Oldal: 3 / 84 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (834) összesen

Téma: ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Senior Member
    Hozzászólás
    137

ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Üdv, dióhéjban megpróbálom.

Először is, jó lett volna tudni, hol tartózkodol, mert ha Bpesten, akkor most április 1, és 16-án a városligeti tavon lesz verseny. A cavalloni honlapján ha kitartóan keresel, megtalálod az élethű modellek, vagy F2 versenyek helyét és idejét. Nem végleges azt írják, lehet változás.

Verseny: Először a parton megvizsgálják a hajókat, élethűség, esztétika és hasonló szempontok szerint, amihez be kell mutatni rajzokat, fotókat, amikkel összehasonlítják, hogy tényleg úgy csináltad. Erre kapsz pontszámot.
    Azután jön a gyakorlat, egy bólyákkal kijelölt pályán kell a hajót vezetned. Pontozzák, hogy a pálya nyomvonalán a megfelelő bólyák között elhaladtál, és ha hozzáérsz a bólyához, az pontlevonás.
    Van hátrameneti szakasza is, és a legvégén beállsz a kikötőbe, ami azt jelenti, hogy két párhuzamos léc közé beállsz, majd jelzed, hogy kész. A kikötés lényege, hogy nem érhetsz a lecekhez, és amikor jelezted, hogy kész, még várnak két-három másodpercet, és ha addig sem sodródik neki, akkor a kikötés is sikerült. A kikötő szélességét a hajó méretéhez igazítják.
    A vezetésre és a korábban adott pontszám összege adja a végleges pontszámot, ami alapján eredményt hirdetnek.

Ami a hajó méreteit illeti, kb. az van, ahogy emlékszem, hogy három kategóriára osztják a hajókat, úgy mint 90 cm-ig, 90 fölött 140 cm-ig, és a 140 cm felettiek. Tehát a másfél méteres hajók nem versenyeznek a kicsikkel, hanem minden hajó a hozzá hasonlókkal.

Tehát más megkötésről nem tudok, mint hogy a tervrajzaid és fotóid alapján élethűségre, méretpontosságra törekedni, a hossz tetszőleges, majd besorolják vmelyik kategóriába. Választasz építés folyamán egy méretarányt, ami meghatározza a hajód méreteit, tehát ha 130 cm-es hajót szeretnél, megkeresed a hozzá legközelebbi méretarányt és megépíted.
    És ezek a hajók elektromos meghajtásúak, illetve vannak gőzgépesek is kisebbségben, azok külön érdekességek. Robbanósat nem láttam a kategóriában, de nem tudom, hogy erre van-e megkötés, de nem praktikus, mert itt nem a sebesség a lényeg. A pályára azt hiszem 7 perc van adva, az elég mindenkinek.

Vannak egészen szép, profi hajók, és előfordulnak kevésbé profik is.
    Én a csepelieket ismerem, ők profi hajókat csinálnak.
    A nevezés az úgy van, hogy a szövetségben tag vki. egyénileg, vagy vmelyik klub színeiben, részleteket erről nem tudok.

Junior Member
    Hozzászólás
    9

Köszön Válaszaidat

De lenne még egy kérdésem az én hajóm már rég készen van szerintem elég jó de sajnos nincs meg a tervrajz ez nagyon nagy probléma e ?

Senior Member
    Hozzászólás
    137

Gondolom, akkor nem tudják mi alapján eldönteni, hogy amit építettél, az követi-e a méreteket, meg egyéb dolgokat.
    Én még nem versenyeztem, most építem az első hajót, azt javaslom nézz el vmelyik versenyre, amelyik alkalmas helyileg, meg időben, aztán ott érdeklődj, hogyan lehetnél versenyző.
    Én azt csináltam, hogy beszéltem egy csepeli hajóssal, elmondtam, szeretnék építeni hajót, és akkor elmondott sok mindent, elmentem a műhelyükbe, megnéztem pár hajót, megbeszéltünk jó pár műszaki részletet, címeket kaptam, tippeket, és olyan rendes volt, hogy tervrajzom is van Tőle. Kimegyek Bp.-en versenyekre, tartom a kapcsolatot, szóval vannak köztük segítőkész emberek. Szerintem ez járható út. Tervrajzban én is tudok segíteni, van pár hajóról dokumentációm.

Most 1-én Bp-en kinnt leszek a városligeti tónál, remélem nem fúrja meg vmi hóvihar a versenyt. :lol:

Junior Member
    Hozzászólás
    9

oké köszi egyébként én is kint leszek egyébként április 1 és 16 ugye?

Senior Member
    Hozzászólás
    137

A cavalloni honlapja szerint igen, íme (az élethű modell az F2 hivatalosan):

Élethű hajómodellek versenye 04.01 Budapest Városligeti tó Csepel KMSZ Gulyás József

“Kék Hullám Regatta” ECO Exp. Stand. MINI-ECO, csapat 04.15 Cavalloni SE Kukorelli Károly

F2 Csepel-Versits Kupa 04.16 Budapest Városligeti tó Csepel KMSZ Gulyás József

Megyei gőzhajó verseny GS Szfehvár Vidámparki-tó Székesfehérvári ME Sas Imre

F2 Fejér Megyei bajnokság Szfehvár Csónakázó-tó Székesfehérvári ME Czuppon Csaba

Senior Member
    Hozzászólás
    137

Még kettő időpont ugyanott:
    Élethű hajómodellek versenye 06.11 Budapest Városligeti tó Csepel KMSZ Gulyás József

Október
    Élethű hajómodellek meghívásosos versenye 10.08 Budapest Városligeti tó Csepel KMSZ Gulyás József

Senior Member
    Hozzászólás
    137

:?:

Senior Member
    Hozzászólás
    605

Üdv!

Az elsejei verseny programjáról lehet tudni valamit?
    Mikor kezdődik, ilyesmi.

Köszi:
    Abraxas

Senior Member
    Hely
    Budapest, XIV kerület
    Hozzászólás
    891

Idézet abraxas eredeti hozzászólása
    Üdv!

Az elsejei verseny programjáról lehet tudni valamit?
    Mikor kezdődik, ilyesmi.

Köszi:
    Abraxas

Szia!

Felhivtam Gulyás Józsefet ( 0620 448 9147 ) és azt az információt kaptam, hogy reggel 9 órától gyürik + lesz ifjusági szekcio, helyszini nevezéssel....

Ennyi nekem elég, ugyhogy ott leszek.

Üdv, Géza

Idézet stirlitz eredeti hozzászólása
    A cavalloni honlapja szerint igen, íme (az élethű modell az F2 hivatalosan):

Élethű hajómodellek versenye 04.01 Budapest Városligeti tó Csepel KMSZ Gulyás József

“Kék Hullám Regatta” ECO Exp. Stand. MINI-ECO, csapat 04.15 Cavalloni SE Kukorelli Károly

F2 Csepel-Versits Kupa 04.16 Budapest Városligeti tó Csepel KMSZ Gulyás József

Megyei gőzhajó verseny GS Szfehvár Vidámparki-tó Székesfehérvári ME Sas Imre

F2 Fejér Megyei bajnokság Szfehvár Csónakázó-tó Székesfehérvári ME Czuppon Csaba
    Szívesen megnézném énis ezeket a gyönyörű élethű hajókat.
    Beszéltem a Kukorelli Karcsival, ő nem tervez idén a Városligeti tavon versenyt. Az ECO versenynaptárt feltettem az oldalamra akit érdekel megnézheti. Sajnos a Városligeti tóban még az sem biztos hogy lesz víz
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Oldal: 3 / 84 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva