Oldal: 3 / 68 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (671) összesen

Téma: Egy topic, ahol egy profi válaszol minden kérdésedre!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065

Egy topic, ahol egy profi válaszol minden kérdésedre!

:lol:

Senior Member
    Hozzászólás
    919

Nem gondoljátok, hogy meg kéne hallgatni?
    Tudom, hogy irt hülyeségeket, tudom, hogy nem nagyon biztok benne, de adjunk neki még egy esélyt?!

Üdv

Oké.
    Kedves Kapitány!
    Van egy Tamiya Gravel Hound autóm, benne egy LRP GT2 Turbo motorral, (2x15 kör) és egy LRP F1 Pro reverse digital szabályzóval. Az a gond, hogy néha egy idő után felcserélődik az előre és a hátramenet, de ha lehúzom az aksit a szabályzóról, majd visszadugom, minden normális megint!
    Mi lehet a hiba oka?
    Várom válaszod,
    Kalap
    Idézet hilti eredeti hozzászólása
    Nem gondoljátok, hogy meg kéne hallgatni?
    Tudom, hogy irt hülyeségeket, tudom, hogy nem nagyon biztok benne, de adjunk neki még egy esélyt?!

Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    14

Hilti!
    Nézd már meg jobban az avatar-ját a "karácsonyfának"!
    Nem esély kell neki, hanem egy hosszabb nyakpánt :twisted:
    Nem személyeskedésnek szántam ops:
    Üdv.: Gall
    Én nem akarok Másnak rosszat, csak magamnak jót...

Senior Member
    Hozzászólás
    919

Speciel, én az avataromat loptam és nem tudom, hogy Ö nem e ugyan igy tett?!
    Persze a sütöolajos megoldásait én is furcsán fogadtam, de lehet, hogy van olyan a tarsolyában amit még nem hallotunk.
    Például én kiváncsi lennék a beköszönö levelében leirt motortuningokra.

Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    14

Szia Mindenkinek!
    Hiltinek külön!!!
    Meggyőztél! Mégegyszer bocsánatot kérek!
    Igazad van: "lássuk a medvét"!!! Hátha tud valamit. Én azért megvárom az "öregeket". Egy db. motorom van, nem szeretném idő előtt hazavágni.
    Lehet, hogy a Szabnak van igaza?

Gall
    Én nem akarok Másnak rosszat, csak magamnak jót...

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

de úgy látom a modellezők híres arroganciája megint felül kerekedik a tudás megosztásának csodálatos és önzetlen voltán.
    Kedves barátom, szerintem a modellezök nagy része nem arogáns söt szivesen fogadját a jótanácsokat. Én semmit sem tudok rólad és nem is értem hogy miért támadtak meg. A topic cime szerint profi vagy (azaz mesterségszerüen üzöl valamit) Nagyon jó lenne ha bemutatkoznál egy pár szóban amivel meggyöznéd a társaságot hogy valóban érdemes kérdéseket feltenni neked és akkor valószinü az Un. "arogancia" helyett kédésekkel ostromolnának és mindenkinek haszna lenne a dologból.
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Senior Member
    Hozzászólás
    919

Ezt egy másik topicban találtam:

Idézet Amerika Kapitány eredeti hozzászólása
    Kedves hozzászólók!

Ezúton szeretnék válaszolni kérdéseitekre. Honnan jöttem? Ki is vagyok? Honnan ez a hatalmas tudás? Nos lássuk csak sorjában.

5 éves koromban kezdtem a reptetést. Édesapám kezembe nyomta első repülőmet egy használt elektromotoros Corsair gépet, ami a mai napig ready-to-fly állapotban van. Remélem majd ha megsokasodom, gyermekem is ezen a gépen fog megismerni a repülés szépségét. Végtelen jóindulatú gép. Bocsánat kicsit elkalandoztam.

Sajnos most külföldön, Németországban dolgozom, igy csak a neten keresztül tudok segíteni bárkinek aki kérdéssel fordul hozzám.

Dortmundban élek, ahol szerencsére könnyen beszerezhető a modellezésben használt régi és új motorok, igy mikor csak tehetem, ezeken tesztelem az általam kisérleti stádiumban lévő üzemanyagkeverékeimet.

Honnan ez a hatalmas tudás? Nem hatalmas tudás ez, csupán tapasztalat, amit az elmult 23 év során szereztem a modellezés világában.

Nem osztom azok véleményét akik egy ilyen "mindenreválsz" topic ellen szóltak több okból is. Egyrészt hasznosnak gondolom a kérdések és válaszok széleskörű tudásanyagát amelyet egy forumon belül egyesítünk modellező társaimmal. Igy ha valaki végigolvassa az itt leírtakat, olyan tudásra, tapasztalati leírásokra tehet szert, amelyek talán fel sem merültek eddig bennük.

Viszont, hogy nektek is igazatok legyen! Legyen ez a topic a máshol meg nem kérdezett, máshol fel nem vetett témák fóruma, így leszűkíthetjük a válaszok számát és egy mindenki által kezelhető egészként vitathatjuk meg a felvetett problémákat.

Amerika Kapitány__________________________
    Toptrainer Futuring Captain U.S. of Rc technologic

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Közben utána elovastam a régebbi hozászollásaidat. Ha jó értettem 23 éves vagy és 5 éves koroban keztél repülni egy használt elektromos repülövel. Tehét ez a repülö minimum 18-19 éves volt. Leirhatnád az adatait(motor-vezerlés- akumulatur ,stb.) Ti. 18 évvel ezelött nemigen volt elterjedva az elektromos repülés, vagy legalalábbis nagyon gyerekcipöben járt.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

40 éve dolgozok elektronikával(tanult szakmám) sok RC berendezést épitettem és javitottam de azért nem lenne pofám profinak nevezni magam amikor valakinek tanácsot adok, modellezésbe is több mint 45 évem van de távolról sem vagyok profi, esetleg egy tapasztaltabb modellezö. Egyébként az "Amarika kapitány" nick tetszik nekem mert valóban az Amerikai nagyképü stilusnak megfelelö, viszont a kapitány szót nem igazán értem. És azt sem hogy mi teszik neked Amerikában? Mit kellene átvenni ? Ha megnézed egyetlen egy tudos ember sem amerikai származásu aki az amerikai teknologiát elöre vitte( Szilárd Leo és társai) Egyetlen pozitivum amerikában hogy a tökével rendekezö(nem mondom kik) nem diszkrimináják a külföldi negytudásu embereket hanem aprópénzért megveszik a tudásukat .(A péznek nincs szaga és a pénztárca vastagodik) Ne érts félre, abszolut nem vagyok komunista érzelmü de az amerikai, nyereségre alapozott társadalmi forma ahol többre becsülnek egy spekulativ pénzes embert mint egy nagytudásu akadémikust az szerintem egyáltalán nem egy csodálatra való példa.

Oldal: 3 / 68 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve