Oldal: 252 / 252 ElsőElső ... 152202242248249250251252
Eredmény: 2.511 - 2.517 (2517) összesen

Téma: ELEKTROMOS HAJÓK: ECO, MONO, HYDRO építés-kérdések

Senior Member Color man logója
    Hely
    Soltvadkert
    Telefon
    06707019160
    Hozzászólás
    174
    Sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne hogy építettem egy sebességi hajót, és nagy gáznál jobbra tér ki . A tönkcső teljesen párhuzamos a testel. Sokat kell balra trimmelnem hogy egyenesen menjen teljes gázon. De igymeg viszont fél gázon balra kanyarodik. Mi a teendő ijenkor ? Esetleg itt is ugy kell tenni mint a repülő motor elhúzatásnál?

Válaszotokat előre is nagyon megköszönném!!

Junior Member
    Hozzászólás
    21
    Sziasztok,

írtam két bejegyzést a Kukorelli Törpis topikba, de töröltem, inkább összefoglalnám itt. Karcsi Merlin F prototípusáról van szó 2005-ből, elővettem már röpke egy-másfél év után. Főként a kormányzás hiányzott belőle és a csiga. A kormánylapáton lévő karon agyaltam sokat, de aztán a műhelyben fellelhető cuccokból összehoztam, Nyák és sárgaréz levegőcsatlakozó sárgaréz pálcával a közepébe forrasztva, fúrva, oldalról menetelve. A szervó rudazata, felfogatása is Nyák lemezből van.
    A legutóbbi kis propeller tollait levettem, szerkesztettem egy nagyobbat, 33 mm-re sikerült, lágyforrasztottan. tudom nem a legjobb, de egyelőre megteszi. Erre is gyanakodtam, meg a szabira is, a tegnapi próbán miért merült le egyből az akku, ami egy Zippy 2s 5Ah 30c autós keménytokos (egyelőre nincs nem tokos)... Lejjebb vettem a propellert kb. 27mm-re, olyan 30 egynéhány fokos emelkedéssel, de sajnos a jelenség ugyanaz.
    Szomorúan gyanítom, gallyra ment az akksi, vagy a "százforintos" töltőm.. így első körben egy töltőbe fektetek, ha lesz rá keret, hátha helyrehozható. Bár persze gondolom az akkuőr sípolás utáni nyélgázt sem szereti a lipó.. Na meg van egy kicsit púpos 5,2-es Turnigy fiam Matukájában, azzal még megpróbálom azért..
    Némi rezonancia még mindig van, úgy gondolom a bronz csúszócsapágy kikopott kicsit, szemmel látható benne a tengely lógása. Ilyet honnan tudok beszerezni? Vagy bármilyen bronz lapot, hengert, 2-es fúróm meg dörzsáram van.
    Remélem hamarosan sikeresebb videót mutathatok..

Ami benne van:
    Goolrc 4200kV motor
    Hobbywing Skywalker 60A repülős szabi, némi vizes hűtéssel
    meg a többi.. szabi is biztosan kell majd, ha sebességet akarok, de előbb ezt az energia problémát oldjam meg.

Üdv,
    Peti

Képek, videó:
    Kormányzás:
    A képet az RcPilot.hu tárolja.
    Elsőre persze, hogy fordított csigát csináltam....

https://www.youtube.com/watch?v=rffKMvqgnPg
    Utoljára módosítva: toetoe által : 2018-08-29 12:01

Senior Member
    Hozzászólás
    102
    Szia Toetoe

a helyedben a képen látható csiga helyett vennék egy eredeti ECO csigát. (nem olcsó, de nem teszi tönkre a rendszeredet)
    Amit készítettél (a képen) félvizes csiga, Mono Hydro hajóra való nem Eco-ra.

Üdv.
    Robi

Junior Member
    Hozzászólás
    21
    Szia Robi!

Mindenképp az a cél, októberben jön egy. Ez ilyen addig is legyen valami megoldás, de ma rá kellett jönnöm, "hibás volt a képlet", és tényleg. Ennek jókora emelkedése van, legalább 2 Pitch-el rendelkezik. Úgyhogy addig is holnap szerkesztek egy 1,2 körülit, és letesztelem újra, a maradék akksival együtt. De ezzel talán már nem..

Köszi a választ,
    Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    21
    Próbálkoztam még csigával, 28 mm-el már egész jól bírta a mostanában hajóval még nem próbált enyhén púpos autós akku, de cserébe nem ment. Kb. 32 mm-es már alakul, de ismét a valószínű hibás akkuval próbáltam, sokáig nem bírta. Erről van videó, igaz sok minden nem látszik, a teló a földön volt..

28 mm csiga... ez ide kevés

Kb. 32 mm pitch kb. 1,2

Videó
    https://www.youtube.com/watch?v=KFCnd25qplw&t=34s

Senior Member
    Hozzászólás
    102
    Csak ismételni tudom, ha azt akarod, hogy menjen a hajó és ne purcanjon ki mindig valami, felejtsd el ezeket a csigákat.
    Vegyél egy használható csigát.
    A legtöbbet aki tud erről a hajóról az a tervező.

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Sziasztok .
    Etetőhajómba motor és szabályzó választás előtt állok, (szeretném ha egy picit tempósan mozogna) és dupla motoros hajtás van tervben.
    Szerintetek megfelelő-e ez a párosítás:
    Motor: Technische Daten:
    Modell: 3674
    Dimension: R36 * 74mm
    KV (RPM / V): 2250KV
    Pole: 4
    Watts: 1800W
    Max Spannung: <22.2V
    Max Ampere: 80A
    Wellendurchmesser: 5mm
    Anschluss: 4,0mm Goldstecker
    Empfehlen Batterie: 2S-5S