Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (25) összesen

Téma: OS Max hajtókar törés

Senior Member
    Hozzászólás
    2.021

Re:OS Max hajtókar törés

A fordított főtengely berakásnál tapasztalt lógás más motorokon is tapasztalható, szerintem nem hiba.
    A dugattyú tetőn és az oldalán a karcok, hogy keletkeztek ? Számomra egy relative új állapotú motorhoz képest meglehetősen elhasználtnak tűnik ez a dugattyú.
    Nem szorul meg a motor a túl szegény üzemanyag miatt ?
    Syl is próbált erre utalni.

Azzal, hogy bemész hozzájuk olyan technikai fogásokat és vagy tapasztalatot tudsz ellesni amit csak sok áldozat árán tanulhatsz meg.
    A repülés a világ második legizgalmasabb élménye. Az első legizgalmasabb a leszállás!

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.266

Nem vagyok nagy robbanó motoros, de a dugattyún azok a függőleges bemaródások szegény keverékre és elégtelen kenésre utalnak. De még az is lehet hogy egy pillanatnyi megszoruláskor
    a sonka csap kicsit görbült. Az pedig mindig szétrázza a hajtókart.

Senior Member
    Hely
    Táborfalva
    Telefon
    +36308550273
    Hozzászólás
    138

Valószinű nagyon elszegényítetted a keveréket, amitől a motor piszokul el kezd forogni ha csak kicsivel kevesebbet kap mint kellene, viszont a kenés kevés neki szegény keveréknél!Gongolo a dugatyú is ezt sínylette meg!
    Na erre céloztak az előző hozzá szólásban,hogy ha beállítja olyan aki gyakorlott, akkor gyorsabb, olcsóbb mint egyedül!
    De ha van kitartás egyedül is menni fog!

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Szia ! Fogj egy jó angolost és írd meg a problémát a gyártónak képekkel illusztrálva 100% hogy fognak válaszolni . Egy ilyen motor fejlesztésénél rengeteg tesztet végeznek a motorral , biztosan láttak már ilyen jelenséget és ennek meg is van az oka ! Talán ők majd orvosolják a dolgot és számodra is kielégítő választ kapsz ! Üdvözlettel Attila .

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Ha kell olyan ember aki tud hajtókart csinálni csak szólj, persze ha nem kapható a boltokban
    Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Senior Member takacsakos86 logója
    Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    108
    Szia Niki, köszi a lehetőséget. Azóta a motor ment a kukába és kapott egy Novarossit, azzal semmi gondom nem volt. De már maga az autó sincs meg egyébként. Már a repülés vonz jobban nem az autózás. (Vasárnap találkoztunk is Soroksáron )
    Utoljára módosítva: takacsakos86 által : 2015-09-14 21:16
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Senior Member jedy logója
    Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.623
    Hat en is jartam igy az OS mocinal ami egy T-600 asban szolgált.
    Szerencsere pont leszálltam amikor hirtelen megalt.
    szetkaptam es nekem gajra ment a dugom a gyűrű es a hajtokar pedig háromféle tort.
    sajna biztosra veszem, hogy nem elege volt nagy a kénes neki, nagyon elszegenyitettem.
    szetszedtem ki takarítottak, es rendeles alatt vannak az uj Alkatreszek, akiket mar biztos, hogy dúsabban fogom jaratni
    Szerintem.... Nalad is az lehetet a hiba, hogy nagyon szegényen járattal / keves volt a kénes/ alul a hajtokar bronz perselyt nem kapot eleg kenest a fordulaton, megszorult a fotengely csapom, elfordult majd a rés olajozot elzárva megjobban szorult, melegedet es a persely nagy hotagulasa a hajtokar szet feszultseg eredményezte ami az uj hajtokaron meg is repedt. Mielot eltört volna.

Sajnos en rosszabul jartam

Az OS moci kivalo sot nagyon jo viszont nagyon szereti a megfelelo olajozast mivel igencsak pörögnek üzem alatt

ez az en véleményem.

udv

Jedy
    Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Lehetséges, nem tudom így ki lehetsz

Amúgy Jedy, mi a jó kenés... ha kicsit prüszköli az olajat a kipuff a kezedre?
    Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.623
    Idézet Niky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehetséges, nem tudom így ki lehetsz

Amúgy Jedy, mi a jó kenés... ha kicsit prüszköli az olajat a kipuff a kezedre?

Véleményem és tapasztalatom szerint ha a motor üzemi hőmérséklete jó, és a rendesen egeszségesen füstől, ez más az autónál, a repülőnél és a helinél is.
    Autóban rég nincs tapasztalatom sok sok éve nincs egyáltalán, repülőben a hűtés elégé jó, igy én elégé visítósra pörgetem majd 2 katt vissza. /én /
    helinél a maxi dusságot és a maxi kenés kell mert ot csak a turbina huti a motort füstöljön amennyire lehet !

Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.623
    Idézet Cheyenne eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szervusz jedy!

Kérlek,ne vedd (vegyétek) kötekedésnek,de a fenti szövegképtől,(ékezetek..,helyesírási hibák..)kivert a víz.

NE hagyjuk ezt a szép Magyar nyelvet ebben a formában lepusztulni!!!...

Amennyiben, nincs elég időtök az írásra egy "normális" klaviatúrán..,inkább maradjatok csendben.

Köszönöm,hogy szólhattam. Jöhet a sárdobálás.. Üdv!
    Amennyiben, nincs elég időtök az írásra egy "normális" klaviatúrán..,inkább maradjatok csendben.

Valóban nincsen sok időm és sokszor Iphon telefonon válaszolok, így hát előfordul párszor.... de ezért nem fogom abba hagyni és nem fogok csendbe maradni !
    Baráti modellezői üdvözlettel

Jedy

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva