Oldal: 79 / 80 ElsőElső ... 2969757677787980 UtolsóUtolsó
Eredmény: 781 - 790 (798) összesen

Téma: ÉLETHű MOTOROS HAJÓMODELLEK építésével kapcsolatos kérdések

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Mint már említettem a régi honlapomon leközöltem egy hajómodell építését az alapoktól. A képek megvannak csak a magyarázó szöveg nem lett lementve, gondoltam felrakom de amint látom nincs érdeklődő így mellőzöm. Úgy látom más célközösséget kell keresnem.
    Amit ígértem képeket a modelljeimről azokat még majd felrakom.
    Mindenkinek további jó nézelődést!
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-11-01 10:02

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Itt vannak az ígért képek.
    Kép 2231.jpgKép 2232.jpgKép 2233.jpgKép 2234.jpg
    Valószínű, hogy már sokan látták ezt a modellt de a történetét még soha nem írtam le. Ez a modell 1983-84 -ben készült. Ez motorikusan többször átépített modell. Amikor készült még sajnos csak savas akkuk léteztek és a teljesítményük nagyon gyenge volt. Akkor alakult az MHSZ-nél a bemutatócsoport és feladat volt, hogy hajó, autó, és repülő is legyen. Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy robbanómotorosra kellene megépíteni mert így nincs időhöz kötve a bemutató, sajnos az akkuk pár percet bírtak ki. Még sem mondhattuk a közönségnek 3 perc után, hogy ennyi volt a bemutató. Természetesen mindenki lebeszélt az ötletről mivel fa építésű a modell mondván a robbanómotor szétrázza. Természetesen ez nem tartott vissza sőt előre vitt mondván akkor is bebizonyítom, hogy működőképes. Moki 3.5 ccm-es motort tettünk bele 1:5 áttétellel. Azért írtam többesszámot mert 2 modell épült akkor. A modell jobban működött mint gondoltam, évekig üzemeltettem ezzel a módszerrel.
    /folytatás/
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-11-03 18:42

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    356
    Kedves János!

Ha jól látom akkor a modell a Modellezésben az 1960-as években megjelent Poseidon tengeri yacht című rajz alapján készült. Talán még a színezése is azonos az építési leírásban javasolttal.

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    404
    Üdv József Pár éve leveleztünk és találkoztunk is. Azóta sem voltam versenyen. Nálatok most mi készül,remélem működik a klub. Üdvözlettel ernő

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Üdvözöllek gyr!
    Igen a modellezés újság mellékleteként megjelenő tervrajz alapján készült.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    356
    Így igaz, személyesen találkoztunk is a versenyünkön, amit sem idén és jövőre sem tudunk megrendezni a tavak jelentős vízminőség romlása miatt. Egy EU finanszírozású projekttel hitegetik a népet már negyedik éve, de egy kapavágás sem történt. Mivel az új önkormányzat október 13. után is maradt a régi, félek, hogy nem lesz érdemi előrelépés.
    A tanítványaim száma megcsapant. A fő ok az elköltözés, részben távoli faluba, részben az ország más részébe. Két F4-C hajó azért épülget. Egy nálam, egy az egyik klubtársnál. Hosszú télben reménykedek, így talán majd jövőre versenyen is megmutathatják magukat.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    356
    Közben még írtam János is válaszolt. Akkor jól sejtettem. Egy jópofa hajó, amely az 1950-es évek stílusjegyeit viseli. Anno az 1970-es években nálunk is valaki elkezdte, de a projekt félbeszakadt.

Senior Member
    Hozzászólás
    904
    A Poseidon egy keletnémet modell, a Warnow koppintása, a magyar tervrajzon ott is van a megjegyzés, hogy Gerhard Kiel modellje nyomán. Az eredeti 1m hosszú. Csatoltam az eredeti tervrajzot. Warnow.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    969
    Idézet Buddha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Poseidon egy keletnémet modell, a Warnow koppintása, a magyar tervrajzon ott is van a megjegyzés, hogy Gerhard Kiel modellje nyomán. Az eredeti 1m hosszú. Csatoltam az eredeti tervrajzot. Warnow.jpg

Igen ez így igaz, ezt mi is csak később tudtuk meg mikor az egyik modellező társunk megépítette 2.3m hosszban fűnyíró motorral. Az internet nagy áldás, elkezdett nyomozni, hogy az eredeti hajóról szerezzen képeket de ő is ide jutott. A klubban több példány is épült mert nagyon jó úszó tulajdonságokkal rendelkezik. Én is megépítettem még egyszer mert a fotón látható példány már elég viseltes állapotban van, így nyugdíjaztam.

Senior Member
    Hozzászólás
    904
    A keletnémetek építőkészletben is árulták ezt a modellt. Tavaly sikerült egy ilyet megvásárolni. Egy padláson porosodott évtizedekig, most nálam porosodik tovább... A készlet hiányos, nem volt benne a tervrajz ezért kellett felkutatnom a neten. Az alkatrészek fel vannak rajzolva a faanyagra, de az építőnek kell kivágnia azokat. Nem tudom hogy mikor lesz rá időm meg helyem.

Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Oldal: 79 / 80 ElsőElső ... 2969757677787980 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod