Szevasztok.

Kérdeznék ha nem gond. Építttem egy 700l V2-t és a 7végén berepültem. Első 3-4 startnál semmi gond nem volt, igaz nem is forgattam veszettül - már amennyi tőlem telik - de az 5. startnál már adtam neki, tic-toc, oldalt tic-toc, fordított tic-toc, orsó, bukfenc, nagyobb terhelésű manőverek, stb, majd egy fél piroflip közben mintha elvesztettem volna a farkát, elkezdett forogni. A gép épp közel függőlegesen állt és forgott kb 4 méteren. Életem mentését hajtottam végre, benyomtam a thr-hold-ot és amint megszünt a motor forgatónyomatéka talpra tudtam tenni és le autorotálni vele. A gépet átnéztem, mechanikailag látszólag nincs probléma illetve helyesen lett beállítva. Nem ez az első építésem, így nem hinném (remélem), hogy valami amatör hibába futottam. Megmértem az aksikat, azokkal sem volt gond. Mikor a start előtt indítottam nem emlékszem, hogy lecsipogott volna a szabályzó, mert a haver gyereke ott kérdezgetett és nem tudtam figyelni. Úgy gondolom nem. Következő startnál kabin nélkül beindítottam hagytam a földön felpörögni, és ott is egy pillanatra megugrott a gép farka mintha nem tartott volna ellen a motor forgatónyomatékának. Tényleg csak egy pillanat volt és meg is változott a hangja. Utána még két startot beletettem ott nem volt gond, de nehéz így bízni benne.
Gyári konfig. RCE-BL-130A szabályzó, beépített BEC 7,4V-ra állítva, 12S, 800MX motor, Beastx Plus v4.2, BL815H szervó (3x) és BL855H farokszervó. Gyro 70%-on, -12°+12°, gázgörbével repülök, 95% 90% 85% 90% 95%. Futaba T8 táv és a hozzá való vevő. A szabályzót leszámítva ugyan ebből áll az 550-esem is és ott nincs gond.

Valakinek valami ötlet, mi lehetett ez? Hasonló tapasztalat?

Amit eddig át tudtam nézni a gépen és amit tapasztaltattam, azt mondanám valami elektronikai hiba lehetett, mint amikor hibázik a számítógép. (Múltkor az 550-esem is "bebootolt" majd hiába adtam neki gázt nem indult, áramtalanítottam utána ment rendesen.)

Amúgy atom a gép. Baromi jól lehet repülni vele. Imádom az 550-esem is de ez......

Ha valakinek van ötlete nem tartsa magában. Köszi.