Oldal: 122 / 122 ElsőElső ... 2272112118119120121122
Eredmény: 1.211 - 1.219 (1219) összesen

Téma: ViCK mini dlg

Junior Member
    Hozzászólás
    17
    Idézet csabesztattoo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia

A 60-65mm csak egy támpont az első startokhoz.
    Köszönöm!
    Karácsony után beszámolok róla

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Szia Levente.
    Az első teendőd egy vonalzót fölétenni a vízszintesednek, és vékonyhegyű fekete filccel a magassági kilépőjét jelöld át a függőleges oldalára. Azt akkot tudod, hogy 0°-ra áll amikor a jellel egyezik. Tapasztalatom szerint a startálláskor a magassági kb 0.5 mmt áll lefelé. A startállás kikapcsolásakor a vitorlázó helyzetben a magassági kb 0.5 mmt felfelé áll.
    Na! Amúgy egy jól és csavarodásmentesen megépített modell esetében ha 60 mmesre ólmozom, állítom a súlypontot, akkor a magasságim a jó repüléshez kb 1.5- 2 mmt áll felfelé. Klasszul fog repülni, és atomstabilan. Kevésbé lesz érzékeny a befúvásokra, termikekre.
    Viszont ha kiveszek az orrsúlyból, és 65mm a súlypontom, akkor ehhez kisebbre kell vegyem a magassági beállítási szögét. Így lejön a kilépője kb +0.5 mmre, ahogy az elején írtam. Ezzel kisebb lesz a közös beállítási szög.
    Sikláskor parázs lesz a géped. Fickándozik, minden emelésre akár szél akár termik, emeli az orrát. Ha kell, enyhe előrenyomásra azonnal reagál, és gyorsít a géped. Folyamatosan vezetni, pofozgatni kell a gépet, de akkor még egy lepkefingon is legalább tartást fog a gép és nem süllyed.
    Amikor feldobtad a géped legalább 30 méterre ( ez azért kell, hogy tudj egyáltalán reagálni). Oldalszélbe fordítod a géped, és 45°ra orranyomod.
    Ha ezt a szöget végig tartaná, akkor elkaptad a semleges súlypontot. Idejében vedd ki a géped a zuhanásból, és akkor kész is vagy a bereppel.
    Az MH32 az orrgörbület kezdete és a kilépő közt eleve 0.8 ° -van. Ennek a Drela profilnak egyenes az alja, de ez nem azt jelenti, hogy ezzel 0° az állásszöge is. Ezzel a 0.8 ° os szárny, és a 0.5mmre felfelé álló magasságival kb 1° os állásszögön fogsz jólrepülni.

Ha megköszönöd az infót, nagyon kérlek, vissza ne idézd!
    Utoljára módosítva: sanyi1959 által : 2019-12-13 14:17
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Junior Member
    Hozzászólás
    17
    Sanyi,
    köszönöm szépen az infót.
    Emésztenem kellett egy kicsit Két kérdésem maradt:
    -Amikor a vonalzót illeszted, azt pontosan hová? A magassági kormány mozgó felületére, vagy az egész lapra?

-Nem lenne célszerű az egész magassági felületét úgy beállítani, hogy 0 kitérés mellett a megfelelő szögben álljon?
    Levente

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    A vonalzó élét az egész vízszintes+magasságira teszed, a tőrészre. A vízszintes, a karbon csővel elvileg párhuzamos, tehát nincs szögkülönbség.
    Ezt jelölöd át a függőleges oldalára.
    Feltennék képet az RCFanatikusok galériájára, de most nincs asztali gépem, amin ezt megtehetném. Nem tudok csatolni telefonról ide képet.
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.202
    Én nyár végén összeraktam kipróbáltam a minit de nem sokat repül
    Valami még hiányzik a sikerhez. Az miért van hogy feldobom és mikor még átmenne siklásba előtte nagyon beesik a magasság?
    Sokat kell még dobálnom mert minden dobásra másképp repült nem igazán sikerült így beállítani.
    minden ami repül...

Senior Member csabesztattoo logója
    Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.065
    Szia

A kulcsszó benne volt az utolsó mondatban. Sokat kell dobálni. A kezdetek kezdetén 15mp nek is örültem. Meg kellett tanulnom vitorlázót vezetni. Ezeknek van egy érdekes tulajdonsága. Sokszor, ha nem nyulsz bele a kormányokba és hagyod magától repülni, akkor tovább fentmarad
    Viccet félretéve, na jó nem vicc... Tényleg így van. Ha jól van beallitva a súlypont, akkor feldobásnál, mielőtt eléri a holtpontot és átesne magától, picit neked kellene atnyomni siklásba, mikor még van sebessége. Amit Te tapasztalsz az az áteses, amivel jelentős magasságot vesztesz. Sok kezdő hibája az, hogy állandóan a magasságit húzogatják repülés közben. A vitorlázónál ez, mint "gázkar" funkcionál. Ha húzod lassitasz, ha nyomod gyorsul a modell. A repüléshez meg kell a sebesség. Sokszor látta azta a jelenséget, hogy a menet közben belehúzott magassági elindított egy talajig érő folymatos pumpálást. Mikor átesett egy köver magasságit húzva akarták felvenni a modellt, ami újabb átesést eredményezett. Ilyenkor ha van elég magasság, hagyni kell kicsit zuhanni, gyorsulni a modellt, és egy finom magassági húzással szépen felvenni. Ha a repülőd a semlegestől kicsit orrnehéz iranyba van trimmelve, akkor képes magától repülni. Csak hagyd menni és finom mozdulatokkal terelgesd. Minden komolyabb forduló magasságvesztéssel jár. Repülj iskolakört, hosszú egyenes szakaszokkal, és ahol jelzi a gép a termiket, ott kezdj el csak körözni. Sokat kell repülni, ki kell ismerni a modellt. Én ezért nem szeretek több vasat tartani a tűzben. Egy legyen, de annak minden apró jelzését ismerjem.

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
    Mini dlg kezdőknek!Keresd facebook-on: vickminidlg! 06303124954 vickminidlg@gmail.com

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.202
    Idézet csabesztattoo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekifutok még ígérem
    Azt halottam hogy 1m hab tovább repül mint ez a pici. Talán azt is meg kellene próbálnom...

Idén remélem lesz rá elég időm és akkor beállítom mert tényleg érdekel ez a kategória!
    Lent a képen a bűnös.
    Csatolt k Csatolt k
    minden ami repül...

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Összehasonlításként annyi, ...a kis Vick normál, nyugodt, termikmentes időben kb 40"-eket repül, a méteres Fecske az tudja az 1 perceket.

Senior Member
    Hozzászólás
    222
    Sziasztok.
    Én karácsony alkalmával elajándékoztam Sztebi kolega modellező szakkörének a Vickjeimet.
    Sajnos a sérült vállam miatt soha nem tudtam normálisan megdobni őket. A biggel sikerült egyszer viszont egy jó termiket fognom.
    Beneveztem most egy másik még kisebb tipusra. Ez csak 45 gramm és a rossz vállammal is tudom dobálni, bár még csak egy rövid tesztre volt időm .
    Most majd ahogy időm engedi a szakkörös srácokat próbálom megtanitani Vickezni
    Nagyon magasra, Nagyon messze és Nagyon drága volt ...

Oldal: 122 / 122 ElsőElső ... 2272112118119120121122

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva