Oldal: 66 / 69 ElsőElső ... 16566263646566676869 UtolsóUtolsó
Eredmény: 651 - 660 (687) összesen

Téma: Alternativ open-source firmware Imax, Turnigy, GTPower töltőkhöz

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.444
    Még a chipet sem sikerült senkinek meghatároznia, legalább is én próbáltam és nem sikerült, és a netes fórumokon is hasonló eredményre jutottak mások, így meg elég nehéz programot írni rá.
    Én most belekezdtem egy arduino alapú töltő építésébe. (kijelzőre várok még)
    A legnagyobb probléma a pontos feszültségmérés, mert az Atmel 10bit-es AD-ja 5V-on ~5mV pontosságot tud, ami jó, de csak egy cellára.
    Az Imax és klónjai műveleti erősítőkkel tolják el a magasabb potenciálon lévő cellák feszültségét a mérhető tartományba, ami alapból azt eredményezi hogy még egymáshoz képest sem lehet pontosan mérni a cellákat, kalibrálni kell, de ugye az a sok alkatrész meg bevisz mindenféle mérési hibát mert nyilván nem egy komoly minőségi, hő kompenzált áramkörről van szó.
    Viszont találtam olcsó soros kommunikációjú 16bites Analóg-digitális átalakítót arduinohoz, az meg már elég hogy 0,0005V felbontással mérjek közvetlenül egy 6 cellás akku összes celláját, a testhez képest. Mivel a mérést ugyan az az AD átalakító végzi, csak a bemeneteket kapcsolgatja, és a digitalizálás egy pontos referenciához viszonyítva történik, így elméletileg jóval pontosabb lehet.

Ballanszolás már ugyan úgy történne, csak saját építésnél lehet rátenni tetszőleges izmos FET-et, és ellenállást, így nem a szánalmas 200mA-es kisütésre lennénk hagyatkozva.

Töltő áramot az egyszerűbb verzióban közvetlenül a betápot látnám el áramkorláttal, de akkor a töltőfeszültségnek nagyobbnak kell lennie mint az akku feszültsége.
    Én úgy vélem, hogy ha tápegységről tölti valaki akkor ez célszerűbb, mert minek 230V-ról 12V-ra transzformálni, ha utána vissza transzformáljuk 32-re. Kapásból olyan kínai tápot kell venni ami elegendő a töltéshez.

Ha meg valaki autó akksiról akar tölteni, akkor oda egy komplikáltabbat találtam ki. Minden cellának külön trafója lenne, így nem kell rossz hatásfokkal felfelé transzformálni a feszültséget. Viszont az árammérés így pontatlan lenne...vagy cellánként kellene azt is mérni.

Na de a lényeg, az egyszerű verzóhoz kell egy arduino uno, egy kijelző, a pár dolláros AD átalakító, meg egy marék olcsó FET, egy HAL-os árammérő, induktivitás, meg a kisütő ellenállások.
    Utoljára módosítva: keril által : 2016-11-21 09:00
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Junior Member
    Hely
    Pest, Hévízgyörk
    Hozzászólás
    23
    "Na de a lényeg, az egyszerű verzóhoz kell egy arduino uno, egy kijelző, a pár dolláros AD átalakító, meg egy marék olcsó FET, egy HAL-os árammérő, induktivitás, meg a kisütő ellenállások."

Ez a verzió milyen stádiumban van. Ja és a lényeg nyílt forráskódú lesz?

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.444
    Idézet tertech eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Na de a lényeg, az egyszerű verzóhoz kell egy arduino uno, egy kijelző, a pár dolláros AD átalakító, meg egy marék olcsó FET, egy HAL-os árammérő, induktivitás, meg a kisütő ellenállások."

Ez a verzió milyen stádiumban van. Ja és a lényeg nyílt forráskódú lesz?
    Próbapanelen összedugva, egyenlőre az AD-val játszok, mert ez az érdekesebb része.
    Naná, hogy nyílt lesz azért írtam ide, meg alapból kapjon sárgaságot az összes kínai, aki valaha hozzáért egy jelöletlen procis Imax klónhoz

Mondjuk lehet hogy egy Ardu Nano is elég lenne, de 3.5"-os érintős LCD-t rendeltem, az meg jobban passzol az UNO-hoz. Gondoltam mit vacakoljunk a gombokkal, ha már ilyen olcsó a kijelző.
    Utoljára módosítva: keril által : 2016-11-21 14:52
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Junior Member
    Hely
    Pest, Hévízgyörk
    Hozzászólás
    23
    Jól hangzik..
    Egyetértek csak sárguljanak..!

Junior Member
    Hely
    Pest, Hévízgyörk
    Hozzászólás
    23
    Ezt találtam egy fórumon, MC96F6432.
    Nem értek hozzá de azt irják ez ál eddig a legközelebb.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    801
    Hogy tudom a töltőn lévő eeprom-ot legegyszerűbben lementeni?
    A github-on megkértem Pawel-t, hogy nézze már meg, hogy miért csak 45W-al hajlandó tölteni a Turnigy Max80W töltőm.
    Próbálja kijavítani a hibát, csak nincs ilyen töltője, én asszisztálok, tesztelek neki. Sajnos elakadt a dologgal, eeprom mentést kér tőlem.

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.867
    Milyen programot használsz a feltöltéshez?
    Általában lehet velük epromot is kiolvasni.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    801
    Burn-o-mat -al valamit csinált...
    Létezik, hogy 1KB-os fájl lesz?

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.867
    Ha RAW formátumban mented, akkor csak akkora lesz a fájl, mint az eeprom mérete.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    801
    Hááát, ez már mély víz nekem...
    Elküldtem neki, úgy is mondja, ha nem jó.
    Köszönöm a segítséget.

Oldal: 66 / 69 ElsőElső ... 16566263646566676869 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve