Oldal: 234 / 253 ElsőElső ... 134184224230231232233234235236237238244 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.331 - 2.340 (2524) összesen

Téma: ELEKTROMOS HAJÓK: ECO, MONO, HYDRO építés-kérdések

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Junior Member naja logója
    Hely
    Bp.XVIII.__06205974465
    Hozzászólás
    21
    a hajóban BLC-40M van ez nem a hajóra utal ? (Marine) ?

Hozzászólás
    2.700
    Igen, az M valószínűleg a szabályozó vízhűtéses változatára utal. Ezek általában nem térnek el paramétereiben az alaptól.
    Marine, Navy - hajóhoz szerelt szabályozók.

Senior Member viktor58 logója
    Hozzászólás
    648
    Sziasztok!

Építettem tavaly egy 68cm hosszú mono hajót. Kezdésnek tettem bele egy autós bl szettet 10T-s motor és egy 60A szabi formájában melyet 5600 -as 2s 100C akksival tápláltam és 35-ös kéttolú csigát tettem rá. Az elektronikát természetesen vízhűtésesre alakítottam. Az eredmény kb 10 perc után az lett hogy a T csati összeolvadt a szabályzó pedig letiltott. Gondolom túl nagy volt a motor áramfelvétele. És a sebessége sem volt túl nagy. Ment-ment de nem úgy ahogy vártam és ahogy kellett volna neki. szeretnék bele tenni egy komolyabb szettet. Ez a konfig 3 cellával jó lenne? Mekkora csigát tegyek rá?

http://www.ebay.com/itm/High-Torque-...kAAOSwKrhVZSYc

http://www.ebay.com/itm/Mystery-RC-1...QAAOSwoudW6oLi

Vagy inkább maradjon a 2s nagyobb csigával? Vagy 4s még kisebbel? egyáltalán mekkora fordulat kell egy ilyen hajóhoz? Kezdő hajós vagyok úgyhogy nincsen tapasztalatom.

Egyébként erről lenne szó:

Előre is köszi a segítséget.

Üdv
    Viktor
    Csatolt k Csatolt k
    Van itten minden. Autó, hajó, helikopter. Elektromos, nitrós, benzines, GŐZ!

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezek ugyan régi képek, de végre eljött a hajó élvezeti ideje. V. Zolinak hála került új hajtás a gépbe. Köszi Z. Kipróbáltam 31es csigával (mert nem volt a boltokban 3-4 hónapig kb semmi ami jobb lett volna rá), ment ment ... motor meg tűzforró lett. Szerencsére a Jako modell -nek volt 29-es K-s csigája (graupner hydro) , és ma újabb teszt. 2s 2200-es amolyan vegyes üzemben is kb 10-12 percet mentem... Aki látta mindenki megjegyezte, hogy milyen kis csendes, és milyen stabil még nagy tempónál is. (csak versenyhajó na bár a srácok nagyobb hajókkal voltak kint - szinte ismeretlen volt nekik ez a modell)

Sajnos pici ez a hajó (szállításnál előny, hátizsákos méret), így a felerősödő szél és a hullámik kinyírták a bulit. A hét közbeni "nagycsigás" teszt kb tükörvizes volt. Na az iszonyat jó volt. A 29-es csigával szrtm jobban megy, ez a rávaló... dinamikában jobb a 31-es nyilván. De egyben sok is rá. CSak kellene egy jobb motor, meg egy vízhűtéses átalakítás... ESC + motor+ motyók ... csak annyit inkább már egy nagyobb hajóba invesztálnék... pl. egy HK scott free -be...

Amugy szeretem ezt a kis hajót, gondoltam rá hogy eladom, de ez egy kis ékszeres doboz.
    Utoljára módosítva: laszieee által : 2016-04-15 12:21
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Támogató dankopi logója
    Hely
    Kecskemét rcbalazsjanos@gmail.com
    Telefon
    +36 70/5678-081
    Hozzászólás
    326
    Sziasztok!

Itt vettem ezt a hajót a fórumon,kb 1 éve. Ha jól rémlik Baja mellől,talán Pörböly nevű hely volt ahová érte mentünk a cimborámmal.Egy nagyon ügyes modell repülő-építő emberkétől vettem.Hátha olvassa ezt a fórumot,szeretnék vele beszélni!
    Big Marine néven hirdette ezt a vízszelőt:

https://www.youtube.com/watch?v=WuVgi01A6fA
    MCD XR5 Factory Rally 29ccm
    MCD RR% Max Pro G320
    Thunder Tiger Raptor 90 Gasser heli
    55'' BigMarine hajó 27,5ccm
    1/5 Rc Jetski
    Thunder Tiger SB5

Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szia csiga, a hajót csak Szolnokon, az evezős csárdánál "hajtottam" eddig. Pesten nem. A hajózás "csak" mellékvonal a repülőzés mellett, bár tetszik, de inkább csak kitérő ág. Érdekel, és szép, meg új kihívás. És sok szép hajó van ami szinte szippantja bele az embert De csak a saját örömömre hajózok, versenyzés nincs tervben (anyagiak miatt sem, ez a hajó is egy 1:1 -es csere kapcsán érkezett hozzám). Mindenestre mesélték hogy fúrta már bele versenyen az iszapba magát hajó .... egyenlőre a hajó felújításon van. Üdv Laci

mielőtt szétesett (a hajtás)
    Csatolás 15110 Csatolás 15109
    Úton a hajóhoz a fejlesztő csomag. Na nem mintha így nem lenne szuper Nagyon kímélős hajszával is az elektronika forró, főleg a motor. Az ESC se hideg

Új konfig:
    Motor: Hobbyking ADS300 (3000kV , 300W) + ESC: turnigy 30A vízhűtéses

Még a water pick up kialakítás alatt (antenna csőből lesz szrtm).

Senior Member
    Hely
    Sárbogárd
    Hozzászólás
    112
    Sziasztok!
    Afelöl érdeklődnék, ha nem vezetem ki a hajótesten kívül a 2,4Ghz-es antennát egy üvegszálas hajó testből akkor az mennyire csökkenti a ható távolságot, mennyire átnyékol az üvegszál? Kb 150 m-ig szetetném hadználni.
    Köszönöm.

Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Nekem üvegszálas hajótestem van, és repülős távom (olcsóbb kategória), nincs kivezetve. mivel kis méretű hajó 45cm , így kb 50-60m a max ahol még "rendesen" látom. De engedtem már el 80-100m -re. Az ég világon semmi problémám nincs. mondják víz felett nem úgy terjed a jel, stb. parton, vízszintben állva hajóztam ma, és semmi gondom sincs vele. a Többnyire probléma mentesen mennek a többiek is, autós távval. De azért 120-140m -nél már láttam jelvesztést. De nem általános.

Hozzászólás
    2.700
    Idézet zola8 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Afelöl érdeklődnék, ha nem vezetem ki a hajótesten kívül a 2,4Ghz-es antennát egy üvegszálas hajó testből akkor az mennyire csökkenti a ható távolságot, mennyire átnyékol az üvegszál? Kb 150 m-ig szetetném hadználni.
    Köszönöm.
    Üvegszálas kompozit nem árnyékolja le az antennát.
    De ha mód van rá, legyen ez közvetlen a fedél(zet) alatt, lehetőleg magasan. Ha 2-antennás a vevő, egymáshoz képest 90 fokban legyenek, a hajlítás laza íven (R=20) történjen.
    150 méter vízen nem kevés, érdemes tesztelni statikus modellnél.

Oldal: 234 / 253 ElsőElső ... 134184224230231232233234235236237238244 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva