Oldal: 54 / 54 ElsőElső ... 4445051525354
Eredmény: 531 - 539 (539) összesen

Téma: Villám kérdések, villám válaszokkal. AMIHEZ NEM KELL KÜLÖN TOPIC.

Member solid logója
    Hozzászólás
    89
    Szevasztok.

Kérdeznék ha nem gond. Építttem egy 700l V2-t és a 7végén berepültem. Első 3-4 startnál semmi gond nem volt, igaz nem is forgattam veszettül - már amennyi tőlem telik - de az 5. startnál már adtam neki, tic-toc, oldalt tic-toc, fordított tic-toc, orsó, bukfenc, nagyobb terhelésű manőverek, stb, majd egy fél piroflip közben mintha elvesztettem volna a farkát, elkezdett forogni. A gép épp közel függőlegesen állt és forgott kb 4 méteren. Életem mentését hajtottam végre, benyomtam a thr-hold-ot és amint megszünt a motor forgatónyomatéka talpra tudtam tenni és le autorotálni vele. A gépet átnéztem, mechanikailag látszólag nincs probléma illetve helyesen lett beállítva. Nem ez az első építésem, így nem hinném (remélem), hogy valami amatör hibába futottam. Megmértem az aksikat, azokkal sem volt gond. Mikor a start előtt indítottam nem emlékszem, hogy lecsipogott volna a szabályzó, mert a haver gyereke ott kérdezgetett és nem tudtam figyelni. Úgy gondolom nem. Következő startnál kabin nélkül beindítottam hagytam a földön felpörögni, és ott is egy pillanatra megugrott a gép farka mintha nem tartott volna ellen a motor forgatónyomatékának. Tényleg csak egy pillanat volt és meg is változott a hangja. Utána még két startot beletettem ott nem volt gond, de nehéz így bízni benne.
    Gyári konfig. RCE-BL-130A szabályzó, beépített BEC 7,4V-ra állítva, 12S, 800MX motor, Beastx Plus v4.2, BL815H szervó (3x) és BL855H farokszervó. Gyro 70%-on, -12°+12°, gázgörbével repülök, 95% 90% 85% 90% 95%. Futaba T8 táv és a hozzá való vevő. A szabályzót leszámítva ugyan ebből áll az 550-esem is és ott nincs gond.

Valakinek valami ötlet, mi lehetett ez? Hasonló tapasztalat?

Amit eddig át tudtam nézni a gépen és amit tapasztaltattam, azt mondanám valami elektronikai hiba lehetett, mint amikor hibázik a számítógép. (Múltkor az 550-esem is "bebootolt" majd hiába adtam neki gázt nem indult, áramtalanítottam utána ment rendesen.)

Amúgy atom a gép. Baromi jól lehet repülni vele. Imádom az 550-esem is de ez......

Ha valakinek van ötlete nem tartsa magában. Köszi.
    Align T-rex 450 DFC 3GX; T-rex 550l Dominator BeastX; T-rex 700L V2 BeastX, Futaba T8

Senior Member Tomek88 logója
    Hely
    Komárom
    Telefon
    70 466 20 64
    Hozzászólás
    2.386
    Üdv!
    Amikor megváltozott a hangja nem volt ilyen jellegzetes bugó hangja mint a videón? https://www.youtube.com/watch?v=YKyOeF7Rgyw
    Már nem emlékszem de ha jól rémlik farok tracking probléma, másik fajta farok lapáttal orvosolható asszem, de mindenképpen valami jó könnyű darab, pl Rail lapát. Han van ilyen hang ne nagyon használd, mert lehetett hallani szétrobbant farokról, ami egyens út a földbe. Meg kell nézni mekkora a lógása a farok befogóknak is, ha túl passzentos az nem jó, kell egy kis játékának lennie oldal irányba.
    Ja más, a százalékok semmit nem mondanak, jó lenne megmérni mennyit is forog, gázgörbét se értem a 130-as szabin jó a govja, gov store azt had szóljon.
    Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
    Synergy E7SE Beastx
    Synergy N5C Beastx
    Aurora 9

Member solid logója
    Hozzászólás
    89
    Hi.

Köszi a tanácsot.

Hallottam a "Tail hum" problémáról, nem ez. Hülyeség is volt beírnom a hangot, mert a hang változáson csak azt értettem, hogy amint megugrott a gép annak volt hangja. Egyszerűen elment a farok, amint lekapcsoltam róla a motort újra tudtam irányítani. Majd újabb startoknál nem volt semmi, igaz akkor csak lebegtem meg piruetteztem vele.

Amúgy azt láttam már építés közben a gépen, hogy a főfogaskerék alatti kisebb fogaskerék (ami meghajtja a kardánhoz csatlakozó kúpfogaskereket) - nem tudom a magyar megfelelőjét - ferdén jár. Egyszerűen rosszul van "fröccsöntve", így mikor forog kicsit olyan mintha imbolyogna fel-le, mert nincs síkban, de ilyet láttam már más gépen is. Lehet ez ugrik meg terhelés alatt és szalajt egyet akár egy bicikli.?

Gov-al azért nem foglalkozom, mert nem volt rá szükségem. Eddig bármit megtudtam repülni a gyári ajánlás szerinti gázgörbével.

Átnézem még a gépet, meg rákötöm a farokszervót egy szervóteszterre, aztán ha nem találok semmit akkor repülök vele, mert még az is jobb, mint hogy porosodik a szobában. Akkor inkább lezúzom.
    Align T-rex 450 DFC 3GX; T-rex 550l Dominator BeastX; T-rex 700L V2 BeastX, Futaba T8

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.030
    Egy 7X5.6 három ágú légcsavar mekkora 2 ágú légcsavarnak felel meg?
    Konkrétan erről lenne szó:
    https://www.banggood.com/2-Pairs-DAL...?rmmds=myorder
    Devo 12S, Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Junior Member
    Hozzászólás
    12
    8x5.6

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.030
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy 7X5.6 három ágú légcsavar mekkora 2 ágú légcsavarnak felel meg?
    Konkrétan erről lenne szó:
    https://www.banggood.com/2-Pairs-DAL...?rmmds=myorder
    Köszönöm!

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.030
    Tud valaki ajánlani valamilyen jó minőségű forrasztó ónt?
    Már vettem 3 félét kis városunkban, és egyszerűen szenvedés velük forrasztani.
    Nem olvadnak rendesen, ha meg megolvad, kos golyókká ugrik össze az olvadt anyag, és csak nehezen tudom a felületre rávinni.
    Így apró dolgokat nem is tudok megforrasztani, pl. Fc-re a csatlakozásokat.
    Az eddig használt ón tökéletes volt, de azt évekkel ezelőtt kaptam, és a felirat már nem látszik a dobján, és sajnos elfogyott.
    Tud valaki esetleg linket küldeni, hogy honnan, és milyet érdemes venni apró dolgok forrasztásához?
    Amúgy több forrasztó pákával próbáltam a mostani ónokat, és ugyan az az eredmény.
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2018-10-31 07:04

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.429
    40% Ólom tartalmút vegyél. És olyat amiben több gyanta csatorna van. Minél több annál jobban lehet vele forrasztani.
    Vastagságra 0.7-0.5mm a jó. A vastagabbat bádogozásra ajánlom

Ezen felül amíg a páka hegyére nem fut rendesen addig vagy a páka hegye vacak, vagy túl hideg.
    Milyen páka? Mert az Aldisokhoz kell türelem.
    Szerezz egy réz csavart és abból reszelj pákahegyet, azt tuti futni fogja, csak gyorsabban fogy.
    Szerezz be egy acélgyapotot, és azzal áttörölve is jó lesz a hegy, mert minden ráégett szennyeződést leszed.

Forrasztásnál az ónozandó felületet melegítsed és ennek nyomd neki az ónt. Amikor elérte a hőmérsékletet egyből befutja. A páka hegyre csak azért tegyél ónt, hogy megvédje az oxidtól és javítsa a hőátadást de nem azt kell nyálazni elsősorban...és takarítsad gyakran, ha látod az oxidot, és nem fényes. Ha túlmelegíted akkor is gyorsan oxidálodik és elég az ón.

Én amúgy ilyet használok.
    Nem a legjobb, de nincs is vele bajom.
    https://www.toparuk.hu/Kent-Crown-RO...0-25-kg-55091-
    Utoljára módosítva: keril által : 2018-10-31 21:06
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.030
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    40% Ólom tartalmút vegyél. És olyat amiben több gyanta csatorna van. Minél több annál jobban lehet vele forrasztani.
    Vastagságra 0.7-0.5mm a jó. A vastagabbat bádogozásra ajánlom

Ezen felül amíg a páka hegyére nem fut rendesen addig vagy a páka hegye vacak, vagy túl hideg.
    Milyen páka? Mert az Aldisokhoz kell türelem.
    Szerezz egy réz csavart és abból reszelj pákahegyet, azt tuti futni fogja, csak gyorsabban fogy.
    Szerezz be egy acélgyapotot, és azzal áttörölve is jó lesz a hegy, mert minden ráégett szennyeződést leszed.

Forrasztásnál az ónozandó felületet melegítsed és ennek nyomd neki az ónt. Amikor elérte a hőmérsékletet egyből befutja. A páka hegyre csak azért tegyél ónt, hogy megvédje az oxidtól és javítsa a hőátadást de nem azt kell nyálazni elsősorban...és takarítsad gyakran, ha látod az oxidot, és nem fényes. Ha túlmelegíted akkor is gyorsan oxidálodik és elég az ón.

Én amúgy ilyet használok.
    Nem a legjobb, de nincs is vele bajom.
    https://www.toparuk.hu/Kent-Crown-RO...0-25-kg-55091-
    Köszönöm!
    Sokat segítettél!!!

Oldal: 54 / 54 ElsőElső ... 4445051525354

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva