Oldal: 77 / 80 ElsőElső ... 27677374757677787980 UtolsóUtolsó
Eredmény: 761 - 770 (798) összesen

Téma: ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Üdv Ernő!
    Ez nem egészen úgy van, a rendező dönti el, hogy egy versenyen milyen feltételekkel lehet indulni. 3 verseny biztosan van ahol bárki indulhat aki megfelelő modellel rendelkezik. A tagság csak ahhoz kell, hogy az országos versenybe beszámítson.
    A 3 verseny időrendben Sarkad, Ártánd, Gyomaendrőd a többi helyen meg kell kérdezni a verseny szervezőjét, hogy lehet-e indulni. Természetesen a nevezési díjat be kell fizetni de a klubtagság és az MMSZ tagság nem szükséges. Remélem ezzel eloszlattam minden tévhitet.

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    404
    Üdv János A lényeget le írtad az első sorban,engem ez tartott vissza. ernő

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Üdvözlet mindenkinek!
    Mint az várható volt csekély az érdeklődés a modellépítésre,-- szeretném megfordítani ezt a témát. Most megkérném mindazokat akik itt valamilyen formában már megjelentek ezen az oldalon, hogy mutassák meg elkészült modelljeiket akár milyen állapotan is vannak. Egy -két fotó és, hogy milyen hajó és kb mikor építette a modellező. Próbáljuk meg bemutatni a modellezés nehézségeit és szépségeit is. Az a borzasztó, hogy ma minden anyag és technika rendelkezésünkre áll és még sincs modellezés. Gondoljunk bele, hogy 40 évvel ezelőtt nem volt rádió és 3d nyomtató vagy akár cnc megmunkáló vagy leservágó és még is volt modellezés. Akkoriban a tervrajz beszerzés is gondot jelentett, vagy a nagyítás amit kockás papíron végeztünk. Sokszor elnézem a videókon, hogy az elmaradott országokban miket alkotnak a fiatalok, pedig a lehetőségük töredéke a miénkhez képest.

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    48
    Szia János!
    Ezt tudom támogatni. Készítek pár képet a "régi" modellről.
    A mostani hajóról pedig a télen szeretnék egy "Hogyan készült" videót is készíteni. Szerencsére ennek az építését már dokumentáltam, így van alapanyag. Egyébként én is nagyon szeretem az ehhez hasonló videókat nézegetni a YouTube-on, sokat tanultam és sok ötletet merítettem belőlük!

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Köszi Csaba!
    Hát ha így fel tudjuk rázni a társaságot, - holnap én is készítek fotókat és leírok egy történetet. Addig is várom a jelentkezőket.

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    48
    Idézet blaskojanos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi Csaba!
    Hát ha így fel tudjuk rázni a társaságot, - holnap én is készítek fotókat és leírok egy történetet. Addig is várom a jelentkezőket.
    Holnapra még nem ígérem. Van egy 6000 m2-es birtokom. Na, azt lassan el kell "tenni" télire, kihasználva ezt a szép időt. Aztán jönnek azok a hosszú téli esték...

Senior Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    112
    Helló mindenkinek!
    Ha lehet, szeretnék csatlakozni a kezdeményezéshez!
    Előkeresném a készítés közben készült fotókat és időközönként feltennék párat, egy kis magyarázattal, hogy miért úgy van ahogy, és az jó lett e, vagy sem.
    Persze, ha lehet...
    Üdv: András

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Hali András!
    Mi az, hogy lehet, "kötelező" próbáljuk feléleszteni a modellezés ezen ágát. Hát ha kedvet kapnának a fiatalok is. Nekem is van még egy kis kinti építkezésem és utána teljes erőbedobás. Persze szeretném az itt látogatók véleményét is látni, érdekli-e őket, vagy egyáltalán mi érdekelné őket. Nyugodtan lehet kérdezni is ha tudunk válaszolunk, csak ne legyen már ilyen halott ez az oldal.
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-10-21 16:24

Senior Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    112
    Megbeszéltük!
    Aztán itt van még a megörökölt gőzvontató is! Ha lesz időm nekiállni, publikálom itt azt is!
    Valami ilyesmit szeretnék kihozni belőle, bár valószínüleg csak az alja fog elkészülni a nyárra.

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    De ha kell ennek megvan a rajza.

Oldal: 77 / 80 ElsőElső ... 27677374757677787980 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz