Oldal: 2 / 253 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (2522) összesen

Téma: ELEKTROMOS HAJÓK: ECO, MONO, HYDRO építés-kérdések

motor

Igen köszönöm
    web: cukorvirag.hu

Member
    Hozzászólás
    46

ELEKTROMOS HAJÓK: ECO, MONO, HYDRO építés-kérdések

Üdv

Melyik motort ajánlanátok? Egy kétmotoros katamaránba kéne.
    1, Speed 500 7,2V Race E http://shop.origomodell.hu/product_i...roducts_id=892
    2, Speed 600 ECO 7,2V http://shop.origomodell.hu/product_i...roducts_id=891
    3, Permax 600 7,2V http://shop.origomodell.hu/product_i...roducts_id=878
    4, Megax 600 7,2V http://shop.origomodell.hu/product_i...roducts_id=885

Egy JES 600 NAVY szabályzóval működne a dolog.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.441

Hello

Ketton all a vasar:

Speed 500 race vagy Megax 600. Ha 2 db fog forogni a hajodba akkor 6+6 akksival a Speed lesz az utosebb ha 7+7 akksi akkor a Megax.
    VIGYAZZ!!!A motorokat es az aksi pakkokat is sorba kell bekotni, kulonben nem kapsz megfelelo feszultseget a motorokra.Mindenesetre konzultad at egy elektrotechnikussal. Hutest mindenkepp tegyel rajuk!!

megj: A JES 600 szabalyzo azt hiszem BEC nelkul van, igy szukseges lesz meg egy vevo akksi pakkra is.

Az ajanlott propeller Graupner carbon K!!! szerias 34.5 v 36mm atmerovel. Ezek a propellerek kimondottan elektromos motorokhoz lettek kifejlesztve . A P es S szeria alkalmatlanok. Foleg az S- ez nagyon magas emelkedesu "pitch- steigung". Reszkirozod a motorok elegeset. A P szeria pedig tapasztalatunk szerint inkabb "malnakeveronek" jo, nem pedig siklohajo meghajtasahoz.
    udv<br /><br />Peter Kovac

Member
    Hozzászólás
    46

Üdv
    Köszönöm a reagálást. Azt hogy sorba kell kötni őket nem is tudtam. Hűtést mindenképpen teszek, mert egy kis füst effekt nem ér meg nekem annyi pénzt. :lol:

Ha két propeller van akkor azoknak merre kell forogniuk?

1.-es vagy 2.-es, vagy ez hülye kérdés és tök mindegy?
    Minden hajócsavarból lehet balost meg jobbost kapni?
    A motoroknál az egyiket simán csak fordítva kell bekötni, ugye?
    Köszi

Member
    Hozzászólás
    46

Üdv
    Milyen típusú távirányítót használnak inkább a hajókhoz?
    Pisztoly vagy pultos?
    Köszi

Senior Member
    Hozzászólás
    1.441

Hello

Propeller van jobb- bal, hogy merre forgatod, ki- vagy befele magad is ra josz. Probald ki, bar nemet kollegak a kifele forgatast hasznaljak, de uszni lattam mar befele forgot is. Vigyazz a balos propellert mindenkepp ragaszdd csavarrogzitovel, mert kulonben elvesztheted.
    Taviranyito:
    Hat hajosoknal ezidaig a karos volt a trend, bar az utobbi idoben egyre gyakoribb a colt rendszeru- autos. Elektromosnal nem gond, robbanosnal, ha a tuallitason kivul meg trimmlapokat is hasznal az egyen mar gond, mivel ide mar 3 csatorna nem eleg.
    En karossal kezdtem majd 17eve, volt coltom is, de visszatertem a karoshoz. Ezt szoktam meg.

Member
    Hozzászólás
    46

Üdv
    lenne még kérdésem:
    Összeadogattam az eddig kiválasztott elektronikák súlyait. Eddig 1126g.
    Nem túl sok ez? És ebbe még nincs bent a hajótest (se a csigák, tönkcső, kormány). 2db 600-as motorhoz egy 80cm-es testet javasoltak nekem (elég ez a 80cm?). Kb mennyi lesz majd a súlya? Az én számolásom szerint lesz kb 2kg. Mennyire fog ez menni?

ilyen testet szeretnék csinálni: http://kepfeltoltes.hu/view/060211/J...toltes.hu_.jpg

Amint megjön az ösztöndíj nekiállok
    Köszönöm

Idézet Vendigo eredeti hozzászólása
    Összeadogattam az eddig kiválasztott elektronikák súlyait. Eddig 1126g.
    Nem túl sok ez? És ebbe még nincs bent a hajótest (se a csigák, tönkcső, kormány).
    Milyen összetevőkből jött ki ez a mennyiség?
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Member
    Hozzászólás
    46

2x298g 2x6db-os akkupack
    2x195g 2xMegax 600-as motor
    40g Jes 600-as szabályzó
    15g vevő
    37g S-3003 szervó
    50g vevő akksi

Senior Member
    Hozzászólás
    1.441

Hello.
    Propeller- befele forgasd oket, jobb a hatasfok.
    A suly teljesen normaban van. A vb-s mono 2esem (12db aksi) 2270g volt. Ellenben ehhez a hajohoz ha lehet 7-8db aksit tegyel egy motorra. Vagyis 14-16db osszesen. Nem vicc. Mivel superkavitacios propellereket- feluleti meghajtasra szant- fogsz forgatni, amiknek rosszabb a hatasfokuk- meghajtasi elvuk, es hogy gyakorlatilag csak a propeller fele van vizbe merulve, amiknek optimalis fordulatuk cca. 24000ford/perc tol szamolodik.
    Vagyis, ezt meg kell ertenie minden jovoben gyorsjaratu elektromos hajomodellel foglalkozni kivano modellezonek. A sebesseg a fordulattal no, a hatasfok bizonyos szintig szinten. Egy supercavi propot ha optimalis fordulat alatt pergetsz, akkor csak akkumulator gyalazokent fog a hajo uszni.
    Itt nem ervenyesul, hogy" nekem nem kell olyan gyorsnak lennie a hajonak, megfelel ez a sebesseg is"
    ORBITALIS TEVEDES!!!!!!
    Egy jol megvalasztott motor-propeller kombinacio gyors, es ami a hobby modellezoknek nagyon fontos, tartos, hosszu elettartalmi aggregatot biztosit. Ellenkezo esetben kommutator leolvadas, szenkefeeges, tekercseles eges, magnes kilagyulas, akkumulator tulmelegedes allhat fenn. Brushless motor eseten altalaban csak az aksik sinylik meg.

"Novelem a propeller atmerojet, hogy fokozzam a sebesseget"- rossz valasztas. Novekvo- csokkeno atmero, teljesen mindegy, a hatasfok mindig ugyanazon fordulattartomanyon kezd ervenyesulni.

Ezen gondolkodj el, mielott beinvesztalnal. A hajo nagyon szep. Hasonlo meretekbe 1db 700as neodyme mocit szoktak belerakni, vagy egy 1800- 2500ford/perc/Volt brushless-t 14-24db aksiig. NNa akkor mar azert megy. Jo propellerrel meguti a 100km/h- t.
    Mindenkinek ajanlom.

Oldal: 2 / 253 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve