Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (97) összesen

Téma: Mig-21 Mf Építési rajzot keresek(90mm) impelleres-re

Senior Member
    Hozzászólás
    758

Re:Mig-21 Mf Építési rajzot keresek(90mm) impelleres-re

Idézet seboki eredeti hozzászólása
    Idézet Koenig eredeti hozzászólása

"Bár a színekkel van egy kis bajom...Amelyik 21-est láttam élőben repülni annak a terepszínű ruhájában nem volt ilyen erős sárga szín...sőt..."

A "jó minőségű" festék nagyon gyorsan kifakult a használatban. A modell a frissen nagyjavított állapotot tükrözi
    A makettezők is képesek egymás torkának esni, melyik a jó árnyalat. Hát mindegyik!!!!!! ;D
    Bármivel lehet festeni a gépet a súrlódás által keltett hő úgyis elintézi. A 21-es alapból ezüstös színű volt a teflon bevonat miatt. Az álcázásnak nem sok értelme volt szerintem mert a radar nem színtévesztő.-)))
    Amúgy a 21-es Vietnami háború alatt az F-104-es méltó ellenfele volt főleg mivel az utóbbi rakétái kakit se értek és sokáig nem volt fedélzeti gépágyúja, Mig a 21-esnek akkor 30mm-ese volt majd később ikercsövű 23mm-ese. Szemből olyan kicsi volt a keresztmetszete, hogy a Fantom radarja akkor érzékelte amikor már minek.-))
    Azóta sok minden megváltozott.
    Nem kötekedés véget de szerintem az F-104-el nem harcolt a 21-es...
    Mivel addigra kivonták az első vonalból a vietnámi harcok kezdetére...És volt gépágyúja...
    Egy kis szösszenet a Wikipédiából:

F–104 Starfighter
    Lockheed F-104 Starfighter.jpg
    A NASA F-104 repülőgépe
    Funkció Harcászati vadászbombázó repülőgép
    Gyártó Lockheed
    Gyártási darabszám 2578 db
    Személyzet 1 fő
    Első felszállás 1954. március 4.
    Szolgálatba állítás 1958. február 20.
    Méretek
    Hossz 16,66 m
    Fesztáv 6,36 m
    Magasság 4,09 m
    Szárnyfelület 18,22 m²
    Szárnykarcsúság 2,45
    Tömegadatok
    Szerkezeti tömeg 6 350 kg
    Max. felszállótömeg 23 170 kg
    Hajtómű
    Hajtómű 1 db General Electric J79-GE-11A utánégetős gázturbinás sugárhajtómű
    Tolóerő 48 kN
    69 kN utánégetővel
    Repülési jellemzők
    Max. sebesség 2125 km/h
    Hatósugár 670 km
    Hatótávolság 2600 km
    Legnagyobb repülési magasság 15 240 m
    Emelkedőképesség 244 m/s
    Szárny felületi terhelése 514 kg/m²
    Fegyverzet
    Beépített fegyverzet 1 db M61 Vulcan gépágyú, 750 db lőszerrel

Az F–104 Starfighter egyhajtóműves, szuperszonikus könnyű vadászrepülőgép, melyet a Koreai háború tapasztalatai alapján hoztak létre az Amerikai Egyesült Államokban. Tervezője Kelly Johnson, az egyik leghíresebb amerikai repülőgép-konstruktőr. A repülőgép törzse nagyon hasonlít a vele egy időben tervezett U–2 stratégiai felderítőgépéhez. Sebessége és emelkedőképessége kiváló volt, de számos rossz tulajdonsága, elsősorban kis hatótávolsága és nagy (szárny)felületiterhelése miatt az Amerikai Légierőnél az 1960-as évek végére kivonták az első vonalbeli szolgálatból. Néhány NATO-tagállamban korszerűsített változatai sokáig rendszerben maradtak, Németország légierejében az 1980-as években a Tornado,[1] Hollandiában az F–16 Fighting Falcon, Kanadában ez idő tájt az F/A–18 Hornet váltotta fel. Olaszországban az utolsó gépek 2004-ig maradtak rendszerben.[2] A repülőgépet nagy sebessége és kis szárnyai miatt gyakran hívták Embervezette rakétának, de katasztrofális baleseti statisztikája miatt Özvegycsinálónak is.
    HUN-1671

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Idézet Young Boys eredeti hozzászólása
    Idézet seboki eredeti hozzászólása
    Idézet Koenig eredeti hozzászólása

"Bár a színekkel van egy kis bajom...Amelyik 21-est láttam élőben repülni annak a terepszínű ruhájában nem volt ilyen erős sárga szín...sőt..."

A "jó minőségű" festék nagyon gyorsan kifakult a használatban. A modell a frissen nagyjavított állapotot tükrözi
    A makettezők is képesek egymás torkának esni, melyik a jó árnyalat. Hát mindegyik!!!!!! ;D
    Bármivel lehet festeni a gépet a súrlódás által keltett hő úgyis elintézi. A 21-es alapból ezüstös színű volt a teflon bevonat miatt. Az álcázásnak nem sok értelme volt szerintem mert a radar nem színtévesztő.-)))
    Amúgy a 21-es Vietnami háború alatt az F-104-es méltó ellenfele volt főleg mivel az utóbbi rakétái kakit se értek és sokáig nem volt fedélzeti gépágyúja, Mig a 21-esnek akkor 30mm-ese volt majd később ikercsövű 23mm-ese. Szemből olyan kicsi volt a keresztmetszete, hogy a Fantom radarja akkor érzékelte amikor már minek.-))
    Azóta sok minden megváltozott.
    Nem kötekedés véget de szerintem az F-104-el nem harcolt a 21-es...
    Mivel addigra kivonták az első vonalból a vietnámi harcok kezdetére...És volt gépágyúja...
    Egy kis szösszenet a Wikipédiából:
    Szia.
    Teljesen igazad van mert elírtam a típusszámot: helyesen F-4 és nem 104.
    Tehát az F-4 Pfantomra vonatkozott amit írtam.
    Értem én hogy gőzgép de mi hajtja?

Senior Member
    Hozzászólás
    758

Sejtettem...
    Csak jó volt kicsit okosnak látszódni ;D ;D ;D ;D ;D
    Meg így tiszta a kép...
    HUN-1671

Junior Member
    Telefon
    06 20 9513099
    Hozzászólás
    6

Na ezektől a hozzászólásoktól nem lett tervrajz!Aki meg nem tudja ne írjon (típussal kapcsolatban) ennyi marhaságot!!! Szerintem. Bölcs maradtál volna ha......

Senior Member
    Telefon
    +36703189922
    Hozzászólás
    320

mindegy, ;D kibeszélték "ki,mit tud" . de van helye nálam! engem nem zavar,így lehet később barátokat szerezni... jó értelemben..!! de már alakul minden,szépen lassan....alakul. lesz törzs,lesz szárny,rajz is van .hát így nézünk ki most! az aerword wilgát befejezem,nem sok van már,addigra ráfeszülök a mig-re . képek lesznek...!!

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Idézet kurilla eredeti hozzászólása
    Na ezektől a hozzászólásoktól nem lett tervrajz!Aki meg nem tudja ne írjon (típussal kapcsolatban) ennyi marhaságot!!! Szerintem. Bölcs maradtál volna ha......
    Tibi ez a tervrajz amit mellékeltél tökéletes.
    Idézve előttem szólót:
    Bölcs maradtál volna ha......

Senior Member
    Hozzászólás
    243

;D ;D ;D :P :P :P :P :P :P :P :P :-*
    Szél Pál<br />mobil szám: 06 30/2462 670

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Idézet szelpal53 eredeti hozzászólása

;D ;D ;D :P :P :P :P :P :P :P :P :-*
    Palibácsi ezt részleteznéd, főleg a technikai rész érdekelne. Ezen belül is a sebesség és a kis szárnyfelület, ebből következően a kis felhajtóerő és a jelenlegi impellerek összefüggését részleteznéd? Különös tekintettel a vezérsíkok hajtómű által nem megfújását figyelembevételével?

Senior Member
    Telefon
    +36703189922
    Hozzászólás
    320

csak aki tud!!!!!!segíteni,annak a véleményét köszönöm... MÁS .....NEM ÉRDEKEL. én úgy gondolom,ki nem tud segíteni,"MINDENT A SZEMNEK"... VÉLEMÉNYT UTÁNNA.... köszönöm!

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Idézet benus tibor eredeti hozzászólása
    csak aki tud!!!!!!segíteni,annak a véleményét köszönöm... MÁS .....NEM ÉRDEKEL. én úgy gondolom,ki nem tud segíteni,"MINDENT A SZEMNEK"... VÉLEMÉNYT UTÁNNA.... köszönöm!
    Nehéz ebben segíteni mert járatlan útra tévedtél.-)
    A 60-as évek elfogó vadászát próbálod lemodellezni ami alapvetően egy négyteljesítményű hatóműre rakott szárny és kabin és pár fegyver.
    Bizonyos sebesség alatt a reptulajdonsága megközelíti a féltégláét.
    ha tudod neki biztosítani a megfelelő tólóerőt akkor repül,de a leszállás akkor is necces lesz.

Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve