Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen

Téma: Füstölő, rakétamotor stb.

mmormota
    Guest

Füstölő, rakétamotor stb.

Videoklipben láttam egy kis tüzijátékrakétára emlékeztető csövet, ami a repülőre szerelve és begyújtva füstcsíkot húzott. Hol lehetne ilyet szerezni? (Én villannyal repülök...)

Másik kérdésem, hogy létezik-e szilárd üzemanyagú, nagyon lassú (1 perc ? még több?) égésű kis rakétamotor? Érdekes lenne kipróbálni egy Jet-en. Találtam videot egy rakétahajtóműves Twinjetről, mondjuk az nem volt túl bíztató kísérlet (fenn van a film az impelleres csoportban)... :lol:

Folyékony üzemanyagú rakétahajtóművet nem használnak a modellezésben? Talán túl veszélyes az oxidáló komponens?

mmormota
    Guest

Magamnak válaszolgatok... :lol:
    Megnéztem ezt az oldalt: http://www.geocities.com/brocketry/
    Ennek alapján elég nyilvánvaló, miért nem használnak RC repülőgépeken rakétamotort: nagyon rossz a hatásfok. A viszonylag lassú gépeken alig néhány %-a érhető el annak a (tolóerő *idő) értéknek adott tömegű üzemanyaggal, mint ha ugyanezt propelleres motorban vagy gázturbinában égetnék el.

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

Ruskéta...

Szia!
    Starter rakétáról tudok pl. hajóról emelte el a kémrepülő modellt, amit aztán egy gumihálóba landoltattak. Egyébként a hosszú idő füstölőben se működik gazdaságosan, viszonylag nagy tömeg, súly az, ami időben is elégséges. Folyékony hajtóanyaggal működő hajtómű elég kockázatos és nyilván nem is egyszerű. A színes füstökhöz természetes alapú festék - szerves - kellene, aminek az ára jobb, ha nem is nyugtalanít bennünket.
    Néhény évvel ezelőtti osztrák katalógusban láttam színes füstpatronokat - nem volt túl olcsó az sem - nem tudom a haladó gépen milyen töménységgel adja a füstjelet, kb. 1 perces műsoridőt ígértek hozzá...
    Én kipróbáltam egy egyszerű füstkeverékkel egy modellt egyszer, majdnem annyira látszott csak, mint a dús olajos üzemanyag.
    A diszkós glicerines rittyó talán elfogadható lenne a kipuff torokba és lehet, hogy nem kell spec szivattyú - gázolajálló - hozzá.
    A kis motoros szivattyúk ca. 4400.-ért kaphatók O.-ban, nem nehezek, érdemes lenne kipróbálni.
    :? APPME :?
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

mmormota
    Guest

Re: Ruskéta...

Idézet APPME eredeti hozzászólása
    Szia!
    A diszkós glicerines rittyó talán elfogadható lenne a kipuff torokba és lehet, hogy nem kell spec szivattyú - gázolajálló - hozzá.
    A kis motoros szivattyúk ca. 4400.-ért kaphatók O.-ban, nem nehezek, érdemes lenne kipróbálni.
    A villanymotorom eléggé meglepődne, ha gázolajat kezdenék szivattyúzni bele... :lol:

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

Re: Ruskéta...

Idézet mmormota eredeti hozzászólása

A villanymotorom eléggé meglepődne, ha gázolajat kezdenék szivattyúzni bele... :lol:
    Magam is kíváncsi lennék az ábrázatjára...
    A villanyos röpüllő még kevésbé használható a terhelhetősége miatt is.
    Jót derültem a rakétás oldal cink-kénes hajtóanyagán...
    Zsák sóval átúszni a folyót.
    Füstnek nem rossz, kicsit mérgező, lenti füstnek látványos, de nem egy környezettel barátkozó.

Signore Membran
    Good Will Hunting

Helló mindenkinek!
    Ez a füst a gép után engem is érdekelne.
    Én vakondfüstölésre és földi szórakozásra salétromsó-porcukor keveréket használok, és a kívánt eredmény nem marad el.
    Egy baj van vele: ha gépre reszed a felfüggesztésre nagyon figyelj mert a fém cső iszonytosan felmelekszik. Ja még két dolog ha ilyet akarnál használni:
    1.A cső szája lefele nézzen, mert beköpheti a géped.
    2.Mutatvány közben ne csinálj dugóhúzóz, vagy hátonrepülést.
    3. időnövelést az anyag tömörítésével lehet elérni.(nem tudok veszélyességi tanácsot adni, nekem még nem történt baleset, de felelősséget sem vállalok)
    Üdv: Diki
    <br />----------------------
    <br />Skype: elektrodik
    <br />Web: SZMBK

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

Hali!
    Próbáltam ezt kb. 5 éve már:
    - Nehéz
    - Nem elég tömény
    - A füst alig üt el a háttértől, hacsak nem kristálytiszta az ég
    - Ha kicsit olajosabbra állítom az üzemanyagot, legalább ennyire látszik

Konklúzió: Nem ér egy kalap sz@rt se - ez van.

A motor kipuffba nyomott különböző folyadékok - gázolaj, fagyálló, glicerines diszkós trutyi a megoldás, ehhez egy kicsit nagyobb gép is kell.
    10 ccm feletti mérettel, ha lehet, jóval. 0,5-1 l anyag kell, hogy érjen valamit, a többi adja magát a kalkulához.
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Helló
    Nekem sikerült 1,5 percet elérni nem túl nagy tömeggel.
    És pont te mondtad, hogy a füstöt természetes festékkel lehet szinezni.
    Vanamilyen erős festéktartalmú növényből kell kipréselni.
    Üdv: Diki
    <br />----------------------
    <br />Skype: elektrodik
    <br />Web: SZMBK

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

Prés

Én 1x 8 percig, ez volt a rekordom. De sokat ne várjunk egy cigitől...
    Színes növényzet - lila orgona.
    Préseld és kérjük a receptjét...
    Borneonál balra fordulsz és ott van valami növény, ha előtte nem tesznek magukévá az orangutánok. Aztán meg első a család.
    Fűben, fában orvosság - de nem füst...
    Egyébként pl. indigó is jó. Megmondják az árát és ott hamvasztanak el helyben az üzletben. Sajnos nem egyszerű a dolog, főleg nem ésszerű árban.
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Senior Member Marci logója
    Hozzászólás
    1.840

Re:Ruskéta...

Idézet APPME eredeti hozzászólása
    Szia!
    Starter rakétáról tudok pl. hajóról emelte el a kémrepülő modellt, amit aztán egy gumihálóba landoltattak. Egyébként a hosszú idő füstölőben se működik gazdaságosan, viszonylag nagy tömeg, súly az, ami időben is elégséges. Folyékony hajtóanyaggal működő hajtómű elég kockázatos és nyilván nem is egyszerű. A színes füstökhöz természetes alapú festék - szerves - kellene, aminek az ára jobb, ha nem is nyugtalanít bennünket.
    Néhény évvel ezelőtti osztrák katalógusban láttam színes füstpatronokat - nem volt túl olcsó az sem - nem tudom a haladó gépen milyen töménységgel adja a füstjelet, kb. 1 perces műsoridőt ígértek hozzá...
    Én kipróbáltam egy egyszerű füstkeverékkel egy modellt egyszer, majdnem annyira látszott csak, mint a dús olajos üzemanyag.
    hi, bocsi hogy beleszólok. füst témára kerestem rá. honnan lehet meggyújtható füstpatront szerezni, (tehát nem a kipuffba fecskendezőset) normális áron? csinálni lehet vagy felejtős? a bolti, papírcsöves mennyire lesz forró, szigszalaggal mehet rögtön a szárnyvégre vagy fólia megolvad? ezek érdekelnének engem! köszi!
    Modellreptér facebook: https://www.facebook.com/nemesikle.hu
    Eladó metiles trainerek
    + Modellreptér fotók: http://tinyurl.com/h5tnc2d
    Modellreptér videók:
    https://www.youtube.com/user/TURNIGYhu/videos

PARROT BEBOP 1 alkatrészek ==>
    https://goo.gl/photos/Mt2aHHsso6nyL3P4A

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz