Oldal: 768 / 768 ElsőElső ... 268668718758764765766767768
Eredmény: 7.671 - 7.677 (7677) összesen

Téma: Mini (~250mm) FPV Quadcopter - az új divat

Senior Member atneworld logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    hello mindenki,

fel tudnatok frissiteni milyen folyamatokat kell vegigcsinalnom, ha motort és ESC-t csereltem a quadkopteremen? Az ESC-k és motorok bekotve a helyukon, arra lennek ivancsi, hogy a betaflightban mi mindenre kell figyelnem, pl. atallitottam a regi PWM-rol multishotra az esc-ket.... megneztem, egyenkent felporgettem a motorokat, mukodnek....1. kalibralni kell-e ezen kivul valamit?
    Arra lettem figyelmes hogy - persze propok nelkul - felporgettem a motorokat mar taviuranyitoval es kezben mozgattam a quadot ugy 15 masodpercig es ezutan mar melegek is lettek a motorok. Ez normalis? 2205-ös Racerstar motorok, Racerstarr V2 30A-s ESC-kkel. 3S akksival.
    Trex 450Pro DFC, MiniQuad 250, Spektrum DX7s - YouTube

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010
    Azt sem árt megnézni, hogy jó irányba forognak-e a motorok.
    A melegedés mondhatjuk hogy normális prop nélkül, persze kérdés, hogy mennyire meleg... az is lehet, hogy játszani kellene a BLHeli beállításokkal is.
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    Köszi, igen, a motor iranyt eppen 1 perce javitottam, mert mar ellenoriztem és 2 forditva forgott. Majd kint kiprobalom...
    A PID-ekhez nem igazan ertek, eddig az alapbeallitasok jok voltak repulni, csak a yaw ertek szokott nagyon keves lenni. Majd meglatjuk.

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    412
    Multishot-om kalibrálni kell az esc-ket. Ha esetleg nem volt meg...

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    hello, koszi a tanacsokat.
    Bekalibraltam az ESC-ket egy youtube video alapjan. Gondoltam kiprobalom a videoatvitelt is, de még csak szobaban, propok nelkul és nem hiszem el, de valami megint nem mukodik. Csinaltam is képet rola. Az van, hogy nem latom a kamera képét, de ahogy nezem nem a videoatvitellel van baj (ugye???), mert az OSD tokeletesen latszik a display-en. Tehat csatornabeallitas sem lehet a gond. A kamera képe, ha mozgatom a quadot, kicsit mozog annak megfeleloen ahogy mozgatom, mintha naaagy zavarás lenne a kamera képében. Ez mitol lehet? Majd szetszedem és ellenorzom a csatlakozasokat, de nem hiszem hogy ott valami erdekeset latok.

Az FC-ről és PDB-ről csak leforrasztottam az ESC-ket es signal kábeleket es visszaforrasztottam az ujakat, mast nem csinaltam.
    (Még valami: ezelott az ESC-k fekete jelkábeleit (Ground) nem hasznaltam, nem voltak bekotve, most ezeket is rafossrasztottam az FC-re a megfelelo helyre. Bocs, ha mashogy hivjak őket
    (Még valami 2: utánaolvasva szerintem ez lesz a baj, valoszinuleg a nem azonos ground kábelek, mégpedig a kameráé nem stimmel.)
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: atneworld által : 2018-07-11 19:30

Member HorCsa logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    95
    Nem kéne zavarjon a szabi szignál groundja. Az ajánlás annyi, hogy a vtx és a kamera groundja egy helyről legyen a legkevesebb zavar érdekében. Biztos jó helyre forrasztottad őket? Nem érte valami ütés a kamerát? Így álló képről inkább valami szenzor hibának tűnik. Ha nem mennek a motorok zajnak se kéne lenni.

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    Utánanézek, koszi Horcsa.

...na, utánanéztem, rakotottem egy nagyon regi kamerámat, azzal siman mukodik. Tehat ugy nez ki a kamera (is) elromlott. Csak nem tudom hogyan és mitől. Lényegtelen, ma rendelek is ujat, aztan kesz. Csak még nem tudom milyet, lenyeg hogy jo legyen es mihamarabb megjojjon

Ja, azért nem teszem rá a regi kamerat, mert az fémtokos, nehéz. Az volt az elso kamerám, es még nem tudtam mi a jo meg az 2015 januarjaban volt.
    Utoljára módosítva: atneworld által : 2018-07-14 12:20

Oldal: 768 / 768 ElsőElső ... 268668718758764765766767768

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve