Oldal: 78 / 80 ElsőElső ... 286874757677787980 UtolsóUtolsó
Eredmény: 771 - 780 (798) összesen

Téma: ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Senior Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    112
    Köszi Jani, de úgy döntöttem, hogy szabadjára engedem a fantáziám!

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Amíg jelentkezem a fotókkal addig itt lehet tájékozódni a hajóépítésről.
    http://modellezoklub.hu/community/ke...zes-alapfokon/

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    404
    Üdv Saját tervezésű hajóval is lehet indulni már versenyen,valamiről lemaradtam. Néhány éve Balasagyarmati versenyen gyári rajzokról készült modellre azt mondta a rendező,nem férek bele a keretbe mert sokan indulnak .

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Akkor pontosítsunk. F4-A kategóriában bármivel lehet indulni mert ott nincs műszaki, valamint ifjúsági kategóriában ami 18 életévet be nem töltött fiatalokra vonatkozik. Az biztos, hogy éppen ezért ebben a kategóriában vannak a legtöbben, de olyan nincs, hogy sokan vannak és nem lehet indulni.
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-10-21 21:52

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    404
    De volt,du 3-ra csak 2 futamig jutottak a lebonyolításba,ki futottak az időből. F2- b kategóriába neveztem volna.Nekem azt mondták többen is 60- nevező volt.Előzőleg leveleztem a klub titkárral nem mentem volna el,nem a szomszédban van. --- Holnap teszek fel képeket én is .Üdv.ernő

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    404
    Üdv.János Ma le poroltam a hajók egy részét,feleségem le fotózta őket.Van közte régen készült és építés alatt levő is,M.H.D. hajók élethű, modelljei ,de készítettem harcjármű modelleket is, azt terveztem hogy csinálunk házi múzeumot mire nyugdíjas leszek ,de csak szép álom lett. ernő
    Csatolt k Csatolt k

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Köszi szép kollekció, gratulálok! Uraim lehet példát venni.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Úgy látom látogató van de érdeklődő kevésbé. Aki esetleg érdeklődne a versenyzés iránt annak itt található hasznos anyag a szabályzatban. Természetesen ebből minket az F2- F4 és esetleg a DS kategória érdekel. Ez csak egy kivonat az egyszerűség kedvéért.
    4-5-6 oldal az osztályba sorolás 22-31 oldal építéssel kapcsolatos dolgok, 38. oldal műszaki értékelés 42-45. oldal versenypálya, ez az általános de a verseny szervezője ettől eltérhet de ezt a versenykiírásban jelzi és mellékeli a pálya rajzát.
    http://modellezoklub.hu/2017/06/01/hivatalos-naviga-versenyszabalyzat/

Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-10-25 05:37

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Tisztelt látogatók!
    Ahhoz, hogy a technikai oldalról beszéljünk előbb rendbe kellene rakni az emberi oldalt. Sajnos a mai világban kezd elterjedni a személytelenség, --- mire gondolok. Ha ügyintézésbe kezdünk és felhívunk egy szolgáltatást a telefonban ezt halljuk ha ez a probléma tárcsázza a következő számot, ha más akkor hívja a másikat és így tovább. Mi van akkor ha köztes problémám van? akkor várjak a kezelő jelentkezéséig és ekkor egy hang,-- munkatársaink elfoglaltak és órákon át hallgathatunk zenét persze amiért fizetünk. Hogy miért írom ezt le? -- a minap bementem egy áruházba és nincs egyetlen pénztár sem, csak az önkiszolgáló pénztár. Szerencsére 4 pénztáros állt a térben és kérésre segített, ennyi erővel egy beülhetett volna a pénztárba. A blokk alján megjegyezték, hogy írjuk meg véleményünket, én megtettem. Válaszukban megjegyezték, hogy haladni kell a korral és úgy gondolják, hogy ez a jövő. Elég szomorú, én megjegyeztem, hogy ha azt szerették volna elérni, hogy a nyugdíjasok ne vásároljanak akkor sikerült. Az én fiatalkoromban kezdődött az önkiszolgálás, azzal megbarátkoztunk az évek során, most jön az önpénztár és utána mi következik,--- mi visszük az árut a boltba.
    Hogy miért írom ezt le? mert jó lenne ha tudnánk egymásról de mindenki olyan jól titkolja még a települést is ahol él. Nekem nagyon sok tervem lenne a jövőt tekintve ebben a modellezési ágban de személytelenül nekem nem megy. Én nem szégyenlem , hogy ki vagyok és hol lakom. Volt olyan, hogy levelezgettünk modellezés ügyben és kiderült végre, hogy a szomszéd településen él az illető. Könnyebben tudunk egymáson segíteni, ne szégyelljük ha ötletünk vagy kérdésünk van. Szeretnék egy térképet készíteni és ezt itt a fórumon elhelyezni, hogy melyik fórumozó hol található az országban. Akinek a neve mellett szerepel a település azt már fel is fogom helyezni.
    Továbbra is várom a jelentkezőket akik szeretnének egy ilyen "internetes szakkörben"
    részt venni.
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-10-27 08:53

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Itt egy videó a kreativitásról, igaz ez nem modell de azt szeretném bemutatni, hogy nem a pénzen múlik, hogy tudunk-e alkotni. Ez az emberke is hulladékból alkotott és működik.
    A motorok kb 2000Ft/db a szabályzó 4000Ft körül a hajtómű egy kiszuperált ablaktörlő, a kardánok 600Ft/db a rétegelt lemez valami csomagoló anyag, némi poliészter és üvegpaplan.
    https://www.youtube.com/watch?v=O3NDHZ5qOr8
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-10-29 07:38

Oldal: 78 / 80 ElsőElső ... 286874757677787980 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve