Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (81) összesen

Téma: Vario

Senior Member
    Hozzászólás
    1.313

Re:Vario

Tisztelt variot használo/kedvelö/értö kollégák!

Egy kis segitségre lenne szükségem mert nyelvi ismereteim hiányában nem igazodom el a gyárto oldalán.
    A problémám:van egy Wstech variom ami kifogástalanul müködik.Három állásu kapcsolora kell tenni,ahol alul csipogja a variot,középütt mondja a magasságot,felül pedig csak egy rencejsz(fonetikusan) szocskát ismétel,amit a német barátom se tudott leforditani.
    Az egyik vitorlámban a 10 csatornábol 8 foglalt.A maradék 2-t csak 2 állásu kapcsolora lehet rakni.Igy most vagy csipogja a sülyedést/emelkedést,vagy a rencejsz-t ismételgeti.
    Arra lennék kiváncsi,hogy be lehet e állitani hogy a felsö állásba mondja be a magasságot.Szoval lehet e programozni a variot hogy a kapcsolo egyes állásaiba milyen adatot közöljön.
    A variom nem a loggeres,hanem az alap.Szerintem számitogépröl nem programozhato,nem kommunikálnak.

http://www.wstech.de/

Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném!

Üdv:Tamasi
    Emlékezz,mikor a sex volt a biztonság és a repülés a veszélyes!!!

MODERÁTOR
    Hozzászólás
    2.195

Szia TamasI!
    Nem akarod eladni? Pont egy ilyesmit keres az egyik kolléga itt nálunk...
    A hobbit 1 hajszál választja el a betegségtől...<br />Petr Zak Edge 540 3.1m<br />Messer Bf 109

Senior Member
    Hely
    Budapest XIX
    Hozzászólás
    329

Idézet Tamasi eredeti hozzászólása
    Tisztelt variot használo/kedvelö/értö kollégák!

Egy kis segitségre lenne szükségem mert nyelvi ismereteim hiányában nem igazodom el a gyárto oldalán.
    A problémám:van egy Wstech variom ami kifogástalanul müködik.Három állásu kapcsolora kell tenni,ahol alul csipogja a variot,középütt mondja a magasságot,felül pedig csak egy rencejsz(fonetikusan) szocskát ismétel,amit a német barátom se tudott leforditani.
    Az egyik vitorlámban a 10 csatornábol 8 foglalt.A maradék 2-t csak 2 állásu kapcsolora lehet rakni.Igy most vagy csipogja a sülyedést/emelkedést,vagy a rencejsz-t ismételgeti.
    Arra lennék kiváncsi,hogy be lehet e állitani hogy a felsö állásba mondja be a magasságot.Szoval lehet e programozni a variot hogy a kapcsolo egyes állásaiba milyen adatot közöljön.
    A variom nem a loggeres,hanem az alap.Szerintem számitogépröl nem programozhato,nem kommunikálnak.

http://www.wstech.de/

Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném!

Üdv:Tamasi

Szia!

Nekem ugyan nincs varióm, de azért megpóbálok segíteni. Megnéztem az általad belinkel toldalon a használatiját és van egy ötletem:
    "beragadt" valamelyik programozási üzemmódba. Ha ez történt, akkor az az oka, hogy nem kap megfelelő impulzust a vevőről. (Nekem egy szabályzóval volt ugyanilyen esetem.)

A leírás szerint a 3 állású kapcsoló pozíciói: travel -100, center és travel +70% értékekenek felelnek meg.
    Multiplex Rádió esetén -100, -20, +50%

Teszt jelleggel próbáld megy egy "Slider" csatornára kötni próbaképp és azzal mászkálni az üzemmódok között.

A leírás 3. oldalán lévő táblázat
    szerint üzemmódok visszajelzése:

1 üzemmód: -100% 1 db beep

Vario jelzés mellett 20 másodpercenként magasság változás közlése

2. üzemmód: 0% 2 beep

Vario jelzés mellett magasság közlés 200 lábanként vagy 60 másodpercenként

3. üzemmód: 70% 3 beep

itt nincs vario jelzés, de van magasság és feszültség jelzés

4. speci üzemmód: előbb +70 aztán -100 ra lehúzni ekkor 1 rövid beep majd 1 hosszú beep.

vario jelzés mellett magasság változás közlése előbb 10 majd automatikusan 20 másodpercenként (30 láb emelkedés után vált át erre a fázisra)

Ez a leírás linkje: http://www.wstech.de/english/Vario_V...edien_engl.pdf

üdv
    Gábor

Easy Glider Pro, Twinstar II, HK-450 pro

Senior Member
    Hozzászólás
    1.313

Szia Fefe!

Egyenlöre marad mert még nálam is uj a dolog és élvezem!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.313

Szia Gábor!

Az a baj,hogy nem igazán tudom hogy hogyan tudok az üzemmodok között váltani.Mit jelent a slider csatorna?

Nekem a vario jelzés mellett idönként bemondja a magasság változást és az elején az akku szintet.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.021

Idézet kaiserosfefe eredeti hozzászólása
    Szia TamasI!
    Nem akarod eladni? Pont egy ilyesmit keres az egyik kolléga itt nálunk...
    Tudom ajánlani a syassistant variót is. Van hozzá magyarított szoftver, és ha kell magyarul mondja a magasságot, hőmérsékletet, telepfeszültséget
    Itt http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,37964.0.html és
    itt http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,41010.0.html találhatsz róla még infót.
    Nyelvi támogatás : http://www.pitlab.com/skyassistant-languages.html

A gyártó oldala: http://www.pitlab.com/skyassistant-variometer.html
    üdv:
    L
    A repülés a világ második legizgalmasabb élménye. Az első legizgalmasabb a leszállás!

Senior Member
    Hely
    Budapest XIX
    Hozzászólás
    329

Szia G&#225;bor!

Az a baj,hogy nem igaz&#225;n tudom hogy hogyan tudok az &#252;zemmodok k&#246;z&#246;tt v&#225;ltani.Mit jelent a slider csatorna?

Nekem a vario jelz&#233;s mellett id&#246;nk&#233;nt bemondja a magass&#225;g v&#225;ltoz&#225;st &#233;s az elej&#233;n az akku szintet.

A slider csatorna &#225;ltal&#225;ban a t&#225;vir&#225;ny&#237;t&#243; oldal&#225;n l&#233;vő fokozatmentes cs&#250;szka. Nekem a Cockpit Sx7-en pl a flap &#225;ll&#237;that&#243; vele. Ha nincs ilyened, akkor ki lehet tr&#252;kk&#246;zni a be&#225;ll&#237;t&#225;s idej&#233;re &#250;gy, hogy bem&#233;sz b&#225;rmelyik csatorna "servo travel" vagy "servo center" m&#225;sik r&#225;di&#243;kon (tal&#225;n)"epa" funkci&#243;j&#225;ba &#233;s azt eltekered. Amint csipog, azonnal visszatekered.

Easy Glider Pro, Twinstar II, HK-450 pro

Senior Member
    Hely
    Graben-Neudorf ,Germany
    Telefon
    0049/ 17670173806
    Hozzászólás
    501

Szia "kaiserosfefe".

esetleg variovásárlásban tudok segiteni,mindig a német ebay-t nyuzom,én is nemrég vettem egy komplett szettet....
    üdv:Béla
    Bowlus Baby Albatross 6,75m - ASW-15b 7,5m - Roma L-2 5,3m - épülőben R-07b Vöcsök 7,73m

Senior Member
    Hely
    Graben-Neudorf ,Germany
    Telefon
    0049/ 17670173806
    Hozzászólás
    501

Szia Tamási!
    ...lehet hogy most nagy butaságot fogok irni,ezért elöre elnézést.....
    írtad,hogy csak 2 szabad csatornád van. gondolom a vitorlában lévö vevöröl van szo.
    mi lenne,ha az egyiket ketté osztanád egy Y-kábellel? ha ez zagyvaság,mégegyszer bocsánat.
    Az igazság,nekem egy másfajta variom van, a SkyMelody a német Schulz-tol,eddig primán müködik,és csak egy csatornárol kell áramot adni neki,és kész.
    A Skypanel részét meg lehet programozni,milyen idöközönként mondja be az infokat....(magasság,hőmérséklet,feszültség. ..)
    üdv:Béla
    Bowlus Baby Albatross 6,75m - ASW-15b 7,5m - Roma L-2 5,3m - épülőben R-07b Vöcsök 7,73m

Szia Fefe!

Egyenlöre marad mert még nálam is uj a dolog és élvezem!
    Szia!
    Mennyibe kerül egy ilyen rendszer?
    Nagyon király Érdekelne engem is
    Mosquito2<br />Hitec Optic 6 Sport<br />RAY GOLD 2200mAh 36c<br />Accucell 6

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva