Oldal: 3 / 55 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (548) összesen

Téma: Villám kérdések, villám válaszokkal. AMIHEZ NEM KELL KÜLÖN TOPIC.

Member
    Hozzászólás
    12

Re:Villám kérdések, villám válaszokkal. AMIHEZ NEM KELL KÜLÖN TOPIC.

Idézet controlman eredeti hozzászólása
    Oksa. Megnézem. Az elvileg nem kerül semmibe. Bár futottam pár kört, elég elkeserítő eredménnyel. A hivatalos honlapjukon is csak pár alkatrészt forgalmaznak hozzá.

http://www.revell-shop.de/index.php?...hparam=x-razor

Itt meg nincs táv külön.
    Köszi az infót,mondjuk ezért regisztráltam be ide,hátha,de hát ez nem egy komoly rc,csak egy kínai vacak,látom itt azért komolyabb dolgokról megy a diskurzus.Még 1x köszi,buék neked.üdv.....dudi

Senior Member Szpeti logója
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    3.779

Nem látok rajta antennára utaló jeleket, így gondolom a nyák egyik ere lesz az. Innentől érdemes lenne valóban megmutatni valakinek aki kézbe tudja venni.

Senior Member
    Hely
    Budapest 06-70-362-00-40
    Hozzászólás
    845

Pont erre jutottam én is. Ha volna valaki aki szánna rá 5 percet akkor kérem keressen meg. Budapesten, és környékén, előzetes egyeztetés után teljesen mobilis vagyok.

Köszi előre is.

Senior Member n.james logója
    Hely
    Tök
    Hozzászólás
    3.523

Idézet controlman eredeti hozzászólása
    Kérdésem a következő. Rádió adó hatótávolság növeléséhez szeretnék segítséget kérni.
    Konkrétan az Mjx F45-ről lenne szó. Kb. 100 méter után kihagy a gázjel.
    Szerinted antenna cserével, vagy valami elektronikai kütyü segítségével megoldható a dolog, vagy a vevőn kéne valamit cserélni? 200-250 méter elég lenne. Lehetőleg valami bazi olcsó megoldás érdekelne.
    Csak egy ötlet, nem én használom de láttam hogy mennyire megnövelte egy Futaba táv hatótávját (több mint 7 km-re).
    Egyetlen hátránya hogy mindig a gép felé kell vele fordulni. (irányított antenna)
    [img width=200]http://lh4.googleusercontent.com/-Xnv2RUrE91Y/UH3TaZzR5VI/AAAAAAAATKw/jkBDsAOqBQI/s512/IMG_20121016_231052.jpg[/img]

2,4 GHz irányítás antenna

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210

Idézet Totya91 eredeti hozzászólása
    Szpeti!
    Valóban meggondolatlanság volt, de lesznek így is "ámokfutások" szerintem :P
    Rám számithattok!
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member
    Hely
    Jászberény
    Telefon
    06703640199
    Hozzászólás
    1.507

Idézet Prome eredeti hozzászólása
    Idézet Totya91 eredeti hozzászólása
    Szpeti!
    Valóban meggondolatlanság volt, de lesznek így is "ámokfutások" szerintem :P

Rám számithattok!
    Mindjàrt gondolhattam volna!
    Trex 500 DFC
    Wl-toys V977

Senior Member
    Hozzászólás
    134

Sziasztok !

Én is feltennék egy kérdést.

A Controlman által említett gépről lenne szó . Én nem is a hatótáv miatt , hanem mert jobban szeretem a saját távomat , gondoltam kibelezem a gépet , raktam bele egy graupner r700 vevőt, egy esc-t a fő motorhoz, egy esc-t a farokmotorhoz gyron keresztül, a gondom ,hogy nem tudom rendesen összehangolni a farokmotor fordulatát a fő motor fordulatával , a rádió egy mx-16s ha valaki esetleg el tudna segíteni hálás lennék.

Köszönettel Sugipapa
    Cessna 210 HA-SKA 1:1 , Graupner mx-16s, Art-Tech Cessna 182, ASW-28 , MJX F45

Senior Member
    Hozzászólás
    573

Törölve.

Junior Member
    Hozzászólás
    5

Szerbusztok.

Önálló helikopter beállítással akadtam el, mivel kezdő vagyok, ehhez szeretnék segítséget kérni:
    WL V912-es helikopterem van

A gyro trimmelését megoldottam a helikopter nem forog körben.
    ellenben ha elkezdek felfele szállni a helikopter erőteljesen balra húz, minél gyorsabban forog a főrotor annál jobban. a helikopter nem dől balra csak határozottan megindul balra.
    olvasgatva a forumokat, illetve az eladó tanácsolta, a trimmelő gombot maximálisan jobbra állítotsam , ill. a szervo karon állítsak, (lepattintottam és csavargattam egy kicsit rajta) annyit értem el vele, hogy kevésbé húz balra de még mindig, ellenben jobbra dől a helikopter, konkrétan borul. Előre hátra minimális a kilengése, talán kicsit előre húz.
    volnátok olyan kedvesek megírni, hogy hogy kellene beállítanom??
    köszönettel:

Senior Member Roller logója
    Hozzászólás
    1.596

Idézet DS eredeti hozzászólása
    Szerbusztok.

Önálló helikopter beállítással akadtam el, mivel kezdő vagyok, ehhez szeretnék segítséget kérni:
    WL V912-es helikopterem van

A gyro trimmelését megoldottam a helikopter nem forog körben.
    ellenben ha elkezdek felfele szállni a helikopter erőteljesen balra húz, minél gyorsabban forog a főrotor annál jobban. a helikopter nem dől balra csak határozottan megindul balra.
    olvasgatva a forumokat, illetve az eladó tanácsolta, a trimmelő gombot maximálisan jobbra állítotsam , ill. a szervo karon állítsak, (lepattintottam és csavargattam egy kicsit rajta) annyit értem el vele, hogy kevésbé húz balra de még mindig, ellenben jobbra dől a helikopter, konkrétan borul. Előre hátra minimális a kilengése, talán kicsit előre húz.
    volnátok olyan kedvesek megírni, hogy hogy kellene beállítanom??
    köszönettel:

Hali,

Ezt nem értem....egy heli jobbra dől, de balra húz? Ez fizikailag hogy lehetséges? Most a maga a gép húz jobbra, vagy a farka akar jobbra fordulni, nem ezt kevered?

Minden helinek van egy pár fokos "természetes" dőlése, amit a farokrotor okoz, ez szemmel egy éppen észrevehető dőlés (ha pont a rotor sikjából nézed a gépet),de ettől a helinek még egy helyben kell lennie. De te nem jobbra dőlésről beszélsz, hanem borulásról. Ekkor a rotoron már elég nagy jobbra mutató erő ébred, de nálad balra húz....szóval itt valami logikai baki van

Probáld mégegyszer:
    1. Rádión minden kar középen, trimmek nullán!
    2. Gépen imbolygó legyen vizszintben. Ha nincs, akkor a menetes mozgatórudazattal korrigálj.
    3. Ha ok, néz meg, jó akksi van e bent, rendesen fel van e töltve. Nézd meg hogy a farokrotor síkja függőleges-e. (Merőleges-e a főrotorra. Ezt azért mondom, mert a 912 ben kissé el lehet forgatni.)
    4. Ha ez megvan, gép bekapcs, majd rádió bekapcs, és próba.
    5. Emeld meg, de határozottan, legalább 1-1.5 méterre a helit, ne a föld felett próbálkozz, ott mindig el fog csúszni a légpárna hatás miatt
    6. Így működnie kell. Ha kicsit húz, akkor trimmelj a rádión. Ha nagyon húz, akkor az imbolygón, de sztem működnie kell

Roland

Oldal: 3 / 55 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve