Oldal: 3 / 8 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (71) összesen

Téma: "HELKA" és "Kelén" személyszállító csavargőzösök -1891, és átépített változatai.

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    381

Re:"HELKA" és "KELÉN" - Balaton-tavi személyszállító csavargőzösök, 1891.

Üdv.

Egy ilyen akkoriban egy félautó ára volt, pedig az első rc hajó modellező Tesla volt a 1900 években Amerikában egészen nagy hatótávval tudot irányitani.

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    420

Üdvözletem Karcsi. Amikor a Kelén dizel motort kapott, a hajótest szélesebb és erősebb gerincet kapott. Nem jársz véletlenül Zagyvaszántó felé a közel jövőben, Üdv erno

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700

Köszönöm Ernő, ez az információ érthetővé tette a hajótest szélesítésének okát! Van esetleg még egyéb adatod, fotók vagy rajzaid ezekről a hajókról?

A 20 cm.-s szélesítés után az nekem még nem világos, hogyan tudták emellett centire megtartani a hajó eredeti, 35,22 m. hosszát? Ez így elég komoly munka lehetett...

Amúgy Zagyvaszántón vagy?
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    420

Üdvözletem. Nagykanizsán,Kecskeméten,Szombathelyen az OB-én még találkoztam is veled.EH-kategóriában hajóztam,mindig utolsó voltam.Zagyvaszántón lakom.Kelén-ről van pár rajzom 1991-es át épitésről egy ,volt osztálytársamtól kaptam még nem épitettem meg a hajót de tervben van.Hajótestről vonalrajz,vasszerkezet a hajótestről részletes ,de külömböző léptékü rajz . Üdvözlettel erno

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.058

Üdv karcsi!
    Aki élt abban az időben nem nevet,-- nekem 1982-ben hozták Németországból az akkori legmodernebb Graupner rádiómat ami 8 havi fizumba került. A feleségem sosem tudta meg mennyit fizettem érte. Visszatérve a vizipókra, lehet, hogy fel kéne eleveníteni ezt is mivel gyorsan elkészíthető és nagy élmény a vezetése, szerintem át kellene dolgozni 3 fázisú motorra és még egyszerűbb lenne az üzemeltetése nem kell starter és spec üzemanyag és nem utolsó sorban tiszta is. Abból kellene kiindulni, hogy az Enya durván 250W-os volt szerintem a mai technikával ez egyszerűbb volna. Nem is kellene nagyobb méret. Csak a rétegelt lemez nagyon drága ha be is lehet szerezni. Szerintem a nyák lap megtenné, használtam 2 oldalast felépítménynek és jól forrasztható.
    A tavalyi évben elkövettem egy nagyobb vizipókot de a teszt még hátra van mert motorikus gondok voltak, ebből már csak tavaszra lesz valami.itt megtekinthető
    http://www.modellezes-nap-szel-energ...os-hajomodell/
    Ez csak egy eszmefuttatás, - még lehet, hogy beneveznék egy ilyen szerkezetre.
    Bocsi, hogy így teleszemetelem ezt az oldalt de máshol nem igen találkozunk, ígérem ezután csak arról írok ami ide tartozik.

Hozzászólás
    2.700

Idézet öregmodellező eredeti hozzászólása
    Üdvözletem. Nagykanizsán,Kecskeméten,Szombathelyen az OB-én még találkoztam is veled.EH-kategóriában hajóztam,mindig utolsó voltam.Zagyvaszántón lakom.Kelén-ről van pár rajzom 1991-es át épitésről egy ,volt osztálytársamtól kaptam még nem épitettem meg a hajót de tervben van.Hajótestről vonalrajz,vasszerkezet a hajótestről részletes ,de külömböző léptékü rajz . Üdvözlettel erno

Ernő, ezek az 1991-es rajzok érdekelnének! Szívesen megnézném, mit lehet belőle modellépítéshez felhasználni. Nem is hittem volna, hogy ilyesmi még előkerülhet!

Nekem egy 1967. október 30 -i. datálású Szabó-Debreczeni féle felmérésről van borda és vonalrajzom.

Hozzászólás
    2.700

Idézet blaskojanos eredeti hozzászólása
    ....
    Visszatérve a vizipókra, lehet, hogy fel kéne eleveníteni ezt is mivel gyorsan elkészíthető és nagy élmény a vezetése, szerintem át kellene dolgozni 3 fázisú motorra....
    János, ez a Vizipók v.2 -es ötlet elektromosban jól hangzik, köszönöm!
    Nyitok majd hozzá egy topicot!

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.058

Üdv mindenkinek!
    A következő videón látható Németh Antal Kelén modellje úszás közben, egy kis kedvcsináló.
    http://www.vasutmodellklub.atw.hu/

Hozzászólás
    2.700

Ez a modell a KELÉN-nek a siófoki hajójavítóban 1962-ben történő átépítés utáni valamelyik állapotát mutatja.
    Elegánsan úszik modellben is... De mintha az arányai nem egészen stimmelnének. Vagy ennyit torzítana az optika?

Hozzászólás
    2.700

Egymás után kerülnek elő újabb fényképek a HELKA-ról és a KELÉN-ről...

Egyik a tucatból:

A fotókkal egyre pontosabb kép rajzolódik ki az eredeti hajó kisebb részleteiről is, amivel jól nyomon követhetőek rajtuk az átépítések fázisai. Már mindkettő hajónál láthatóan 5-5 állapot szerint jól megkülönböztethető korszakról beszélhetünk. Az is kiderül, hogy a két egység korántsem volt teljesen egyforma: a felépítmények, a felszereltségük részleteiben azért itt-ott eltértek egymástól.

A HELKA-nak és a KELÉN-nek együtt így akár 10 különböző modelljét is meg lehetne építeni, s mindenki a sajátját még egyedinek mondhatná!

Oldal: 3 / 8 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve