Oldal: 53 / 54 ElsőElső ... 343495051525354 UtolsóUtolsó
Eredmény: 521 - 530 (533) összesen

Téma: Villám kérdések, villám válaszokkal. AMIHEZ NEM KELL KÜLÖN TOPIC.

Member solid logója
    Hozzászólás
    89
    Értem köszi.
    Align T-rex 450 DFC 3GX; T-rex 550l Dominator BeastX; T-rex 700L V2 BeastX, Futaba T8

Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    40
    Sziasztok.

Kérem segítsen aki tud!!
    Az alábbi videóban látható halható a probléma!

https://www.youtube.com/watch?v=gxl43uYya9c

Már mindent kipróbáltam kicseréltem.
    Minden csapágy kicserélve EZO- ra motor, főtengely, főfogas ,faroknál is mind. Minden tengely új, és egyenes, csavarok meghúzva.Szíjak feszesek!
    Mégis nagyon rezonál Farok lapát tized grammra megegyeznek. Kipróbáltam új Align lapátokkal is, ugyanez.
    Fejsebbeség 2300rpm itt még nem is nagyon rezonál, de már azért észrevehető. Idle 2 2600rpm itt már a videón halható a dolog.
    Minden lézeresen mérve! Farok 10920 rpm a 2600rpm fejsebesség mellett és 16400rpm motor fordulatnál. Ez Hobbywing 60A V4 ESC GOV Store módban és Spektrum távon 76% gázegyenes mellett. Motor 1000kv.
    A faroktól előre mindent kicserélgettem, még eljutottam a motorig. Úgy gondoltam a csapágy lesz a ludas, de csere után is maradt a rezonancia. A tengelyt nem tudtam kiszedni mert szar a csavar, de felpörgetve sem látni benne ütést. Mikrométerel is megmértük, tök egyenes.
    Nem értem mi lehet!
    Minden segítséget köszönök.
    ALZRC Devil 420 ,AR7200 Beastx,DX6I, SLS-LiPo

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.048
    Hello!

Ha leveszed a motorról a pinion-t és úgy pörgeted fel (csak a motor forogjon, de bent a gépben), akkor mennyire rezonál?
    Nem tudom, hogy milyen a motorod tengelye, de ha ki kell venni a tengelyt a forgórészből egy esetleges csapágycseréhez, akkor azt nem egyszerű összerakni úgy, hogy ne üssön. Az is lehet, hogy már gyárilag ütött. Hiába van elöl a motor, a heli farka ugyanúgy be tud rezonálni.

Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    40
    Szia.
    Nagyon valószínű ez lesz a gond. Tegnap próbálgattam, kézben is pinion nélkül meg a gépben is.
    Igen rezonál.
    Sajnos a tengely csavarja nagyon rossz minőségű volt. Nagyon vigyázva próbáltam kiszedni, de egyből lenyalódott.
    Nem tudom hogyan tudnám kicserélni.
    Az első 130 startnál nem volt ilyen. Egyik percben még jó volt másikban meg rezonált.
    Esetleg ötletek a csavar kiszedésérre?
    A csapágy cseréhez nem kell a tengelyt kiszedni.

Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    40
    A probléma a videón látható.

https://www.youtube.com/watch?v=ADob_jqc-V8

Teljesen mozdulatlan a kezem!
    A motor rángat. Egyértelmű hogy a motor okozza a rezonanciát.
    Nem találkoztam még ilyennel. A tengely lenne ferde? Nagyobb fordulaton kisimul, de a rezgés jelen van!

Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.048
    Nem biztos, hogy a hernyócsavar volt a ludas. A csavarrögzítő miatt fel kell előbb melegíteni, és jó minőségű imbusszal kell kiszedni. Ha így is szorul, akkor ide-oda hajtva lazítani. Talán még akkora torx kulccsal van esélyed, amit szinte bele kell ütni. De akkor is elő kell melegíteni a csavarrögzítő miatt.

Nem valószínű, hogy a tengely ment el. 1/100 mm ferdeség is elég a furat és a tengely között, hogy rezonáljon. Lehet, hogy hernyócsavar nélkül hibátlan, aztán meghúzod a hernyócsavart és pont annyit feszít a tengelyen, hogy már üt. Ezért kell azután balanszolni, miután már fixen be van csavarozva a tengely a forgórészbe, de a centrírozás is hosszú, pepecselő meló, főleg ha belülről akarod súlyozni. Persze a gyárban gyorsan megy, mert ott megvan erre a megfelelő eszköz, mint a gumisnál.

Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    40
    Köszönöm a segítséged.
    Természetesen felmelegítettem a jó minőségű titán inbusz kulcsot, de így sem mozdult.
    Itt az utolsó videóm amin pici satuba fogtam a motort, a kulcs is rögzítve van. A tengely és a kulcs közti távolság, pont hogy szorosan becsúszott közé az alufólia, azt mértem digitális mikrométerrel 0,09 mm. Én így sem látok ferdülést, az eltérés valószínű 0,05 mm belül lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=WUB4hxup47A

Nem tudom felfogni hogy ez miatt lenne ekkora rezonancia.
    Ez van. Persze ez nem egy Xnova motor, de akkor sem értem.
    Sajnos ezt a tengelyt a palást roncsolása nélkül nem igen tudnám kiszedni.
    Nagyon nem akartam másik motort venni, de lehet ez lesz.

Senior Member pumuklis logója
    Hozzászólás
    1.928
    Tud segíteni valaki abban, hogy az INAV-nál hogyan tudom állítani a pid értékeket rádión keresztül potméterekkel?
    Devo 12S, Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica, Wing Wing Z84 EDF.

Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.048
    Idézet flatland eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt az utolsó videóm amin pici satuba fogtam a motort, a kulcs is rögzítve van. A tengely és a kulcs közti távolság, pont hogy szorosan becsúszott közé az alufólia, azt mértem digitális mikrométerrel 0,09 mm. Én így sem látok ferdülést, az eltérés valószínű 0,05 mm belül lehet.
    Épp erről beszéltem. A tengely jó. A palást van ferdén a tengelyen. Addig nincs gond, amíg nem ér hozzá a mágnes a tekercshez, de attól még balanszolni kell.

A melegítést a motor forgórészére értettem. Pákával és ónnal vagy csak lángpisztollyal (vagy nem tudom hogy hívják pontosan) azon a részen, ahol a hernyócsavar van.

Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    40
    Értem.Köszi.
    Az a baj se a tengelyt nem tudom kivenni, balanszolni meg főleg nem tudok.

Oldal: 53 / 54 ElsőElső ... 343495051525354 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve