Oldal: 1 / 29 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (289) összesen

Téma: ROBBANÓMOTOROS HAJÓK: FSR, HYDRO, OFFSHORE építés-kérdések

ROBBANÓMOTOROS HAJÓK: FSR, HYDRO, OFFSHORE építés-kérdések

[size=18px]Ebben a topicban a robbanómotoros meghajtású hajómodellek építésével, használatukkal, javításukkal kapcsolatos kérdéseket, problémákat, megoldásokat lehet közzétenni.
    [/size]
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Hy 8)
    Érdeklődnék :shock: REZÓHOSSZ :? ügyileg :!:
    Nekem ugyan nem hajóban lesz de,egy 15 ccm MOKI ami vizesból lett átalakitva.Igy 23000 rpm a vége ha jól ki van hangolva.
    Csak az a fránya rezóhossz :x
    Ha esetleg feltenne valaki egy táblázatot :shock: Én is megköszönném és sokan mások is hasznát vehetnék :P
    KLIKK IDE HA JÓT AKARSZ : http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MTc4NDQ2

:roll: [-o< :gondolkodik:
    KLIKK IDE HA JÓT AKARSZ : http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&amp;ref=MTc4NDQ2

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Szia Laci,

ezen az oldalon talalhato egy nagyon progi !!

Talan tudod is majd hasznalni !!

http://www.mh-aerotools.de/airfoils/...pe_main_en.htm

üdv,

Charles

Szasz Charly :lol:

Ez mind szép és jó :?
    De nekem ez KÍÍÍÍNAI :?
    Azt hittem lesz itt valaki aki mond egy számot ops:
    15 cm3 moci rezóhossz = X mm :!: Tól - tolig
    Ezt az egyenletet még meg is tudnám fejteni :lol:

Ui.:keress meg MSN :!:
    KLIKK IDE HA JÓT AKARSZ : http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&amp;ref=MTc4NDQ2

Idézet Pumilaci eredeti hozzászólása
    Hy 8)
    Érdeklődnék :shock: REZÓHOSSZ :? ügyileg :!:
    Nekem ugyan nem hajóban lesz de,egy 15 ccm MOKI ami vizesból lett átalakitva.Igy 23000 rpm a vége ha jól ki van hangolva.
    Csak az a fránya rezóhossz :x
    Ha esetleg feltenne valaki egy táblázatot :shock: Én is megköszönném és sokan mások is hasznát vehetnék :P
    Szia.
    Azért ez nem ilyen egyszerű.
    A cső optimális hossza sokmindentől függ: Motor állapota, rezonátor cső kialakítása, motor belsőrész fajtája (ABC/gyűrűs), ezzel együtt a vezérlés, üzemanyag nitro tartalma, terhelés stb.
    Szerintem ebben az esetben indulj ki kb. 350-360 mm-ről.
    A 15-ös Mokit hogy alakítottátok át repülősre? Mert ez a típus a kihajtás felé pufog ki és marha nehéz a súlya :gondolkodik:
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Senior Member
    Hozzászólás
    396

rezóhossz

Hali,

310-330 közötti rezóhosszal próbálkozz. Mennyire van felnyitva a motor? Mennyi nitrometánt használsz?

Hici
    A modellezést csak elkezdeni lehet...

Senior Member
    Hozzászólás
    124

A rezonátorcső hossza több alapvető tényezőtől függ.
    Legfontosabbak:
    - a gázhőmérséklet ( ettől függ a hangsebesség)
    - a motor fordulatszáma
    - a kipufogó vezérlési szöge.

A hangsebességgel elinduló nyomáshullámok - 20C°-on 350 m/sec- a diffuzorról (bővülő csőszakasz)nyomáshullámként verődnek vissza, a konfuzorról (szűkülő csöszakasz) pedig nyomáshullámként. Az egyenes -párhuzamos csőszakszról nincs visszaverődés. Ezek szerint az először visszaérkező szíváshullámok megszívják a hengertérfogatot - még a friss keverékből is kiszív, majd a később visszaverődő nyomáshullámok - jó esetben a dugattyú felfelé mozgásakor a zárás előtt elősűrítik a hengertérfogatot. Az esetleg kiszívott keveréket is visszatolja. Ennek köszönhető a teljesítmény növekedés.
    Ha rövid a cső akkor a forró égéstermékeket nyomatjuk vissza és akkor ég el a dugatyyú.

A 15-ös motorokat 295-350 mm csőhosszal szokás üzemeltetni. MOKIT szerintem 320 mm-nél rövidebb csővel nem szabad járatni. Ha a motor nem tud forogni, -pld rezgések, nagy légcsavar, hajócsavar, nem siklik a hajó stb. - akkor fellép a "rövid a cső" jelenség, a motor szétég.

Senior Member
    Hozzászólás
    162

Üdv mindenkinek!

Még nem építettem hajót és egy robbanómotoros (benzines kb. 25 ccm-es) gép építésén morfondírozok. Az lenne a kérdésem, hogy ha egy ilyen motort beletennék egy fából, hagyományos (fa gerinc, bordák, rétegelt lemez borítás-ha hülyeséget írtam, csak szóljatok) technikával készült hajótestbe, akkor szétrázná-e a hajótestet a motor vibrációja (főleg alapjáraton)? Ha igen, van-e rá vmi megoldás (pl. gumibakokkal v. mással való csillapítás). Esetleg felejtsem el az ötletet úgy ahogy van?

Remélem tud vki segétteni!
    Előre is kösz!
    &lt;FM&gt;

Senior Member
    Hozzászólás
    124

A fából épített hajók rezgéscsillapítás szempontjából a lehető legjobbak. Fontos a jó impregnálás, hogy az üzemanyag ne szívároghasson be a fába. Minden alkalommal alapos tisztítás is kell.
    Célszerű a motorágyat 4 gumibakkal ágyazni. Erre számos jó megoldás van.
    Sikeres építést kívánok.

Oldal: 1 / 29 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve