Oldal: 40 / 40 ElsőElső ... 303637383940
Eredmény: 391 - 398 (398) összesen

Téma: Akkutöltőt, de milyet?

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    875
    Idézet mrzed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem D100 van, forrasztóállomásom már volt, amikor megvettem.
    Nagyon elégedett vagyok vele, csak a hangja borzalmas. 3S lipo és felette folyamatosan megy a ventilátor, szerintem feleslegesen.
    Szetted már szét? Mekkora ventik vannak benne?
    Vagy ki kéne őket cserélni, vagy ellenállást rakni elé...
    Egy D100-at nyúzok én is szeretem, jó kis töltő. A ventilátor valóban nem csendes és úgy látom, hogy időzítve működik nem pedig hőmérséklet alapján kapcsol. Viszont kevés lett mostanra a két csatorna, ez jobban tetszik :

http://www.skyrc.com/index.php?route=product/product&product_id=221

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.187
    Lehet a 18V-os táp már necces, határeset... sok töltőnek ennyi a maximum,
    Rendes töltőknek 20A től felfelé illik 24V os tápot adni több okból is.

Bevált megoldások a led es tápok, kaphatók 12V és 24V os kiszerelésben is.
    pl:

http://www.ebay.com/itm/Universal-12-24V-2-3-5-10-15-20-30A-Switching-Power-Supply-Driver-For-LED-Strip-/400766807980?var=&hash=item5d4f902fac:m:mTBqkLN8zp 3tptA5EGZpcug
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Tomcs által : 2016-07-16 17:55
    minden ami repül...

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    801
    Ezt egy pillanatig sem vitatom, ha bírja a töltő, akkor minél magasabb legyen a táp feszültsége, csak ne legyen határeset. A komolyabb töltők, hyperion és hasonlók 30V-ig nem problémáznak, de a skyrc és klónjainak 18V a plafon.
    http://www.banggood.com/SkyRC-Efuel-...-p-911722.html
    http://www.banggood.com/B45-Dual-Out...p-1055802.html
    Van kínálat bőven, de én nem szívesen adnék értük pénzt... mint tudjuk, 90% körüli hatásfokkal működnek ezek a készülékek, tehát a maradék 10%-ból hő képződik, amit el kell vezetni, jelen esetben 50W körüli hőtermelésről beszélünk, ami ekkora méretnél nem kevés. Van is rajtuk hűtőventilátor, de a kialakításuknak köszönhetően kis keresztmetszetűek. Akár, hogy is varázsolunk ekkora ventikkel, a levegő hangja eléggé hallatszani fog még tökéletes csapágyazásnál is. Tehát marad a pc táp, vagy a led tápok, ezeknél kellően nagy a szellőztetés keresztmetszete, tehát lassú ventilátorokkal, kis sebességgel kiáramló levegővel is megoldható a szükséges hűtés. Ha nem felső kategóriás a töltőnk, akkor 12V marad a megtáplálásukra (led, pc táp), kis kreativitással a lyukacsos, olcsóbb led tápoknak elég pofás kis házat lehet kreálni.

szerk.: Ha jól emlékszem mgy kollégának is D100-a van, itt vette a fórumon meglehetősen jutányos áron, még talán wifi modult is kapott hozzá ajándékba...
    Tehát jelen esetben 12-15V-os tápokat fog nézegetni.
    Utoljára módosítva: mrzed által : 2016-07-16 16:44 Oka: kegészítés

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    801
    Korábban már beszélgettünk itt a SkyRC D100-as töltőjéről, gondoltam nem nyitok új topikot az alábbiak miatt:

Hosszas tesztelgetést követően egy kis sufnituningban részesítettem a fenti típusú töltőmet:
    Első körben kapott egy tápkapcsolót, hogy ne kelljen mindig a hálózati kábel után nyújtóznom. Szétszedve tapasztalható, hogy meglehetősen zsúfolt a háza, de szemből nézve bal oldalára még beilleszthető. Viszont figyelni kell, hogy a tetejében lévő panelen található hatalmas konditól még elférjen.

Használat közben nézegettem a belső hőmérsékletét. Minden esetben hőfokra kapcsolja ki/be a ventilátorokat, viszont ez üzemmódonként, cellaszámonként változó, a hiszterézis meglehetősen tág. A gyári ventilátorok 50x50x11mm-esek, 15V-on működnek, 0,15A teljesítményűek, két szál kábellal csatlakozik az elektronikához, tehát nem pwm a vezérlés, csupán a ventikre menő feszültséggel szabályozza a fordulatszámot. A megfigyeléseim alapján a maximális légmozgás csak kánikulában, kisütés esetén szükséges. Első körben beiktattam 25 Ohm ellenállást, ezzel egy picivel 12V alá csökkentve a maximális ventifeszültséget. A hangja csendesedett ugyan, de a levegő áramlása olyan frekvenciájú hangot hallatott, ami még eléggé zavaró volt. A beépítendő ellenállásoknál figyelni kell, hogy tudjon 1W-ot, mert 1/8-os, 1/4-es hamar tönkre fog menni. Másodjára bele került ventilátoronként 4db 150Ohmos 1/4-es ellenállás, párhuzamosan kötve, így 37,5Ohm, 1W ellenállást kaptam, mely 9,5V-ra csökkentette a ventilátorok maximális feszültségét. Ebben a felállásban 6 cellát töltve, belső tápját használva közel 100W-al a külső hőmérséklet +5C fokra állt be a készülék belső hőmérséklete. Normál használat mellett tökéletesen elegendő, viszont így a hangja annyira megszelídült, hogy még az esti, csendesebb időszakban sem hívja fel magára a figyelmet.

Member
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólás
    81
    Mrzed, jól emlékszel.
    Jó kis töltő ez, nyilván vannak jobbak/nagyobb teljesítményűek, de az én akksijaimhoz elég ez. Négy cella, 1300mAh, párhuzamosan töltök általában, a saját belső tápja 6 akksira elégke. Természetesen jó lenne a minőségi külső táp, de a fentiek miatt nem gondolom sürgősnek.
    ---

Rakhatnál fel képet, hogyan szerelted be a kapcsolót! Baromira nem szeretem kihúzgálni a kábelt, megcsinálnám én is.
    Köszi!
    Utoljára módosítva: mgy által : 2016-08-08 15:13

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Sziasztok,
    akkutöltő témában kérek segítséget. Eddig robbanó motoros autóval bíbelődtem, de most átállnék az elektromos hajtásra (mert remélem egyszerűbb lesz) , ennélfogvakezdő vagyok az akkuk és töltésük témájában, így akkutöltőt sem tudok választani. Ráadásul most döglött be az autós akkutöltőm.
    Ezért azt szeretném kérdezni, h tudtok ajánlani olyan töltőt amivel tölthetem az autó-motor akkuját és az rc akkukhoz ( Ni-MH, Li-Po) is használhatom?

Köszi a javaslatokat.
    Utoljára módosítva: odora által : 2017-10-03 16:36 Oka: elgépeltem :-(

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    801
    Idézet mgy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rakhatnál fel képet, hogyan szerelted be a kapcsolót! Baromira nem szeretem kihúzgálni a kábelt, megcsinálnám én is.
    Köszi!
    Ez de ciki... több mint egy év után veszem észre, hogy beleszerkesztetted ezt a kérést....

odora:
    Autós akkutöltő alatt a személyautó pb akkutöltőjét érted?
    Mekkora és hány cellás lipokat szeretnél tölteni, 2S 5A körüli?

Member
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólás
    81
    Ez de ciki... több mint egy év után veszem észre, hogy beleszerkesztetted ezt a kérést....
    én meg egy hete eladtam...

Oldal: 40 / 40 ElsőElső ... 303637383940

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve