Oldal: 66 / 80 ElsőElső ... 165662636465666768697076 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 651 - 660 (798) összesen

Téma: ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Senior Member
    Hozzászólás
    876
    Hello!

A modell stabilitásához hozzájárul, hogy üvegszövet+epoxigyanta építésű, többréteg az üvegszövet, így nem habkönnyű a test. Sőt! Még ólmot sem tettem bele, mert megfelelően nehéz. Az akkumulátor nem sokat tesz a latban, mert csak egy keménytokos autós LiPo akkuval megy a modell, ami kb.: 310 grammos. Fotó készül.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    https://www.google.hu/search?q=g5++t...sctoxIStHQM%3A

Távoli vizeken is népszerű a G-5-ös...

Egy oldalnézeti rajzát nézve jöttem rá, hogy a jó stabilitás nem a felületi terhelés, hanem a hátsó traktus konkáv kialakításának eredménye. Rászívja a hajót a vízre.
    Ez a test hidroplán úszótalpnak nem lenne jó, a gép nem tudna felszállni...
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member
    Hozzászólás
    876
    Szevasztok!

Tökéletes a megfigyelésed Karcsi, ezzel a hátsó konkáv ívvel meggyűlt a bajom! Az első próba usztatáskor szó szerint "belenyomta" magát a modell a vízbe. Csökkentenem kellett a hátsó ívet, be kellett csiszolnom a hajó alját ideálisra. Pont úgy kellett eljárnom, mint egy FSR hajótesttel, azokat is mindig be kellett csiszolni. Így tudtam elérni, hogy "teljes gázzal" kiemelkedjen a hajó gerinc első harmada-negyede, ugyanúgy mint az eredeti hajótest siklásakor.
    A tengelyekkel is gondom volt, mert hosszúak. Fíx rögzítésüket vissza kellett bontanom, mert borzalmas rezonanciát keltettek. Újratervezés után elasztikus gumiágyban építettem be a csapágyházakat meg a többi szerelvényt.

Sanyi bátyó

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    A konkávval nekünk is voltak bajaink kezdetben az F1E hajóinknál!

Pedig ez elég enyhe volt, olyan 2 mm a 250-300 mm hosszon. Amíg ezt nem gitteltem ki, csiszoltam be, addig egekben volt az áramfelvétel, a motor meg annyira melegedett, hogy a mágnesek ragasztása megszűnt. De a modell legalább nem is szaladt magas fordulaton zenélve, csak morogva laposkúszott.

Ez a "becsiszolom" jó kis modellezős szó... Ma már kevesebben értik, mit is jelent igazán.
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    377
    Üdv.

Ha nagyon megnézzük a ennek a hajótestnek a formáját, kapunk egy elméleti három szöget. Aminek a talp vonala merőleges a hajótengelyére és egybe esik a "lépcsővel". Mivel a háromszög a legbiztosabb megtámasztási forma statikailag. Menetközben nincs is vele baj, viszont ha lassan közlekedik a hosszú, keskeny test
    nagyon a hátrányára válik.

Senior Member
    Hozzászólás
    876
    Szevasztok!

Skeleton nagy igazságod van! Mert amikor a pályán úsztatom a modellt, akkor ésszerűen lassú üzemmódban megyek. No nem is akaródzik neki kis ívben fordulni. Rá, rá segítek egy-egy pici gázfröccsel, hogy dobja meg egy kissé a tatját a modell. Amolyan rc autós vezetési technikával manőverezek. Éltem a szabályzat adta lehetőséggel, egy kicsit nagyobbak a kormánylapátok a megadott méretarányhoz képest. Ez a nagyítás sokat segített a kormányzásban.

Sanyi bátyó

Hozzászólás
    377
    Üdv.

Nálam nem a kormányzás a főprobléma, hanem a kersztirányú stabilitás hullámzásban, mint az eredeti hajón.Ha elegendő a sebbesség nincs baj csak lassú menetnél akar felborulni, illetve nagyon kileng. A súlypontott igy lötem be.
    A másik képet egy közepes sebbességnél lötték, itt már münködik a kitámasztás.

A kormánylapátok nálam is 1.5x nagyobbak,ezzel a megoldással sikerült egy csapdába kormányoznom magam. A torpedó sinek támrud rendszerét nem lehet teljesen élethüre elkésziteni, inkább fog hasonlitani egy mentett hajóra, bár az enyém az. Elég sok lesz a kopromiszum.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: skeleton által : 2016-03-09 16:56

Hozzászólás
    377
    Üdv.

Készül a torpedósinek és annak támrúd rendszere. Itt egy kicsit elakadtam. A középső rész kivehetőre kell elkésziteni, mert itt lehet hozzá férni az aksihoz, valamint a kormány szervóhoz. Ez a középsőrész egybe van a torpedósinnel is és annak rudazatával. Elég kényes rész ráadásul igen látványos is. A kérdés, ki hogyan oldaná meg a rudak rögritését, hogy az egyben eltávolitható legyen?
    Hely nagyon nincs, a kormánylápát mechanika remélem nem akad el...
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member
    Hozzászólás
    876
    Hello!

Ugyanebben a problémában vagyok elveszve. A nagyobb méretű kormánylapát mindenbe beleakad, illetve a tat élethű kialakítását még nem tudtam megoldani. A torpedók a helyükön vannak, de "lecsúszni" még nem tudnak. Pedig nekem zárt megoldású a tat, a belterébe úgy tudok belenyúlni, hogy a torpedók alatt kalakítottam egy trükkös ajtónyílást.

Sanyi bátyó

Hozzászólás
    377
    Üdv.

A belső elrendezésről nem készült fotó? Az elgondolásom egyenlőre az,hogy egy kicsi cső darabba fog belecsuszni. 2mm a cső külső átmérője a rúd átmérője 1,4mm ha minden jól megy elégnek kell lenni-e. Ugyan nem szép,de itt a tartoság a lényeg.

Oldal: 66 / 80 ElsőElső ... 165662636465666768697076 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva