Oldal: 3 / 253 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (2522) összesen

Téma: ELEKTROMOS HAJÓK: ECO, MONO, HYDRO építés-kérdések

Member
    Hozzászólás
    46

ELEKTROMOS HAJÓK: ECO, MONO, HYDRO építés-kérdések

Üdv
    Merre lehet kapni ezeket a "Graupner carbon K!!! szerias 34.5 v 36mm atmerovel" propellereket? Mert nézegettem a e-boltokat de sehol nem találtam.
    Köszi

Senior Member
    Hozzászólás
    1.441

Hello

Latogass el az Origoekhoz. Ha nincs is raktaron nekik, szerintem be tudjak szerezni. Graupner Carbon Prop "K" szeria logo alatt futnak az alkalmazhato propellerek. Sajna az van, hogy Magyarorszag siralmasan van ellatva hajomodell alkatreszekkel. Repulo, auto, kopter van rogyasig, de hajoooo...... . Na ezen szeretnek- ha az uzletekkel sikerul dulore jutni- valtoztani, hogy a magyarorszagi piac is reszesulhessen az altalam gyartott termekekbol. Jo ar, versenyhelyzetben tesztelt technika, minoseg, Nyugat Europa mar reszesult eleg jelentosen belole. Evi 800-900db :wink:
    Ha nem jarnal szerencsevel, be tudom szerezni a propellereket. Less be az oldalamra, ott talasz rank kontaktust.
    udv<br /><br />Peter Kovac

Member
    Hozzászólás
    46

Köszönöm

Senior Member
    Hozzászólás
    162

Idézet Predator eredeti hozzászólása
    Sajna az van, hogy Magyarorszag siralmasan van ellatva hajomodell alkatreszekkel. Repulo, auto, kopter van rogyasig, de hajoooo...... t.
    Ez így van sajna. Mindent csak legyártatni, esztergáltatni, innen onnan összeszedni. Igaz eddig mindent be tudtam szerezni, de nincs ezzel mindenki így.
    &lt;FM&gt;

Frissítés az oldalamon. http://www.syl.hu/
    Kállay Zoltán sebességi elektromos hajómodellező barátom induló cikksorozata a hajók tervezéséről, készítéséről. Egy versenyhajómodell építése a mintadarabtól a befejezésig. A sorozat az új modell készítésével párhuzamosan, folyamatosan kerül feltöltésre.
    Köszönjük Zoli!
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Member
    Hozzászólás
    46

"A hajo nagyon szep. Hasonlo meretekbe 1db 700as neodyme mocit szoktak belerakni, vagy egy 1800- 2500ford/perc/Volt brushless-t 14-24db aksiig. NNa akkor mar azert megy. Jo propellerrel meguti a 100km/h- t. "

Üdv
    Egy ilyen motorra gondoltál?
    http://shop.graupner.de/webuerp/servlet/AI?ARTN=6336
    Nem is lenne rosz :roll: . Egy jó darabig még sajnos biztos nem jön össze...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.441

MEG NE VEDDDDDDDDDDD :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
    Ezert az arert mar kapsz egy vadallat brushless-t szabalyzoval. Egy Speed 700 8,4V . Ilyen utan erdeklodj. Az ara olyan 25-35 Eur kornyeken van. Ha komolyan szeretnel ilyen motort, nekem van 2db. Hasznaltak ugyan, de meg jo allapotban vannak. Ha erdekelne szolj. Sot ha szabalyzo kell, akkor van egy Jes 600 Navy. Na de nem offolom a topicot- ez mar kseft, az meg nem ide tartozik.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.441

Most nezem, hogy gyori vagy. Ha van kedved, ugorj at hozzam ide Komaromba- 40km. Szemelyesen bovebb infot tudok nyujtani- meg lathatsz is egysmast. :wink:

Senior Member
    Hozzászólás
    137

Sziasztok!

Kérdésem, hogy lehet-e görgős, golyós csapágyat alkalmazni elektromos hajóknál a tengelyhez, a tönkcsőben? Tehát létezik-e olyan pici, akár külföldön is, amivel érdemes próbálkozni?
    Ti, akik sebességi hajókat építetek, hogyan oldjátok meg a kenést, hogy megbízhatóan üzemeljen, ne szoruljon meg a tengely? Élethű hajóknál láttam, tudom, hogy sárgaréz (bronz) siklócsapágy van, ki zsírral, ki olajjal keni, de ott nincs nagy sebesség, kisebb igénybevétel van.

Üdv: Stirlitz

Senior Member
    Hozzászólás
    124

A tönkcső alsó csapágyazásához ajánlom az un. PTFE perselyeket. Ezek általában 1 mm falvastagságú siklócsapágyak. Horganyzott acél lemezre ólom és bronz keverék valamint teflon van vékony rétegben feldolgozva. A csapágy hosszában hasított. Illesztése H7-es tűrést igényel.
    Kenést nem igénylő és vízkenésű kivitelben kapható.
    INA kivitel : PTFE
    SKF kivitel Glicodur márkanév alatt fut
    Beszerezhető pld. átmérő 7/5 -5 mm méretben, ahol -5 a csapágy hossza.
    Ez a csapágy alkalmas felülre is , de a hajóban van hely és oda golyóscsapágy beépíthető. Átmérő 11/4-3 mm általános méret.
    Üdvözlettel Kormányos úr.

Oldal: 3 / 253 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve