Eredmény: 1 - 8 (8) összesen

Téma: KOVERALL

Senior Member
    Hozzászólás
    1.232

KOVERALL

Tisztelt uraim! Érdeklődöm, hogy használt-e már valaki közületek Koverall hőre zsugorodó, ragasztó nélküli bevonó anyagot? Miben különbözik az egyéb más vasalható fóliáktól és ha igen mi a felrakás technológiája? Én egy kvázi scale motoros modellt szeretnék ezzel az anyaggal bevonni megőrizve annak antik hatását. Nitrómetán tartalmú üzemanyagnak ellenáll? Előre is köszönöm a tanácsokat. Üdv. Tamás

Re:KOVERALL

Igen, sokan használják, úgymond rengetegen, de nem koverall néven fut, hanem zsugorfólia néven. Nem összekeverendő a szendvicsekhez használt háztartási zsugorfóliával! Van belőle áttetsző, és színes is. Az áttetszőt mezőgazdasági boltokban árulják, a színes, az úgymond etalon, mert nem igazán reklámozzák. Ellenáll mindennek, ugyanúgy, mint a modellezős vasalós fólia. ez a fólia rádiuszban zsugorodik hőre, és nem tartalmaz ragasztóanyagot, ezért a modell bevonásához szükség van egy primitív fóliaelsütő gépre, ami általában olcsó, és ugyanúgy mezőgazdasági boltban kapható.
    No: Fogod a repcsid szárnyát, leveszet a gépről, ráhúzod a fóliát, ami általában cső, de ha nem olyat vettél, akkor először cső alakúra elsütöd, majd ráhúzod a szárnya, és gyakorlatilag bezacskózod a szárnyat, a fóliasütő géppel. Ne haggyál nagy zsugorodási zónát, és ne felejtsed el, hogy kizárólag domborodó formára lehet rázsugorítani, illetve síkra. Ez annyit jelent, hogy egyben a v-állású szárnyat nem bírod bevonni, csak külön-külön. A bezacskózás azt jelenti, hogy seholsem lehet rajta nyílás, ha megvagy, akkor tűvel szúrjad ki olyan helyen, ahol fedésben van -ez általában a csesztertonnak a helye. Mezőgazdasági boltban kapható olcsó hőlégfúvóval finoman, odafigyelve körkörösen mindenhol melegítgessed, míg vékül ki nem feszül mindenhol. Habgépekre kiválló, mert megvédi a habot mindentől, kivéve a szomszéd kutyától. Ki is merevíti valamennyire a habot. üdv.
    BLDC Hiper Delta 8950 KV Rulez!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.232

Én a Lindingernél vettem kimondottan modell bevonó anyag és Koverall néven árulják. A használati utasítást ismerem csak tapasztalatokat szerettem volna mástól is szerezni. Köszönöm a zsugorfóliás "zacskós" módszert, ha egyszer hab gépet építek valószínűleg jól jön. üdv.

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.267

A téma engem is érdekelne (SIG Koverall). Sajnos úgy látom nincs érdemi infó róla.
    Ezt az anyagot nem ismerem, de most használnom kellene.
    A következő kérdéseim lennének:
    - Nem világos, hogy a Koverall ragasztót (hőre aktiválót) tartalmaz az egyik oldalán, vagy ezt előtte fel kell vinni a fára?
    - Hazai körülmények között mivel lehet "tömíteni"?
    - Mivel érdemes festeni, hogy benzin álló legyen?

Egy rövid technológiai leírás is jól jönne...

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700

Cbruder Kolléga tudna erről mértékadó módon nyilatkozni:

http://forum.rcmodell.hu/index.php/t...tml#msg1788324
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.267

Köszi, bár a feszítőlak nem olcsó (főleg nem tudom itthon beszerezhető e?)!
    Esetleg Balsaloc használható hozzá?

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700

??

Ez hőre feszülő, nem kell hozzá spanlakk.
    http://www.kavanrc.de/instructions/s...lfinishing.pdf

Viszont utólag üzemanyagállóra is festhető.
    http://www.rcuniverse.com/forum/kit-...-koverall.html

Egyébként lehet vásárolni itthon is nitró vászonfeszítőt, az egyik budai festékboltban (megrendelésre), Győrben gyártják, 5 kg.-os kiszerelésben. Tavaly vettem, hárman osztoztunk rajta.
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.267

Köszi az infókat!
    Tudom, hogy hőre feszülő, de én nem feszítőlakkal, hanem hőre aktiváló ragasztóval akarom felrakni (és utána vasalni). Ezt a hozzávaló ragasztót, nem tudom, hogy lehet e itthon kapni (SIG-es) és az a kérdésem, hogy Balsaloc-al helyettesíthető e?

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva