Oldal: 2 / 432 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (4313) összesen

Téma: Még mindig Tamiya TT-01

Senior Member
    Hozzászólás
    1.941

Még mindig Tamiya TT-01

remélem nem baj ha beleszólok, mert az előbb is le lettem oltva, de nem aakrok külön topikot nyitni. úgy tudom az alap TT01nél a pinion az 25ös a spúr pedig 55ös. remélem mostmár jó szakszavakat használok. én a bicikli áttételezéséből indulok ha tehát a pinion fogaskerékszáma nagyobb és a spúré minál kisebb annál jobban megy végre az autó?? ha pedig fordítva tehát a pinioné kevés és a spuré sok akkor meg jól gyorsul?? üyge jöt írtam??

bocsi kácsor kornél, hogy ide írtam, de nem akartam újabb topikot nyitni

üdv: oceanearth

mod: milyen hőmérőt használtok a motorhőmérséklet megállapítására??
    Tamiya fan

Senior Member
    Hozzászólás
    644

Még mindig Tamiya TT-01

Idézet oceanearth eredeti hozzászólása
    remélem nem baj ha beleszólok, mert az előbb is le lettem oltva, de nem aakrok külön topikot nyitni. úgy tudom az alap TT01nél a pinion az 25ös a spúr pedig 55ös. remélem mostmár jó szakszavakat használok. én a bicikli áttételezéséből indulok ha tehát a pinion fogaskerékszáma nagyobb és a spúré minál kisebb annál jobban megy végre az autó?? ha pedig fordítva tehát a pinioné kevés és a spuré sok akkor meg jól gyorsul?? üyge jöt írtam??

bocsi kácsor kornél, hogy ide írtam, de nem akartam újabb topikot nyitni

üdv: oceanearth

mod: milyen hőmérőt használtok a motorhőmérséklet megállapítására??
    Így van, nem írtál hülyeséget. Egyszerqbben fogalmazva minél közelebb van a végáttétel az 1:1-hez annál nagyobb a végsebesség adott motorral. A Tamiya katalógusokban ezt is meg szokták adni, nem csak a pinon/spúr arányat, mert a végáttétellel papíron könnyebb is kiszámolni a végsebességet, ha nem tudod a belsö ellenállást.
    Egyébként cvt01-el én is maximálisan egyetértek. Anno amikor én is túlterheltem a motortomat, nagyon megfött szegény, pedig asszem 18-as pinon helyett 20-ast tettem fel az autóra, az eredmény rövid ideig nagyon jó volt: baromi gyors volt végre, a gyorsulása is még türhatQ volt, viszont zabált az aksit, és "megette" a motort. Bár nekem nem olvadt ki a motor a helyéröl, mert kívül-belül is hütés van rajta (vagyis a motor nem ér össze sehol sem müanyaggal).
    Üdv, Tegzi<br />FF01; TA03R-TRF; TA03RS-TRF; DF-02; Volvo Penta<br />3PK PCM 41.180;<br /><br />Tel: 0630-828-3324

Senior Member
    Hozzászólás
    599

Még mindig Tamiya TT-01

Annyit hozzátennék, hogy Tt-01-nél az alap 19/61 .

Senior Member
    Hozzászólás
    1.941

Még mindig Tamiya TT-01

értem, köszönöm a segítésgetek, akkor rosszul tudtam. tehát az alap 19/61, akkor ez gondolom azt jelenti, hogy gyorsul, mint egy ferrari enzo, de kb annyit megy mint a babetta. egy 21/58 az gondolom olyan kompromisszum lehet nem?? tehát jól is gyorsul és jól is megy végre??
    Tamiya fan

Senior Member
    Hozzászólás
    271

Még mindig Tamiya TT-01

Hi.

Na szóval.
    Az alap 27 körös fényes motort túl lehet terhelni. A motorod valószínűleg azért olvadt ki mert túl sokáíg játszottál vele egyhuzamban. Én 25/55-ös áttételt használtam, és sosem olvadt ki. Mondjuk max 7 percet mentem vele egyszerre, és utánna a két futam közt végíg egy ventillátorral nyomtam át rajta a levegőt, hogy kihüljön. Megérinteni nem lehetett, mert már messziről is tiszteletet parancsoló amperszag áradt belőle.
    Ne tegyél bele másik aksit míg ki nem hült.
    Mosd ki a csapágyakat a kocsiban, ne erőlködjön a motor annyira.
    Megmondom őszintén nem igazán értem hogy miért akarsz nagyobb áttételt a 25/55- től, mert versenyen nem ad annyi előnyt (illetve ad, csak ahoz tudni kell úgy vezetni, meg autót állítani hogy a kerekek soha ne emelkedjenek el a földtől, ne tolja az autó az elejét, ne legyen túlkormányzott sem, mert elveszted a lendületet és nagy áttétellel sokat kell menni mire ujra visszanyered. Íven kell autózni, mert a kanyar tördelését nem díjazza a gép.) Otthon autózni meg jó kisebb is. Ha meg gyorsabban akarsz menni akkor vegyél nagyobb motort.

Még mindig Tamiya TT-01

Bocs, ha esetleg vki szerint off, de nem akartam más témát nyitni neki, elvégre némileg kapcsolódik ehhez:
    Szóval nálam nem TT-ről hanem TL01-ről van szó. Beletettem a Tamiya "Speed Tuned Gear Set" nevű gyorsítóáttételt az alap motor mellé, és megérzésem szerint _jelentősen_ lassabban gyorsul a gép. Végsebességre nem tudom mennyit változott, de a gyorsulás szembetűnő. Vagy csak én akarom bemagyarázni magamnak?? :roll: ops:
    Tamiya TT-01 Clio | Kyosho PureTen Alpha 3 | Hype Zircon 1:8 buggy | http://rc.won.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    683

Még mindig Tamiya TT-01

Köszi a hozzászolásokat !
    -Én csak játszok vele nem szándékozom versenyezni!
    -És általában minden ami érdekel azt megprobálom körbejárni!

Senior Member
    Hozzászólás
    683

Még mindig Tamiya TT-01

Motorokról tud valaki még valami ujdonságot?
    -melyikek a jobbak,praktikák stb!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.941

Még mindig Tamiya TT-01

én egy linkkel tudok szolgálni http://home19.inet.tele.dk/martinjor...ors/motors.htm
    ezek a tamiya által gyártott motorok
    Tamiya fan

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Még mindig Tamiya TT-01

Idézet xtr eredeti hozzászólása
    Bocs, ha esetleg vki szerint off, de nem akartam más témát nyitni neki, elvégre némileg kapcsolódik ehhez:
    Szóval nálam nem TT-ről hanem TL01-ről van szó. Beletettem a Tamiya "Speed Tuned Gear Set" nevű gyorsítóáttételt az alap motor mellé, és megérzésem szerint _jelentősen_ lassabban gyorsul a gép. Végsebességre nem tudom mennyit változott, de a gyorsulás szembetűnő. Vagy csak én akarom bemagyarázni magamnak?? :roll: ops:
    Én erre csak annyit tudok mondani, hogy egy utcai autó jobban gyorsul 3-asban mint 4-esben, de úgy jóval kevesebb a végsebessége... :roll:

Oldal: 2 / 432 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva