Oldal: 92 / 92 ElsőElső ... 42828889909192
Eredmény: 911 - 920 (920) összesen

Téma: ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    388
    Jó lenne ha egy képet feltennél ide, ahol látható hogy mi van elektronika a hajóhoz, és a távirányítóról is kapnánk képet. A hajó állapotáról is jó lenne egy kép. Ezek ismertében lehet dönteni a hogyan továbbról. Nálunk négy ilyen kukázott hajó működik, volt velük munka, de miután talpra lettek állítva van velük öröm is.

Senior Member KRt logója
    Hely
    Érd
    Hozzászólás
    210
    Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot.
    lőttem gyorsan néhány képet
    ami volt, és amit már összeszedtem hozzá.
    A régi rádió 12v ceruza elem temető. ezért gondoltam, hogy az autós távot használnám majd hozzá.
    a propellert simán könnyedén tudom forgatni kézzel úgy tűnik a motort is forgatja ami kb. 6 centi hosszú és 2 széles ( itt kezdődik az én nem tudásom, hogy ez most 350-s 650-s vagy milyen motor)
    Csatolt k Csatolt k
    MPX FunMan, Graupner Elke, Feiyue FY-03 Eagle,

Senior Member KRt logója
    Hely
    Érd
    Hozzászólás
    210
    és arról milyen a belseje
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    388
    Én a távirányítót ha FM rendszerű, és amúgy a vevővel együttműködik -mindkettőben van megfelelő kristály- akkor nem sajnálnám le. A szervó, ha működik, szintén maradhat. Az autós távirányítóhoz való vevő az autóhoz specifikált csökkentett hatótávú, és a vízen nem jól teljesít. Ha ehhez ragaszkodsz, akkor a hat csatornás változatát ajánlom, annak jobb az antennája. Mi már ezen túl vagyunk. A motor ha működőképes az éppen olyan amekkorát a gyár beletett. Ha jól látom egy fogaskerék áttételen át hajtja a tönkcsövet. Ezen a továbbiakban nem kell rugózni. Viszont hajóban vagyunk, olyan szabályzót kell venni, amelynek van előre-stop-hátra üzemmódja fék nélkül. A Jako modellnél ha mondod, hogy ilyen kell, mert élethű hajóhoz lesz, akkor nem sóznak rád egy autós szabályzót, ahol előre-fék, vagy előre -fék-hátra üzemmód van. A hajó hajtását, és az adó áramellátását is ajánlom átalakítani Lipo akkumulátorosra. A motor vélhetően csak 6 V-os, ezért nem kell a szabálytót neki teljesen odahúzni, mert a tartósan túlfeszültségen járó motor gyorsan leég. ( tapasztalatom.)
    Kérnénk képeket a hajóról is, hogy milyen állapotban van. Amúgy van itt elektronikai szakember is majd nyilván ő is mond véleményt és hogy mihez mit ajánl. Cella számok és ilyenek.

Senior Member
    Hozzászólás
    973
    Sziasztok, GYR kollégának igaza van, ez a rövidhullámú adó a vízfelszínen biztosan jól teljesít, sőt még a víz alatt is, ha esetleg tengeralattjáró modellt szeretnél építeni :-) . Egyedüli problémának azt látom, hogy a vevő csatlakozói Multiplex rendszerűek, és ezért a jövendő szabályzóhoz valami adaptert kell csinálni ha ezt akarod használni. Ha az autós távot, akkor GYR kolléga tanácsát meg kell fogadni a vevő és a szabályzó kérdésében is. Egy bevált vízmentes szabályzó, ha a Jakomodellnél nem volna megfelelő:
    https://www.aliexpress.com/item/3298...27424c4do4hwCa forward/reverse üzemmódban. Áramellátás: a 6V-os motor miatt én vagy egy kicsi 6V-os zselés ólomakksit tennék bele, vagy csinálnék egy 5 cellás NiMH pakkot ceruzaméretű akksikból. A legjobb lenne erre a célra az IKEA-ban kapható, ENELOOP tulajdonságú akksi: https://www.ikea.com/hu/hu/p/ladda-t...elem-70303876/ . Ezek alkalmazásával biztosan nem égne le a motorod. A két cellás lipo akksi névleges feszültsége 7,4V a csúcs feszültsége pedig 8,4V. Ez sok egy 6V-os motornak. Üdv: B.
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.084
    Itt már az előttem szólók elmondták a véleményüket, a szabályzóról nem tudunk semmit, hány voltról üzemel és van-e hátramenet mert szerintem a teljesítmény ilyen méretű motornál lényegtelen. Egy viszont biztos, ha a szabályzó 6vagy 7 voltról üzemel akkor a vevőnek külön kell biztosítani a tápellátást mert akkor ebből a feszültségből nem tudja előállítani az 5v-ot ami a vevőnek kell.

Senior Member
    Hozzászólás
    973
    Idézet blaskojanos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt már az előttem szólók elmondták a véleményüket, a szabályzóról nem tudunk semmit, hány voltról üzemel és van-e hátramenet mert szerintem a teljesítmény ilyen méretű motornál lényegtelen. Egy viszont biztos, ha a szabályzó 6vagy 7 voltról üzemel akkor a vevőnek külön kell biztosítani a tápellátást mert akkor ebből a feszültségből nem tudja előállítani az 5v-ot ami a vevőnek kell.
    Hát szerintem szabályzója válogatja. Szerintem a mostani szabályzókban a BEC az egy low drop stabilizátor IC-vel van megoldva ami 1V feszültségkülönbség esetén is jól dolgozik (6V-os akku-->5V-os vevő)
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    388
    Egy két cellás Lipo pakk kellő kapacitással -2000- 2500- mAh egy modern fék nélküli szabályzóval megoldja a problémát.( Járulékos dolog, hogy töltőt kell hozzá venni.) A modern szabályzónak van BEC csatlakozója a vevőhöz, amely szinte biztos, hogy a klasszikus 4,8 V-os névleges feszültségű. Amíg nem voltak 8,4 V-ot elbíró motorjaink, addig azt csináltuk, hogy rákötöttük a voltmérőt a motorra, és a gázkart elkezdtük húzni. Amikor a műszer elérte a 6 V-ot megálltunk, és bejelöltük ezt a pozíciót a gázkarnál. Amúgy nem verseny motorcsónak, a motor a 6 V-os kivezérléssel is vélhetően száguldásra bírja a hajót, tehát így nem kell soha sem használni majd. A korából ítélve szerintem a klasszikus huzal ellenállásásos szabályzója volt, amiért hogy nincs meg nem kell könnyeket hullatni. Egyetlen kérdés, hogy van-e még egy csatlakozó valahol, amivel a vevőhöz lehetne illeszteni a modern szabályzót. Azonban elemekkel legalább meg kell próbálni, hogy a rendszer működik-e? Vagy is ha működteti a szervót, akkor érdemes tovább lépni. Ha behalt az FM távirányító, akkor marad az autós, de a jobb vevővel.

Senior Member KRt logója
    Hely
    Érd
    Hozzászólás
    210
    köszönöm az ötleteke és tanácsokat
    pillanatnyilag nem tudom hol van, utána néztem és rendeltem a Banggoodről, korábban hajóhoz való szabályzót,
    nagy hattávolságú rádió nem gond mert van spektrum alapú repülős távom aminek nagy a hatótávja, vannak hozzá vevők is
    én 2 cellában vagy riasztó aksiban gondolkodtam korábban, mert az elég súlyos, hogy akár az ólmot is helyettesítse a hajóban.
    készülni fognak képek a napokban amint tudok.
    A régi rádió biztos jó de én félek mert az antenna hosszú és törékeny, illetve néha még a 2,4 GHz rádiókat is megzavarta valami amikor még kijártunk repülni, a MHz-s meg konkrétan potyogott.
    tudom ami régi még biztosan jobb mint a mai tömeg gyártás, ezért gondolnám, hogy inkább egy gyűjtőnek való aki értékeli és nem nekem
    Igazán jó látni, hogy hosszú csend után megjelentem a gondjaimmal és hogy újra indult a fórum

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    388
    Az a baj, hogy a 2,4 GHz mára néhol eléggé telített. Egy versenyhelyszínen a közeli vendéglő teraszának wifije csapja agyon a FlySky és Turnigy készülékeket. Egy másik helyen volt rá eset, hogy a Spektrum adók nem, vagy csak nehezen találták meg a vevőjüket. Ha nincsenek a hajóval nagy szándékok -pedig elcsalnálak vele egy-egy versenyre már ha a vírus miatt egyáltalán lesz- és ha működik az FM készülék, akkor ezzel is jól meg lehet élni. De ha korszerűt és biztosat akarsz akkor marad a Spektrum. A két cellás Lipo-t ajánlom kellő kapacitással -akár 3-3500 mAh- mert az súlyosabb is, és van bőven kapacitás feleslege, így sokáig üzemel a hajó.Az ólom akkunál a 6 V-os jöhet szóba, de alacsonyabb a feszültsége, vélhetően ilyen méretűnek kicsi a kapacitása, ellenben jó nehéz. Az ólmok ha már benne vannak, maradjanak. Ha lítium akkumulátort kap, akkor trimmelés végett vélhetően még kell bele tenni. Várjuk a hajóról a képeket!

Oldal: 92 / 92 ElsőElső ... 42828889909192

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva