy a célországba megérkezett státusz után már akár pár perccel változott, hogy belföldi feldolgozás, vagy vám elé állítás. Ha jól értem, akkor ott hever valamelyik raktárban, azt amíg van zsírosabb falat, addig nem nyúlnak az enyémhez. Csak, hát meddig lehet ezt játszani?!?!?!

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    392
    Az utolsó csomagom 5 napig csücsült ott, 4 apró kütyü, kb. 1500 Ft értékben. Áááááá nem mondok semmit inkább.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.127
    Idézet gittaimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez szívás
    Kevés az ember, és azok sem értenek hozzá, mert nem fizetik meg őket. Tovább nem folytatnám mert még pics@ is lenne benne.....
    Na, ez az ami engem nem igazán érdekel. Elvállalták a munkát, oldják meg! Ha nem tudják megoldani normális határidőn belül (régebben 4 napot vállaltak a vámolásra), akkor fizessenek kártérítést. Vagy fizessék vissza a feladási+ÁFA+vámolási díjat.

Ez szintén egy olyan dolog, amiben ha a károsultak nem lépnek, akkor nem fog változni semmi. Részemről vállalom, hogy megküldöm a Postát egy kártérítési követeléssel.
    Egy pár ezer forintos árunál nem verném magam, most is van egy sima követéses csomagom ami 8.-a óta ott dekkol náluk. De ez most nagyobb értékű, ráadásul EMS expressz lett feladva, és több mint 30ezret fog szakítani rajta az állam, 3000-et + a szállítási díjat a Posta. Akkor dolgozzanak meg már a pénzemért b.ák+!

Ezeknek mi lehet az állami felügyeleti szervük? A GVH? A Fidesz a fogyvédet már megszüntette, de annak amúgy se volt értelme.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    Azért érdekes a mentegetőzésük: "sok a csomag"
    Ezt én nem értem, hogy egy cégnek miért probléma ez a fő profilját érintően???
    Virágzó, sikeres, extra profitot termelőnek kéne lennie, ahol nem gond fejleszteni, megfizetni a munkásait.
    Szerintem egyikőnk sem becsempészni szeretné a megrendelt árut, nézzék át, ha úgy ítélik meg, fizetni fogunk.
    De könyörgöm, haladjunk!

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.127
    Mint írtam, engem ezzel nem tudnak meghatni.

Csak józan paraszti ésszel, hogyan kellene működnie a dolognak?
    Berakják a röntgen alá a csomagot, megállapítják, hogy vámolni kell. Ez kb. 1 nap. Elküldi róla az értesítő SMS-t még aznap (más kérdés, hogy a hülyéje még postai levelet is küld), de látszik a követésen is, hogy VÁM elé állították. Elküldöm a számlát, bankszámlakivonatot még aznap, amit berögzít az elektronikus rendszerbe (még vámtarifaszámot is írok rá neki), amit azonnal tovább is küldhet a VÁM-osokhoz a parasztja. Mi kell nekik ehhez minimum 2 nap?
    A VÁM-osokra számoljunk max. 1 napot. Kiszámolják a fizetendő VÁM-ot, ÁFÁ-t aztán ennyi, másnap jöhetne a csomag.

Szívesen megszervezem hozzá nekik az informatikai rendszert, csak szóljanak. Természetesen nem ingyen.

Szerintem, első körben az állami felügyeleti szervhez kellene fordulni panasszal, lehetőleg csoportosan, akkor talán nagyobb súlya lenne. Ki van benne?
    Nyilván azzal a járulékos "veszteséggel", hogy megszűnik az EU-n kívülről rendelt csomagok "kutya vacsorája" típusú VÁM és ÁFA "mentessége". De ettől még mindig lehet EU-n belülről rendelni vámmentesen.
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-10-13 11:06

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.127
    Vagyis, első körben nyilván a Postához kell fordulni panasszal, majd a 100%, hogy nem kielégítő válasz után a felügyeleti szervhez.

Senior Member Szpeti logója
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    3.756
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kezd tele lenni a hócipőm a Postával (EMS Express):
    Küldemény postai feladása / Item accepted by postal operator 2017.09.30. | 13:28
    Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange 2017.09.30. | 13:38
    Célországba elküldve / Item sent abroad 2017.10.02. | 13:42
    Célországba elküldve / Item sent abroad 2017.10.03. | 00:40
    Célországban feldolgozva / Processed in the destination country 2017.10.04. | 23:55
    Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés / Under postal customs procedure 2017.10.05. | 09:40
    Adatbekérés a címzettől / Addressee contacted 2017.10.05. | 10:26
    Címzettől beérkezett dokumentumok postai feldolgozása / Processing customs documents 2017.10.10. | 10:33
    Hatósági eljárás kezdeményezése 2017.10.10. | 13:55

Amikor bekérték az adatokat, múlt hét csütörtökön, még aznap elküldtem nekik a dokumentumokat. Kedden rájuk szóltam a Posta ügyfélszolgálaton, erre nagy duzzogva kegyeskedtek feldolgozni és elküldeni a vámosoknak a dokumentumokat.
    De vazzeg, a vámosoknál állítólag 1 nap alatt megfordul! Már a héten ide kellett volna érni a csomagnak, ha csütörtökön kiadják. Mégis mi a francért nem tudnak elvégezni ezek a tetvek egy 5 perces munkát 2 hét alatt? Sok a csomag? Na ne bassz! Vegyenek fel embert, engem hol kell, hogy érdekeljen? A semmiért nyúlnak le 3000Ft-ra? Na ne! Asszem ennek még lesznek következményei.
    Irgum burgum! Igazad van, borítsd rájuk az asztalt, meg sürgesd őket.
    Kb ez volt a tippem, hogy miért tartott két hónapba, hogy megérkezzen a csomagom, amiben szintén nem játék, vagy apróság volt. Gondoltam, hogy a postán abból áll ki a napjuk, hogy ideges címzettek zaklatják őket, hogy mi lesz már, haladjanak már mert már két napja ott a csomagjuk. és persze unják, és szabadulnának már a "kedves" ügyféltől ezért előre veszik a csomagot.
    A többi f@sz, meg aki nem akarja zaklatni őket, mert tudja, hogy kevesen vannak, meg a maradék 50%, vagy kitudja mennyi kis türelmetlen nem hagyja élni őket, és egész nap hívogatja őket.

Persze aláírom, hogy igazad van, hogy kevesen vannak a feladatra, és a csomagok is egyre csak szaporodnak, és fognak is, és ezt meg kéne oldani.
    Igazad van! És hangsúlyozom, hogy nem akarok beled állni, csak, szerettem volna ezt az oldalt is megvilágítani egy kicsit, mert hivatásos sofőrként minden nap, egész nap, csak ezt a tolakodást látom az utakon is. Mert ugye amit felvázoltál az nem más mint egy kvázi tolakodás, ami jogos a hivatallal szemben, de valahol meg gusztustalan egy picit a többi címzettel szemben.

Várom a kiosztást (mert az a tippem, hogy erősen félre fogod érteni ezt a pár sort), és már most előre bocsájtom, hogy persze igazad van. Csak hogy ne kelljen válaszolnom rá.
    Csak így tovább, keményen előre tovább! Mutasd meg nekik!

(nagyon bosszantó volt az az 4 hét amikor láttam, hogy ott a csomagom náluk, és meg sem mozdul)

Oldal: 40 / 44 ElsőElső ... 30363738394041424344 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva