Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (41) összesen

Téma: Tamiya tt01 vs Tamiya tt02

Junior Member icezozo logója
    Hely
    Százhalombatta
    Hozzászólás
    12
    mostanra letisztult a helyzet? vagyis érdemes még TT-02-be beruházni?

( ámbár egy ideje én TT-02 használok teljesen amatőr szinten illetve nekem TT-01 nem volt )
    Tamiya TT-02

Senior Member mkgy logója
    Hozzászólás
    3.838
    TT-01 után vettem egy 02-est és szerintem jobbak a megoldásai. A kormányzás is lógásmentesebb a gömbfejes megoldásnak köszönhetően. A design is szebb, bár ez szinte lényegtelen a mechanika szempontjából. Alkatrész is könnyen beszerezhető hozzá és olcsó is, ezért is választottam az újabb verziót hosszú távra. Az egyszerű variálhatósága is tetszik (magas/alacsony ültetés, rövid/normál tengelytáv). A kardán és kihajtásai sokkal masszívabbak, nem szükséges lecserélni alura. Szóval aki most kezdi annak szerintem jó választás a TT-02.

Senior Member
    Hozzászólás
    586
    Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha megbántanék valakit, nem szándékosan teszem.

Nem igazán értem a dilemmát, hogy TT01 vagy TT02? Véleményem szerint egyik sem. Ezeket az autókat rég el kellene felejteni. El járt felettük az idő, és drágák is. Ahoz, hogy a dobozos autóval egyáltalán jól autózni lehessen még rá kell költeni majdnem még egyszer annyit, (Pl: csapágyak, alukardán, csapágyazott kormánymű, állítható futómű, felváz, cvd-k, stb) és akkor is csak egy tt01-02 marad. Tapasztalatból beszélek mert nekem is volt TT01-em. Ebben az árfekvésben magyar forgalmazónál kapható sokkal jobb autó is. Pl: Team Magic E4JS2 56.000 Ft, vagy Sakura XI sport 39.000 Ft. Mindkettő szíjas hajtású. Ezekhez semmi tuning alkatrészre sincs szükség ahoz, hogy egy jól vezethető autót kapjunk. Az meg egyáltalán nem igaz, hogy kezdésnek jó a TT, mert egy rosszul állítható lógó, kotyogó autóval kezdőként sokkal nehezebb menni. Így el is mehet a kedve a kezdő rc-zőknek. Igaz ezek nem RTR autók, kell hozzá táv, motor, szabályzó. De amennyit rá kell költeni egy TT-re abból meg van egy egyszerű 2,4Ghz táv és egy egyszerű BL szett.

Még egyszer elnézést ha valakinek a lelkivilágába tapostam.

Üdv.
    Sakura Ultimate, Sakura FGX, Sakura Zero S, Tamiya F104, Corally Pro10, Corally WGT, VRX Sprit Sport Rally

Hozzászólás
    3.838
    Természetesen van igazság abban is amit írsz. Szerintem a TT-02 a szegényebb modellezők versenyzési igényeit is kielégítheti (Tamiya alap kategóriában). Nem muszáj egyből tuningolni (a csapágyszett alap), persze, ha elgurul a gyógyszer, akkor elég sok pénzt rá lehet költeni és annyit már nem biztos, hogy megér (mondjuk a fejlesztgetések öröme is sokaknak jó szórakozás). Még egy érv a Tamiya mellett: részletesen kidolgozott élethű kasznik (van akinek számít) amiket más gyártóknál nem nagyon lehet látni. Bármely más verseny kategóriában, amiben pl. az általad nevezett autókkal lehet indulni, ott is igencsak sokat kell azokra költeni, hogy legyen nyerési esély. Alkatrész ellátottság is valószínűleg hosszabb távon biztosított a Tamiya-hoz. Azon kezdőknek, akik versenyzési szándék nélkül egy jó modellt szeretnének, azoknak tényleg van sokkal jobb a TT01/02-nél ár/érték arányban. Nehéz eldönteni, hogy mi az igazság. Nekem két TT02-öm van, az egyik teljesen alap (kivéve csapágyszett) a másik már BL + egy csomó tuning, amik már nagyon sokba vannak. Az előbbit nem bánom, de az utóbbit már igen, hisz azzal már nem alap TT kategóriában fogok versenyezni és ilyen áron egy sokkal ütőképesebbet is össze lehetett volna hozni más márkából.

Senior Member
    Hozzászólás
    586
    Egyáltalán nem értek veled egyet.Véleményem szerint úgy semmi értelme a fejlesztés örömének, ha az aránytalanul sokba kerül és minőségi javulást nem eredményez. Bármennyit költesz rá akkor is csak egy lötyögős műanyag halmod van aminél egy egyszerű spur csere is legalább 30 percig tart, ami egy újabb, jobb autónál (ami még csak nem is drágább) max 10 perc a gyakorlatlan szerelőnek is. Azzal teljesen egyetértek veled, hogy a Tamya kasznik gyönyörűek. De csak ezért nem érdemes egy elavult konstrukciót rendkívül rossz ár érték arányban megvásárolni. Mivel elég csak a kívánt Tamya kasznit megvenni amit bármelyik mások autóra fel lehet tenni.

Az pedig hatalmas nagy tévedés, hogy az előző hozászolásomban megnevezett autó típusokra sokat kéne költeni ahhoz, hogy versenyképes legyen. Erre teljesen jó példa a szombati KCSD. Száron megrendezett verseny napja ahol Senior kategóriát Kindl András nyerte Team Magic E4JS2-vel ami teljesen dobozos autó semmi tuning nincs benne. Maga mögé utasított sokkal drágább autókkal versenyző versenyzőket Pl: VBC D06, Tamya TRF 416, Asso Tc7, Serpent Project 4x. Továbbá példa még Csuta Gábor aki rendszeresen áll a dobogón Sakura XI sport autójával haladó kategóriában. Ő is teljesen dobozos gyári autóval versenyzik. Az is tévedés hogy az alkatrész utánpótlása jobb a TT-nek. Mindkét típusnak van Magyarországi forgalmazója. Ezen kívül persze a neten sok helyen beszerezhetőek ezek az alkatrészek.

Véleményem szerint ezeket a típusokat (TT-01, 02) egyetlen kezdő Rczőnek sem szabad ajánlani mert ugyan abban az árban sokkal, sokkal jobb autókat lehet kapni (itthon is) ami ráadásul nem egy halom műanyagból van, hanem karbonból, üvegszál erősítésű műanyagból és aluból.

Én is TT01-el kezdtem ez előtt 5 évvel. rengeteget szenvedtem vele, rengeteget költöttem rá, hogy alap kategóriába versenyképes legyek vele. Nem igazán sikerült. Ráadásul rengeteg felesleges alkatrészem gyült össze hozzá, mert a Tamyához csak öntőkereten lehet megvenni a leginkább fogyó alkatrészeket ami rengeteg olyan alkatrészt is tartalmaz amire soha senkinek nem lesz szüksége. Aztán a kezem be került egy Sakura Zero S autó ami az említett Sakura XI sport autónak a az elődje 32.000 Ft volt. És ahogy kipróbáltam egyből elcsodálkoztam, hogy szenvedés nélkül is lehet autózni. Ég és föld volt a két autó. Pedig jóval olcsóbb volt mint egy TT-01 ami még mindig 40-50.000 Ft-ba kerül.
    Sakura Ultimate, Sakura FGX, Sakura Zero S, Tamiya F104, Corally Pro10, Corally WGT, VRX Sprit Sport Rally

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.872
    Ezért kell használtan szénszálas erősítésű, full-full talyigát venni 15k-ért megbízható embertől.
    Nekem is van egy TT-01DFull Spec )
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hozzászólás
    586
    Inkább 15k-ért egy jó állapotú 3Racing Sakura XI sport alu tudning lengőkar összekötőkkel és alu kormányművel (több tuningra nincs is szüksége). Kár 15k-t TT-re költeni.

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.872
    A kérdés, hogy van-e kardános on-road autó a piacon, aminek nincs túl magasan a kardánja, van alkatrész utánpótlás, és a difiház sem egy batárnagy valami. Illetve a motor ily vagy orrmotor, vagy ha középen van, akkor olyan mélyen legyen, amennyire lehetséges.
    Van esetleg tipped? Én fél évig keresgéltem, de 300 dollárt nem adok ki egy rollerért. Max 150 dollár. A miértre a válasz az építés alatt lévő BMW adja.

Üdv.
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hozzászólás
    586
    Kardános autóban nem vagyok otthon. Én az autóimat a KCSD versenysorozaton használom. Versenyzésre inkább a szíjas hajtás jó. Sokkal kisebb a hajtáslánc gördülési ellenállása, és az alváz csavarodása hirtelen gázadásnál. Úgy tudom, hogy van egy orosz RC autó márka ami kardános hajtású és mégis versenyképes a szíjas autókkal szemben. De ha agyon ütnek se jut eszembe a márkaneve.

Üdv.

Hozzászólás
    3.838
    Mennyire tartósak a szíjjak? Nekem javarészt csak ezek nem tetszenek a "modernebb" autókban, illetve hogy nem nagyon vagy gyűrődési zónájuk. Mindenhol rideg anyagok és a véletlen koccanás után talán hamarabb törik valami.

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva