Oldal: 50 / 51 ElsőElső ... 40464748495051 UtolsóUtolsó
Eredmény: 491 - 500 (507) összesen

Téma: Villám kérdések, villám válaszokkal. AMIHEZ NEM KELL KÜLÖN TOPIC.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    Köszönöm a választ.
    Igazából sejtettem, hogy alapból nem fogok eget rengető változást tapasztalni a nagyobb, átláthatóbb, informatívabb kijelzőn kívül. Alternatívaként felmerült, hogy én is beépítem ezt a modult a Devo 10-embe.
    A cc2500-as modullal a frsky telemetria mennyire működik, az rssi elérhető? Az utóbbi, ami nagyon hiányzik a jelenlegi felállásban.

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    392
    Állítólag tökéletesen működik, ha jól emléxem az rssi ismég nem próbáltam, utána akarok olvasni előtte mielőtt kipróbálom , és még nem jött el az az idő

Senior Member pumuklis logója
    Hozzászólás
    1.796
    LiPo akkuk téli tárolásával kapcsolatban lenne kérdésem.
    Tudom, lerágott csont, de azt mondják, hogy 3.8-3.85 volt/cella körül legyen tárolva hűtőbe.
    A gyári új aksik 3.73-3,74 volt/cellán vannak.
    Tavaszig nem igazán lesz már időm használni az új aksikat.
    Hagyjam a gyári feszültségen, és tegyem hűtőbe, vagy töltsem fel 3.85 volt/cellára, és úgy tegyem hűtőbe, vagy hagyhatom a 23-26 fokos szobába is?
    Devo 12S, Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica, Wing Wing Z84 EDF.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    A Gensace így nyilatkozik erről:
    Lipo Battery Storage:

• Do not directly connect the terminals with metal objects. This will short-circuit Batteries, resulting in heat and electrical discharge.
    • Never store loose Batteries together, the Batteries’ terminals may contact one another causing a short circuit.
    • Never storage Batteries to extreme temperatures or direct sunlight. The battery should be stored within -10℃ ~ 45℃ range environmental condition. If the battery has to be stored for a long time (Over 3 months), the environmental condition should be:

Temperature: 23±5℃
    Humidity: 65±20%RH
    The voltage for a long time storage should be 3.6V~3.9V range per cell.

• Always disconnect Batteries when not in use and store Batteries in a non-conductive and fireproof container.
    • Never alter, puncture or impact Batteries or related components.

Viszont én a helyedben, ha van lehetőséged, téliesítés előtt egy kicsit megkergetném az új akkukat. Akadhat problémás cella, tavasszal már nem fogsz tudni gariztatni.

Member
    Hozzászólás
    41
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni.
    Akkus csavarbehajtó Ni-Cd akkujait cserélném laptoptól kitermelt Li-ion aksikra próbából (ha beválik, akkor veszek bele rendes akkukat). Ehhez szükségem lenne másik töltőre, az iMax B6-ra gondoltam.
    A gagyi 15$ az eredeti 28$-tól indul.
    Érdemes megvenni az eredetit, vagy jó a gagyi is? Esetleg ebben az árkategóriában milyen töltőt ajánlanátok?
    Nagyon köszönöm!

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.239
    Gagyi nagyon pontatlan szokott lenni.
    Lehet már az "eredeti" nek mondott is.

Ha csak erre kell, akkor lehet célszerűbb egy ilyet venni.
    Egyszerű mint a faék, megbízható olcsó, és kellően pontos, és még a teljesítménye is jó.
    Az hogy 5A-al akar tölteni nem gond. Ezeknek a 18650-es LiIon akkuknak nagyon magas a belső ellenállása, simán nem tud vele túl nagy áramot felvenni...igaz az akkus csavarozó sem fog róla pörögni.
    Jó minőségű LiIon cella ami több C-vel süthető, pedig már nem olcsó, de azok meg bírják a gyorstöltést.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    392
    Az én '98-as black&deckerem (9.8V) három cellára van alakítva (18650 li-ion) 2 éve, csak hobbigép, de imádom hogy nem kell 10 csavar behajtása után kisütni.

Member
    Hozzászólás
    41
    Szia!
    Köszönöm a választ!
    Az eredeti iMax B6-nál ebben az árketegóriában (~30$) van jobb választás? Mert nem biztos, hogy csak csavarbehajtó akkut töltenék vele, ezért jobb, ha többet tud.
    Köszönöm!

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.239
    ISDT töltőből bármelyik nagyságrendekkel jobb minőségű.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    392
    Osztom kerill véleményét, kb. 50 zöldhasú, de megéri(13400 huf a Baggoodon)

Oldal: 50 / 51 ElsőElső ... 40464748495051 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva