Oldal: 72 / 80 ElsőElső ... 2262686970717273747576 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 711 - 720 (798) összesen

Téma: ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    48
    Sziasztok

Elkészült a motor csere a RAF gyorsnaszádban. 2db 12V 12000rpm került bele. A sebesség így már "megfelelő".
    A PB akku viszont ehhez a teljesítményhez már nem jó. Az áramfelvétel ökölszabálya is bebizonyosodott, miszerint a vízben a teljesen lefogott hajó motorjainak áramfelvétele a sikló üzemhez képest kb. 1,5 szeres. Nos ez nálam a gyakorlatban a következő szerint alakult. Lefogott hajónál 42-44A, sikló hajónál 30-32A a két motor áramfelvétele! Szabályzó tápján mérve! Tervbe véve 3S3P LiIon akkupakk készítése. Ponthegesztő már kész van.:-))))

Egy kis bemutató a harmadik próbáról.

A fedélzet készülget. Jövő tavasszal festés aztán negyedik próba már teljes "harci díszben". :-))

További sikeres építgetést kívánok. Üdv: Csaba

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Szerintem ez a sebesség már megfelelő lesz. Remélem versenyen is láthatjuk majd a modellt. Csak így tovább!

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Mi is próbáltunk egyet a hétvégén.
    https://www.youtube.com/watch?v=KAd-...ature=youtu.be

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    48
    Szia János!
    Csak most tudok reagálni, PC csere volt és sok beállítást kellet elvégezni.
    Ez a hajó is jól megy. Azért hallani a hangján hogy kefe nélküli motor az erőforrás. Ennek mekkora a mérete? Olyan csalóka a méret meghatározás. A műhelyben nagy, a vízen meg kicsinek tűnik.
    Ha télen lesz időm és elkészülök a modellel, akkor egy közeli versenyre el fogok menni.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Hali!
    146cm a hossza. Ez még nem a végleges megoldás csak próba volt. Egy kefés motor volt benne de nagyon meleg volt ezért szeretnék tovább lépni.

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    48
    Sziasztok!
    Remélem Ti is dolgozgattok a modelleken. Lassan, de biztosan haladok előre én is.
    Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Lassan toborzom a "legénységet" a hajómra 1/16 méretben. Eddig csak egy USA céget találtam akik WW II legénységet nyomtatnak 3D-technikával. Sajnos "csak" USA legénységet találtam, de nekem Angol legénység kellene.
    Az amcsi cég honlapja.
    Mellékelve, hogy milyen legénység kellene. Ha tudtok ilyen hasonló cégről, osszátok meg velem. Köszi és további jó bütykölést!
    RAF Rescue Launch - 02.jpg
    20190301_151255.jpg
    20190301_151330.jpg

Senior Member
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    1.252
    segítséget kérnék a hajó beazonosításában. most került hozzám, teljes fa hajó 120cm a felépítményt szeretném eredetire megcsinálni, a külső vízhatlanítást mivel érdemes megcsinálni? epoxi vagy fatapasz56976865_1205818816259224_3649411562264854528_n.jpg
    Tréner 160cm, C-130 Hercules, B-25 Mitchell, Mustang BOSS 302 TT-01,

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    163
    Epoxy

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    404
    Idézet kissgergő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Epoxy
    Epoxy vagy polyészter-gyantával vékony üvegszál fátyolt érdemes fel vinni a hajótestre majd autó javitó kittel kell bevonni .Így később nem repedezik meg a palánkolásnál. Meg hajtásnál kettő motort sorba kell kötni,így egy szabályzóval megvan oldva az irány váltás és a fordulat szabályzás is.Nem kell áttétel és egy jobb szervó árából meg van.Én így készítem .a modell és etetőhajónál is. Ha valamit felteker a hajócsavar a másikkal vígan ki lehet jönni a partra

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    48
    Sziasztok!

Először is sajnos nem jött semmi ötlet a modell figurákkal kapcsolatban. Viszont én tovább mentem az általam bemutatott linken és a következőkre jutottam.Kiderült, hogy a srác aki nyomtatja a figurákat Spanyol. Mindjárt nincs vám és áfa.:-))
    Facebook oldalára vitt át és ott beszéltük meg a dolgokat. Én két részesben kértem a figurákat. Készít egyben is, de akkor a hátulján van egy lyuk. Azzal én nem tudtam mit kezdeni, ezért lett két részes. A készletéből bármelyiket bármilyen méretarányban kinyomtat. Az enyém 1/16 méretarányos volt. Az ára is szerintem korrekt 11Euro/figura. Egyenlőre 3 darabot rendeltem, a posta 2,5Eu plusz csomagolás 1,75Eu. ami kemény szortírozó doboz. A figurákat magadnak kell sorjázni és megmunkálni. A kapitányt már összeraktam, lealapoztam. Télen lesz mit festegetnem.:-))
    Akit érdekelnek a részletek az írjon.

Másik témában kérném a segítségeteket. A hajó le van festve "Wery Well" AKRIL festékkel. Kérdésem, milyen lakkot javasoltok erre a festékre? Néztem 2K színtelen lakkot, de a forgalmazó azt írta, hogy csak 2K festékre jó. Az enyém viszont nem az. Szeretnék azért strapabíró lakkozást adni a hajótestnek.

Ma kicsit ügyeskedtem a festés mellett.:-)) Szervó még nincs rögzítve.

https://youtu.be/0ok11cMxHHU

https://youtu.be/m6K_EqYDJ5w

Várom az építő jellegű javaslatokat.

Üdv: Csaba

Oldal: 72 / 80 ElsőElső ... 2262686970717273747576 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve