Oldal: 1 / 21 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (203) összesen

Téma: MicroJet

mmormota
    Guest

MicroJet

Összeraktam egy Multiplex MicroJet-et.

Kis méretű hab gép, amely megfelelő motorral tiszteletre méltó sebességre képes. :lol:

A kit:
    Tartalmazza a teljesen kész, öntött, festett hab alkatrészeket és egy 400-as motort Gunther propellerrel. A hab nagyon precíz és jól kidolgozott. Minden passzol, sehol se kell módosítani, vágni, alakítani. A szervók fészkei ki vannak alakítva, és a kit tartozéka a tolórúd és annak minden szerelvénye. A gép nagyon erős habból készül, ami az orr részen egy vákumformázott műanyag lemezzel tovább van erősítve.
    Az összeállítás könnyű és élvezetes, kb. 2 óra munka van vele, ebből 1 óra nézegetés... :lol:

Hajtómű:
    Az eredeti 400-as motor helyett egy Mega 16/7/8-as motort tettem bele, ez könnyebb, erősebb, jobb hatásfokú. (Egy 16/15/3-mal még vadabb lenne a gép, de nekem a kisebb motor volt kéznél.)
    A motorhoz egy Jeti Advance 3p 18A-es szabályozót választottam.
    Az akku egy 3s 1500mAh PolyQuest LiPo.

Vegyes:
    A gép szárnyán kialakított visszahajló antenna nyomvonal nem szerencsés, csökkenti a hatótávolságot. Van egy alternatív nyomvonal is, ami a szárny végén szabadon lebegni hagyja a drótot, ez a jó választás.

Berepülés:
    Az első kísérlet életem legrövidebb repülése volt. Egy barátom eldobta kissé felfelé a gépet, az azon nyomban orral a földnek fordult, és két méterrel előttünk beleállt a földbe. A hab és erősítés minőségére jellemző, hogy semmi baja se lett a gépnek.

Ezután elolvastam a neten, hogyan kell indítani... :lol: :lol: :lol:

Teljes gáz, koppig felfelé húzott magassági, 45 fokban felfelé nekifutásból dobni, mint egy gerelyt... Ez nagyon szokatlan, a többi gépet gépet teljesen máshogy célszerű indítani.

A gép így tökéletesen indult, hamar felgyorsult, és vissza lehetett hozni középre a magasságit.

Nagyon élvezetes a vezetése, de némi gyakorlatot igényel. Kezdőnek a legkevésbé sem ajánlom...
    A gép nagyon gyors, élénken reagál. Úgy orsózik, mint egy fúró... :lol: Szép nagy hurkokat is lehet vele csinálni, van ereje bőven. A kis átmérőjű propeller éktelen gyorsan pörög, és az EDF-ekre jellemző visító hangot ad.
    Nehezíti a vezetését, hogy nagyon kicsi, pillanatok alatt eltávolodik annyira, hogy érezni lehet csak, alig látszik.
    A leszállás egyszerű, motor nélkül jól siklik, a talaj felett lehet fokozatosan emelni az orrát, amíg lelassul és leesik. Messzebb elment siklásban, mint elsőre tippeltem.

Ha van dual rate a rádión, érdemes csinálni egy nyugisabb beállítást is, a csűrőt visszavenni 40%-ra, és expot is rá, a magasságit kb. 60%-ra szintén expoval. Így pontosabban lehet vezetni normál repülésnél.

Nem annyira gyors, mint a többszörös teljesítményű üvegszálas Sniperem, de a mérete miatt nagyon is gyorsnak hat. Sacc/kb 80...100 km/h lehet a sebessége.

Ha valaki gyors, erős, vad Jet jellegű gépet szeretne viszonylag olcsón, ami jól bírja a kemény ütközéseket, csak ajánlani tudom.

MicroJet

Hy Mormi 8)

Én már 2 hete próbálom összerakni de most anyi a meló hogy nincs,se idegem se időm. :roll:
    Még jó is hogy húzódott :lol: Köszke az infókat,sok meglepetéstől,bosszúságtól megkiméltél. :P
    Én eldobom a gyári mocival,majd ha az kimúlt ops:
    1 karzó féle brusles mocit gondoltam a fenekére.
    Már csak azért is mert más nincs és nem is lesz :? Ismételtem megerősödött bennem hogy az amperfalók nem az én kedvemre valók 8)
    KLIKK IDE HA JÓT AKARSZ : http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MTc4NDQ2

mmormota
    Guest

MicroJet

Ma is repültem vele jó sokat.

Mióta az antenna szabadon lóg hátrafelé, nem volt semmiféle kihagyás, rántás az irányításban.
    Könnyen, stabilan repül háton, alig kell nyomni. A tartós orsózás sem nehéz vele.
    Meglepően hosszú a repülési idő, ha nem végig teljes gázon megy. Több mint fél órát (!) repült úgy, hogy nagyrészt félgázon gyakoroltam, néhány rövid teljes gázos hurokkal és lecsapással.

Úgy tűnik, nem lehet a levegőben összetörni, pedig nagyon kemény felkapásokkal is próbálkoztam. Teljes gáz 45 fokban lefelé, aztán kemény húzás. :lol: Egy idő után már nem gyorsul zuhanásban, valószínűleg fékezi a légcsavar (hallani ahogy felpörög). A hab légellenállása is nagyobb lehet, mint egy üvegszálas gépé, nem olyan sima a felülete.

Csináltam néhány szándékos átesést, nagyon jóindulatú. Leejti az orrát, begyorsul, és simán vezethető marad.
    Viszonylag szűkek lehetnek a kanyarok, nem jellemző rá az a gonosz lebukó orr és hosszú kontroll nélküli szakasz, amit az impelleres Jetek csinálnak túlhúzott, sebességet vesztő kanyarban.

mmormota
    Guest

MicroJet

Idézet Pumilaci eredeti hozzászólása
    Én eldobom a gyári mocival,majd ha az kimúlt ops:
    1 karzó féle brusles mocit gondoltam a fenekére.
    Szia, Laci!

A gyári motorral is jól fog repülni, olyasmi lehet, mint ezzel 80% gázon. Még 40%-on is tudott repülni.

A Karzo féle motor ebbe a gépbe nem szerencsés, nem elég pörgős. Az inkább 3d gépbe való, nagy propellerrel.

Számíts arra, hogy a gép hamar eltávolodik, és alig látszik. Hiába tettem azokat a sárga kockákat a szárnyra, semmi se látszik belőlük. Egy pötty az égen, néha bevillan a fehér függőleges vezérsík. Kék ég, fehér felhők, kék/fehér repülő. :lol: Bár igazság szerint lehetne világító piros is, az se látszana messziről. Nem praktikus elveszteni az orientációt, ha éppen messzebb van... :lol:

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

MicroJet

Nekem az indításra van egy egyszerűbb verzióm. Ráprogramoztam egy kapcsolóra kb. 2 mm magasságit, ez az induló állás. Egy helyből egy erős, de precízen egyenes+vízszintes dobással segítő nélkül is rögtön megy. Semmi nekifutás vagy átesés, ezekre a koppig húzott magassági miatt van szükséged.

Meghajtás: Speed 480 L (nyitott kefés balra forgós), 6x3 Graupner Cam Folding Prop, 10 cella KAN1050.

Ennél a tied még erősebb és könnyebb, tehát még egyszerűbbnek kellene lennie a startnak.

Aki még nem rakta össze: az elől kívül lévő fehér ABS burkolat alá kenjetek gyantát és egy réteg könnyű, vékony üvegszövetet. A burkolatot belül meg kell érdesíteni, és tenni kell egy próbát a gyanta és az Elapor között.
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

mmormota
    Guest

MicroJet

Idézet dannyboy eredeti hozzászólása
    Nekem az indításra van egy egyszerűbb verzióm. Ráprogramoztam egy kapcsolóra kb. 2 mm magasságit, ez az induló állás. Egy helyből egy erős, de precízen egyenes+vízszintes dobással segítő nélkül is rögtön megy. Semmi nekifutás vagy átesés, ezekre a koppig húzott magassági miatt van szükséged.
    Ki fogom próbálni. Eddig mindig akadt valaki, aki eldobta... :lol:
    Gyanítom, hogy menne egyedül is, mert előfordult, hogy dobásnál kicsúszott a dobó kezéből, és lassan, ráadásul élével ment el. Így is simán felment. :lol: :lol:

Neked hogy áll a a két elevon normál repülésnél kitrimmelt helyzetben?
    Az enyémnél kb 2-3 mm-t emelkedő helyzetben van. A súlypont a gyári bejelölt pöttyök vonalában van.

Az elevonokat meglehetősen vastag hab tartja, meglepően nehezen járnak. Nem nyúltam hozzájuk, úgy tűnik ez nem zavarja a kormányzást.

Nagyon jó a hab anyaga, szívesen vennék ilyet tömbben. Meleg dróttal szabdalva nagyon stabil, jó kinézetű gépeket lehetne építeni belőle.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

MicroJet

Az elevont én alapban úgy lőttem be, hogy szépen illeszkedjen a profil S-ívébe. Így veszett gyors, és full gázon is megtartja a vízszintes pályát, nem emelkedik el húzás nélkül. Starthoz 2-3mm fel.
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Junior Member
    Hozzászólás
    6

MicroJet

Egy olyan kérdésem lenne hogy hol lehet ilyet kapni? mert szeretnék egyet ha nem túl nagy az összeg

Lacus
    Futaba 3PK FM 41.030 Black ver.
    <br />Mugen Seiki MBX-5 Racing Buggy W/ Sirio Kanai III Engine
    <br />Savage 25 RTR W/ LRP Z.28R...
    <br />HPI MT 2
    <br />HPI RS4 Micro
    <br />Futaba FF7
    <br />IDM .21 B1 engine
    <br />Hornet II With Brushless system
    <br />SOON:Mugen Seiki MBX-5 Prospec Buggy

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

MicroJet

Origo 15.200Ft.

Van benne Permax400/6V és Günni propi.

Kell még 2xHS-55, legalább 12A szab, vevő, és a gyári motorhoz ajánlom a 8xKAN1050 vagy Hecell1100 vagy GP1100 akku, esetleg LiPo.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

MicroJet

Idézet Lacus eredeti hozzászólása
    Egy olyan kérdésem lenne hogy hol lehet ilyet kapni? mert szeretnék egyet ha nem túl nagy az összeg

Lacus
    Ja, és jó szem, erős idegek, remegésmentes kéz és stabil csűrős tudás gyors gépen. Nem első, de nem is második gép.

Oldal: 1 / 21 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva