Oldal: 1 / 9 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (81) összesen

Téma: Vario

Senior Member
    Hozzászólás
    355

Vario

Repült már valaki variométerrel felszerelt vitorlával? Kiváncsi lennék a tapasztalatokra. Tehát arról van szó, amikor a pilóta fülében csipog, vagy mondja a gépen elhelyezett rádiós varió a süllyedést/emelkedést/magasságot stb.

Vario

Még nem sajnos, de érdekes lehet. Az ára vadállati.
    Ha nem kell feltétlenül az azonnali visszacsatolás, a Lomcovak féle logger is megteszi. PC-re vihető adatokkal, kiértékeléssel.

Senior Member
    Hozzászólás
    355

Vario

Ja, tényleg durva az áruk. Jópofa az is, hogy némelyik még az akku feszültségét is leszólja a magasból :shock:

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Vario

Kis gépeknél nevetséges lehet a varió, 5 méter felettieknél vélik be szerintem igazából. A legnagyobb segítséget a sík talaj feletti vitorlázásban segít mikor a magasság becslése a legkevésbé megy. A lejtőzéskor mikor nem a modell alatt van az ember általában a magasság becslése, változása jobban felismerhető, szerintem egyszerűen el lehet felejteni. Nekem is van egy, ha kell valakinek szívesen bérbe adom. Szerintem nem olyan durva az ára, ha egy 5-6 méteres gépbe akarja beetenni az ember. Az ebay-on már 50 euró körül be lehet szerezni a multiplex variót amit elég jó szerintem. Nekem egy WSTECH www.wstech.de van. lehet kaibrálni az érzékenységet, 5cm/s öhö!

Senior Member
    Hozzászólás
    336

Vario

Sziasztok,

engem is elkezdett érdekeli a téma, úgyanis gyakran megesik ,hogy az ember domboldalban lejtőszél nélkül marad és akkor nincs más választása( ha repülni akar) be kell vállalni ,hogy a legkisebb termik buborékot is megfogja. Vagy ha sikerül kitekerni a gép méretei olyan kicsit lesznek, hogy már nem észleli a mozgását az ember vagy ha elhaggya az emelőteret( sose tedd, amig emel emelkedj te is) nem igazán találja meg a következőt. Innen már csak 1-2 perc és ismét lent van az ember.
    Na szerintem erre való a VARIÓ.... Legalább is azok a német ill. oszták srácok szerint is akikkel én beszéltem ill. leveleztem. Egyébként több helyen van írott anyag is a témáról.
    Egy nagyon jó összehasonlító oldal http://www.kolmanl.info/index.php?sh...etry#skymelody

Igen, a VARIÓ egy teljesen más világ, ez már a műszeres repülés világa...
    Itt történik meg az- természetesen ha jó az idő -,hogy reggel felszállnak a kollégák és d.u. pedig le, mindezt 6-8 óra repülés után...
    Ezt szerintem VARIÓ nélkül nehéz megcsinálni sík terepen.

Ami az alkalmazását illeti, kint tőlünk NY-ra akár 1,5m vitorlákba is alkalmazzák, és a fő cél nem a leszállás segítése, mintazt az elöttem szóló kolléga írta(ez csak kiegészítő funkció), a cél a legkisebb emelés megtalálása és lehető legjobb kihasználása.
    Természetesen az egyéb funkciók is jól jönnek ,mint pl. magasság közlés, fedélzeti feszültség stb...

Az 50 EURO-s VARIÓ-tól én óva intenék mindenkit, a kollégák elmondása szerint csak a gond van vele(olcsó húsnak -sajnos- híg a leve), az említett típus nem hiába nem szerepel a fenti összehasonlításban.

Van viszont egy új cseh fejlesztés, aminek az ára baráti. Ez a szerkezet VARIÓ és Loggoló(magasság író) egyben + fed. feszültség figyelés. A srácok egyenlőre csak Csehországban terjesztik,de szívesen küldenek Magyarországra is.
    Itt nézhettek utána, VARIO címszó alatt: http://www.sysala.cz/

Amit a berendezés tud:

* emelkedés/sűlyedés hanggal való jelzése
    * érzékenység állítható magas/alacsony
    * sülyedés érzékelés állítása 0.2m/s vagy 0.6m/s
    * fed. feszültség ellenörzés (hang riasztással) 4.4V vagy 5.5V
    * egy log file írható, minta vételezés 0.25s. Az adatok számítógépes szoftveren keresztül megjeleníthetőek, menthetőek
    * a szett tartalmaz még egy 1 csatornás LPD (433MHz) adót
    * a szett tartalmaz még egy Intek MT-2000 (LPD&PMR) vevőt

Így a szett teljes ára 120Euro
    Üdv.
    <br />Marcel

Senior Member
    Hely
    Budapest XIX
    Hozzászólás
    329

Re:Vario

Sziasztok,

Nézegettem a Variométerket és velük kapcsolatban volnának kérdéseim. Több helyen létezik külön pitot cső V és T vezérsíkú géphez is.

Mi a különbség köztük? (képeken számomra így elsőre semmi, plusszban még ugyanahhoz az elektronikához is csatlakoznak.) Mit mutat ez ügyben a gyakorlat?

Az alábbi oldalon

http://www.thommys.com/vario-picolar...l-einzeln.html

A V vezérsíkú gépnél a kabin mögé függőlegesen szerelik fel ezt az alkatrészt. Miért pont oda?
    A T vezérsík esetén pedig a függőleges tetejére.
    Akkor adódik a következő kérdés: ennél a gépnél nem ugyanúgy áramlik a levegő a kabin körül (elől) csak azért mert más a vezérsíkja hátul ?

A gyakorlatban van annak jelentősége, hogy melyik fajtát hova szereli fel az ember?
    Van arra valami iránymutatás, hogy hová érdemes őket felszerelni?

Egyenlőre csak a kíváncsiságom miatt kérdeztem ezeket, idén még nem lesz aktuális számomra egy ilyen beszerzése.

üdv
    Gábor

Easy Glider Pro, Twinstar II, HK-450 pro

Senior Member bgeza logója
    Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.164

Sziasztok!
    Ez a csoda ma jelent meg a Multipllex honlapján http://www.multiplex-rc.de/
    Az ára ennek is borsos. Nem világos számomra, hogy milyen adóval tud együttműködni.
    Barátsággal Géza

Senior Member
    Hozzászólás
    863

Szióka!
    Multiplex M-Link!
    2,4 Ghz!
    Üdv : Imre
    Bocsi,hogy csak ennyi,de inkább rohanok a műhelybe modellezni!!!

Senior Member bgeza logója
    Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.164

Szia Imrici, én figyelmesen végigolvastam a linket, de ott csak egy Royalpro adóra láttam utalást. Bizonyára ez az ami 2,4 GHz-n megy.
    Akkor most nagyon takarékos voltam, mert nem lesz variom , maradok a 35 MHz-n.
    Barátsággal Géza

Senior Member
    Hely
    Budapest XIX
    Hozzászólás
    329

Idézet bgeza eredeti hozzászólása
    Szia Imrici, én figyelmesen végigolvastam a linket, de ott csak egy Royalpro adóra láttam utalást. Bizonyára ez az ami 2,4 GHz-n megy.
    Akkor most nagyon takarékos voltam, mert nem lesz variom , maradok a 35 MHz-n.
    Szia

Nekem is 35-ös Multiplex rádióm van és szintén nagyon megörültem amikor megláttam az m-link "gyári" variót a cég honlapján. Írtam is nekik emailt, amelyben megkérdeztem, hogy műkszik-e a varió a Multiplex M-link 2.4 Extender modullal. (Az a külső 2.4 es adómodul, amit a 35-ös rádió trainer portjára kell csatlakoztatni.)

Sajnos negatív választ kaptam, amely szerint csak a gyárilag 2.4-es RolyalPro 9 és ettől felfele (12 stb) rádiókkal mükszik.

üdv
    Gábor
    Easy Glider Pro, Twinstar II, HK-450 pro

Oldal: 1 / 9 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve