Oldal: 1 / 23 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (230) összesen

Téma: JCP Easy Wing

Senior Member saxon logója
    Hozzászólás
    2.384

JCP Easy Wing

Sziasztok!

Egy uj gep Jan-Che muhelyebol, a Speedster Light.
    Ahogy a nevebol is latszik, nem olyan gyors, mint a Speedster, de megy ha kell.. viszont nagyon szepen kilassithato ( ma pl szelben szinte allt a levegoben, magassag vesztes nelkul )

Fesztav: 1050mm

A konfigrol:
    Motor: A-Brushless motor 64gr KV 1860 Scorpion S2215-1860
    Szabályzó: rctimer 40A
    Servó: Turnigy TGY-9025MG Metal Gear Servo 1.8kg/11g/0.09
    1 db 3S 2200-es 40C akksi ( meghajtas es videonak )

Fpv:
    5,8ghz 600mw
    Sony kamera
    Gopro 3

Igy mindennel egyutt a sulya 840g es nagyon korrektul siklik, repido kb 10-13p.

Repulesi tulajdonsagat tekintve kimondottan elonyos kezdoknek ( vagy akik most ismerkednek a csupakkal ), plusz torzse leven kikuszobolheto a csupak egyik legmacerasabb resze: a kezbol valo inditas. Jaro motor mellett is kenyelmesen indithato.
    Az esest is birja az orresz...a sulypont pontos kitapasztalasa miatt volt ma benne resze, de semmi nem latszik meg rajta.

Osszeszerelese is kb 2 ora alatt megvan.

Fel gaz alatt repul egyenesen, 30%-os expoval nagyon kezesen vezetheto.
    Dugohuzoba csak ugy sikerult bele vinni, hogy siklasnal, motor nelkul full magassagi, aztan varakozas.. szoval teljesen eletszerutlen manoverrel.. Viszont abbol is konnyeden kijott, tulajdonkeppen csak el kellett engedni minden kart es mar siklott..
    2 db 2200-es akksival is repulne, de szeritnem az a 30mp-es akksi csere meger annyit, hogy a motor kisebb teljesitmennyel mozgassa a szerkezetet..
    A nagy wingletnek koszonhetoen az egyesenen mintha sinen menne.

A szarny profiljarol majd Jan-Che ir par szot..

Video holnap.

Udv.Saxon

Senior Member saxon logója
    Hozzászólás
    2.384

Re:JCP Speedster Light

Az igert video:
    http://www.youtube.com/watch?v=uHmr-...ature=youtu.be
    A video azert "billeg", mert az en csupammal ( JCP Killer ) nem igazan tudtam olyan lassan menni.

Hamarosan Nobi publikalja az onboard verziot is.

A geprol csak annyit, hogy a loopingot, a haton repulest es az orsot kb 20km/h sebessegnel is meg tudja csinalni, anelkul hogy atesne vagy jelentosebb magassagot vesztene...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.009

Re:JCP Speedster Light

Egyszer fenn, egyszer lenn.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.009

Re:JCP Easy Wing

Ismét repült. Kicsit szeles volt az idő.

https://www.youtube.com/watch?v=ynbT_hqiCx0

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294

Vannak esetleg sebesség/áram értékeid?
    Konkrétan arra lennék kíváncsi hogy az egyes sebesség tartományokon milyen hatásfokkal lehet levegőben tartani.
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.290

Na igen pont erről beszélgettünk.
    Kb 30-40km/h a legjobb sebességtartománya .
    Ehhez úgy kell motort választani hogy kis 10-25%gázzál lehessen ebben a sebbességtartományban használni. Emelet a propot is meg kell választani , nem egyszerű feladat.
    Én azt mondom hogy egy jó motorral , enyhén túlmotorozva , ugyanis a nagyobb motor kisebb gáznál is jó toloerőt ad illetve még mindig kicsi a fogyasztása.

Picit konkretizálva a dolgokat . Egy 70g os dualsky 1250kv motor 20% gázon bőven kellő tolóerőt ad 8-9átmérőjű proppal. És fogyasztás 5-7A?
    Más gépnél próbáltam de ennél is hasonlóra kell számítani.de valóban jó lenne mért adatokat látni de ez nagyban függ a motorválasztástól. Egy jó motorral akár meg lehet triplázni a repidőt! .

Nobi jók lettek a videók, jó repülést vele
    Üdv
    Symbolic F3k project

Senior Member
    Hozzászólás
    1.009

Én most 70g-os rctimer motort használok 880kv-s 8x6 proppal.

Sebességet nem tudok mert nincs osd benne. Repidő kb 25 perc vegyes használat mellet.

Bar ez a motor nem egy erőmű fél gáz felett használom folyamatosan.

Sziasztok !

Szeretnék egy olyan kis méretű , kompakt csupát össze hozni ami alkamas FPV repülésre. az első verziós EASY WING-et elkezdtem kicsit ránc felvarrni, hogy minél jobb legyen . 1050 mm a fesztáv, hab összes súly 146 gr. lesz belőle több változat, törzzsel, lehajtható szárnyakkal és wingletekkel, illetve Adrián tervezett törzs nélküli, szélesebb centroplan-al készül változatot is. elkezdtem összerakni egy prototípust, tesztelni jó lesz. olyan gépet szeretnék ami nem repül gyorsan ( kb 40 km / h ), viszont magas repidőt lehet elérni vele, és stabilan repül, nem billeg.
    eddig így állok vele :

https://www.facebook.com/media/set/?...6654891&type=3

Üdv, JAN-CHE

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294

Sziasztok.

Először is gratulálok JAN-CHE munkájához, le a kalappal!!!
    Mivel nekem jobban tetszik a törzs nélküli verzió, ezért JAN-CHE tervei alapján beleegyezésével elkészítettem a saját koncepciómat egy könnyű kis FPV csupáról, amit ezúton is köszönök!!!
    A képeket itt láthatjátok, lényegében a szárny felek annyival rövidültek amennyit épít a középrész, tehát a fesztáv maradt 1050 mm. Valamint berendeztem a tervezett elektronikával. A merevítéseket nem modelleztem le egyenlőre, mert majd a végleges elrendezéstől függ, ami majd a súlypont beállítása során fog kialakulni.

Üdv Adrián
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Sziasztok !

haladtam kicsit ma is az Easy Wing-el, megcsináltam a lehajtható wingleteket - Adrián tervéről nyúltam a formát, köszi !
    miután berepültem ugyanilyen cartonplast " zsanérozással " megcsinálom hogy a teljes szárnyak is lehajthatóak legyenek a törzs mellett, ha össze lesz csukva a gép 550 X 600 X 120 mm es helyen el fog férni a gép - a szekrény tetején könnyen lehet tárolni, vagy kalaptartón. mondjuk az autó kalaptartóján most is kényelmesen elfér ha le vannak hajtva a wingletek. csináltam egy kis csúszót is az orrára, így 3 pontra fog leszállni. erősnek tűnik a szerkezet, de majd a berepülés megmutatja hogy jó lesz-e így.

JAN-CHE

Oldal: 1 / 23 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve