Oldal: 2 / 29 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (289) összesen

Téma: ROBBANÓMOTOROS HAJÓK: FSR, HYDRO, OFFSHORE építés-kérdések

Senior Member
    Hozzászólás
    162

ROBBANÓMOTOROS HAJÓK: FSR, HYDRO, OFFSHORE építés-kérdések

Szuper!
    Valami ilyesmire gondoltam:
    http://membres.lycos.fr/mikenaval/misajour.en.html (+katt a plans-ra)
    Itt több ingyenes tervrajz is van, én a Volcano2-t szemeltem ki, csak nagyított változatban építeném meg. Szerintetek megfelelne a célnak?
    <FM>

Hy 8)
    Rég jártam erre :lol:
    Köszönöm a segitséget de közben megoldódott a problem :wink:
    Cbruder annak idelyén adott egy Mirage tervrajzot is ami pont ezzel a
    fajta impellerel van ellátva.A rajz olyan részletes hogy még a reso és annak a méretei is rajta vannak :lol: En meg egyszerüen elfeledkeztem róla.
    Mellesleg a tőletek kapott értékek helyesek 310-350 mm ig van a gépben is hely. :lol:

Jót pancsoltam most megyek repülni :lol:

Üdv néktek vizesek 8)
    KLIKK IDE HA JÓT AKARSZ : http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MTc4NDQ2

Junior Member
    Hozzászólás
    1

hello! nekem lenne 1 naggyon primitív kérdésem...de még kezdő vagyok e téren: kb mekkora fordulatszámig nem lesz légbuborék a hajócsavar nyomán? kb 2500ford/perc? vagy mennyi? és 1 ilyen motor mennyibe kerül kb?

Senior Member
    Hozzászólás
    881

Benjooo!

Buborékokat mindig fogsz látni a forgó hajócsavar után. Ez ne zavarjon.
    Egy gyorsan forgó víz alatti szárnyfelületen(hajócsavar) minden esetben kialakul a kavitáció jelensége. Elkerülhetetlen, mert a fizika tudatunktól függetlenül mindig működik. A lényeg, hogy jó hatásfokú hajócsavart kell illeszteni a motor típusához. Sok hajómodellező kategória van, válassz egy neked tetszőt. Részletesebben megnézheted ezt a Hajómodellező Világszövetség honlapján-www.naviga.org-. Itt minden hajómodellkategóriát bemutatnak. Ha kezdő vagy, akkor javaslom látogass el a www.origomodell.hu oldalra, illetve a boltba. Ott szinte minden i :roll: nformációt megtalálsz árakról és motorokról.
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.260

Nah rászántam magam.
    Nekiállok egy hidro-nak. Tervrajz van, csak tanácsokat szeretnék kérni...
    Elsőként:
    A hajó most csak "játékra" készülne...Egy 7,5-ös testet szeretnék építeni, és egy jó öreg Moki M-10est szántam bele...Szerintetek jó lenne ez a konfiguráció?
    Második:
    A flexibilis tengely mivel oldható meg legjobban?
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.260

A terv egy skorpio hidro...Gondolom ismeritek
    ennek egy baja van...hogy svédül...norvégul...vikingül vannak rajta az anyagok és az infók...

Senior Member
    Hozzászólás
    881

hydró

Hello LEX01!

Ha megindul egyszer a hydród, akkor utána nagyon fog tetszeni ez a kategória! A kanizsai csónakázó tó ideális a hydróval való száguldásra.
    Ismerem a svéd rajzot, nagyon jó modell az! A svédek világelsők ebben a témában! Az egy teljesen fa építésű hajótest rétegelt lemezből. A motorágy és a tat kapott egy kis epoxi-üvegszövet erősítést.
    A kormánylapát és a papucson a turnfin(kiel) duralumínium.
    A hydrotest nagyon könnyű legyen!
    Flexitengely problémamegoldáshoz először van egy kérdésem: van fogtechnikus haverod? Mert ők használnak 6mm átmérőjű flexitengelyt a kézi csiszológépeikhez. Ide kissebb, illetve vékonyabb nem jó.
    De van más megoldás is...

Sanyi bátyó

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.260

Nekem ifa kilóméteróra spirált mondtak, illetve a benzines fükasza spirálját.A rajz erre nem ad utasítást...
    A rétegelt lemezt egy ismerős kivágja lézerrel, ugyhogy azzal nem lesz gond.

Sanyi Bátyó!
    Épp a kanizsai verseny ujraélesztésén, stégépítésen fáradozunk.Remélem Jövőre már hivatalos versenyen találkozhatunk itthon. (idén még csak egy barátságost tervezünk... :wink:

Senior Member
    Hozzászólás
    881

spirál

Hello LEX01!

Az IFA spirál nem tudom milyen erős, lényeg az átmérőjén van.
    Mert az OBI-ban van kábelbehúzó acélspirál, de csak 4mm átmérőjű. Sajnos gyenge, nem bírja ki az összett igénybevételt, forgatónyomaték és húzás egyszerre, kipróbáltam sok volt neki. Pillanatok alatt szálak elszakadtak és begyűrődtek.
    De én is tanulok újat, mert nem tudtam, hogy a motoros fűkaszában spirál van. Ez szerintem jobb lenne, mert itt nagy a fordulat és fűkasza terhelése is dinamikus, azaz változó. Gondolom ehhez méretezték a spirál terhelhetőségét. Jónak tűnik, de hol lehet ilyet beszerezni? Mert igencsak felkeltette az érdeklődésemet! Na meg melyik fűkasza típus?

Az bizony nekem nagyon tetszene, ha újra lenne verseny Nagykanizsán! Két éve jártam arra, megnéztem a leszakadt betonstéget. Bizony szomorú látvány volt. Nem is reméltem, hogy erre lesz még pénz, hogy helyrehozzák. Drukkolok Nektek, hogy összejöjjön!

Sanyi bátyó

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.260

A motoros fürészek közül arra gondolok, ami egy müanyagszállal vág. Azt hiszem aljnövényzetnyiró a hivatalos neve. Ezek között a stihl úgy tudom ilyen spirállal megy...ahhz meg lehet pótalkatrészt kapni.

Kanizsa:
    A stég a nagy problémánk. A bírótorony fenntartás fejében a klub használatába kerül, de a stéget csak szponzorokkal fogjuk tudni felujítani.(egy talán már van.)A város önkormányzata most tereprendezést kíván végrehajtani, ezért próbálunk lobbizni náluk is. Majd meglátjuk.

Oldal: 2 / 29 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva