Oldal: 90 / 93 ElsőElső ... 40808687888990919293 UtolsóUtolsó
Eredmény: 891 - 900 (926) összesen

Téma: ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.085
    Sajnos én viszont úgy látom, hogy minden fórum kihalt pedig most ebben a bezárt időben van lehetőség az építésre. Én is elkezdtem egy új hajót építeni októberben de úgy döntöttem, hogy csak az első úsztatás után publikálom. Évek óta tervezem de eddig a technikai feltételek nem voltak adottak a megvalósításhoz. Ez most egy kihívás. A tervezett úsztatás előreláthatólag májusban lesz utána közlöm az összes fotót az építésről. Sajnos vannak dolgok amiket többször is meg kellett építeni de még így sem tökéletes de a módosítás már könnyebb lesz. Mindenkinek jó építést.!!!!

Senior Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    148
    Szerencsére vannak aktív csoportok a facebookon, igaz, nem magyar, hanem német és nemzetközi tagokkal. De kis angol tudással és a face saját fordítójával simán lehet kommunilálni.
    Sok sok okosságot lehet ellesni.

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.085
    Én az Oroszokat szoktam nézni mert ott még van a "klasszikus" modellezés. Itt egy példa igaz ő nem hajókat épít de gyűjtöm az ötleteket a kamionhoz.
    Érdemes megnézni a videóit nagyon sok hasznos van benne.
    És ami a lényeg az alkatrészeket is ő készíti.
    És itt egy gyűjtemény a munkáiról.
    https://www.youtube.com/watch?v=diE9...N4AC4CuBP0bVqc
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2021-03-30 12:19

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.085
    Hogy legyen egy kis hajózás is,--- még csak külföld de remélem előbb-utóbb itthon is.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.085
    Ha már nem történik itt semmi akkor egy kis nosztalgia 2002 Ártánd. Sajnos ahogy a képeket elnézem már sokan nincsenek közöttünk.P5250022.JPGP5250025.JPGP5260001.JPGP5260010.JPGP5260013.JPG

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.085

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    212
    Jó képek! Mennyivel több fiatal volt!

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.085
    Igen a fiatalság az visszatérő téma, pedig mennyivel egyszerűbb most az élet. Van alkatrész szerszám, minden megvásárolható csak akarat kellene. Mint már több helyen leírtam kezdődött a videóval majd folytatódott a számítógéppel és az okos telefon óta megállt az élet. Amióta felraktam itt a képeket több száz nézője volt a rovatnak de senki nem szól hozzá. Szeretném tudni, hogy ki miért nézi meg,---kíváncsiság, esetleg komolyan érdekelné de nincs meg hozzá a feltétel. Kérem írjátok meg, hogy mi érdekelne ezen modellezés terén. A komoly érdeklődőknek szívesen segítünk, ma már megoldható a távoktatás is.Évekkel ezelőtt indítottam egy ilyen rovatot a honlapomon. Volt 5 jelentkező ebből 2 hajó el is készült, a cél az volt, hogy minél egyszerűbb anyagokból ami bárki számára elérhető. Én elégedett voltam mert a mai világban 5-2 az nem is rossz arány.

Senior Member KRt logója
    Hely
    Érd
    Hozzászólás
    215
    Sziasztok, Engem érdekelne maga az építés, úsztatás is ha lenne a közelben viz amit nem sajátítanak ki egyből a horgászok és a legnagyobb probléma az idő. több mint egy éve otthon, emberek közé nem tudunk menni. vettem egy Graupner Elke-t amit rendbe kellene hozni de már ott elakadtam, hogyan is szereljem be az elektronikát, a törőt árbocot javítottam, a hiányzó részt balsaból kipótoltam, de sehol nem találtam arról semmit, hogyan kellene a leszakadt kötelezést vissza applikálni. hiába a Youtube, azt ott lévő hajókról nem tudom lelesni a tutit. sajnos mindenki csak azt filmezi milyen szépen is úsznak, gurulnak, repülnek de közeli képet szinte senki nem készít. Minden éveben reménykedve néztem, hogy mikor lesz a Fehérvári találkozó és persze sose tudok eljutni, mert valaki beszervez valamit arra a hétvégére
    Még nem érzem úgy, hogy képes lennék nulláról építeni valamit fából (hiába kezdtem el nyomtatni egy hajót, megint az elektronikánál akadtam el) aztán az idő megteszi a hatását és a por csak egyre vastagabb lesz minden álmon.
    De reménykedve nézek a jövőbe
    köszönöm, hogy elmondhattam az én történetemet, hátha segít megérteni, miért csak nézünk és sóvárgunk utánatok
    Rezső
    Utoljára módosítva: KRt által : 2021-04-10 09:23
    MPX FunMan, Graupner Elke, Feiyue FY-03 Eagle,

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.085
    Üdvözöllek Rezső!
    Végre megtört a jég, itt az első érdeklődő. A vitorlás hajó egy másik műfaj én az UDX kategóriánál kezdtem és ott be is fejeztem. Én 1968-ban kezdtem motoros hajóval és azóta is kitartok ennél a kategóriánál. Közben volt FSR, autómodell, készítettem légpárnást, volt körrepülő de az élethű hajómodell maradt. Írod, hogy nyomtatás is működik, ne add fel ez most egy feljövő ágazat, sok vita volt róla, hogy ez a kategória elviseli -e ezt a változást,--- a végleges döntés az lett, hogy lehet nyomtatni is. Aki már csinál ilyet az tudja, hogy a tervezés a nyomtatás is sok idő de az utómunkálatokról nem is beszélve/ gittelés, csiszolás/ tehát a döntés az, hogy lehet nyomtatni alkatrészeket. A hajótestet nem érdemes mert azt csak több darabból lehet és az elég macerás a ragasztás és az illesztés, de mindenki maga dönti el. Ha bárki erre adná a fejét én szívesen segítek a hajótest kialakításában és a bemotorozásban. Ha lenne legalább 10 jelentkező ismét elővenném a régi rajzot és átdolgoznám az építést teljesen kezdő szinten.

Oldal: 90 / 93 ElsőElső ... 40808687888990919293 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva