Oldal: 767 / 768 ElsőElső ... 267667717757763764765766767768 UtolsóUtolsó
Eredmény: 7.661 - 7.670 (7677) összesen

Téma: Mini (~250mm) FPV Quadcopter - az új divat

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.384
    Most nézem hogy helikopterezik, ott gyárilag csak ACRO van, szóval ha azt tudja, itt sem lesz gondja.
    Amúgy tényleg, én is rühellem a stabil módot. Akkor volt jó hogy beállítottam amikor elment az FPV kép, nyomtam egy gázt és stabil módot, lekaptam a monitort a fejemről, megkerestem a gépet, és lehoztam.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.848
    Én a mai napig Horizon-ban szállok fel-le.
    Felszállásnál így nem gond, ha megbillenti valami fűszál, leszálláskor meg leveszem a szemüt és a lábam elé, vagy a kezembe jön.
    FPV-ben nem mernék ennyire közel jönni magamhoz.

Tegye fel a kezét az, aki nem helizett és egyből acro-ban kezdte tanulni a multikopterezést!

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.438
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én a mai napig Horizon-ban szállok fel-le.
    Felszállásnál így nem gond, ha megbillenti valami fűszál, leszálláskor meg leveszem a szemüt és a lábam elé, vagy a kezembe jön.
    FPV-ben nem mernék ennyire közel jönni magamhoz.

Tegye fel a kezét az, aki nem helizett és egyből acro-ban kezdte tanulni a multikopterezést!
    Én sosem heliztem, sőt inkább csak repülőztem, de még a mai napig is csak stabil módban érzem biztonságban magam fpv-vel
    9. éve kezdő modellező

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.848
    Biztonságban én is, de műrepülni nagyon nehéz Horizon-ban.
    Haladásban egy megtörés nélküli orsó igazi kihívás és talán ez a maximum, ami még kivitelezhető.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.384
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én sosem heliztem, sőt inkább csak repülőztem, de még a mai napig is csak stabil módban érzem biztonságban magam fpv-vel
    Nekem alapvetően mindegy, egyikkel sem érzem jobban biztonságosabbnak, de az tény hogy stabil módban lehet fél kézzel sörözni közben
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.438
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem alapvetően mindegy, egyikkel sem érzem jobban biztonságosabbnak, de az tény hogy stabil módban lehet fél kézzel sörözni közben

jaja, kempingszékben hátradőlve vitorlázni
    9. éve kezdő modellező

Senior Member atneworld logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy hetvegen kirepultem az akksijaimat, joforman csak lebegtem szabad szemmel magam elott es arra lettem figyelmes, hogy akksitól fuggetlenul a 210-es quadom nagyon lusta lett. 505-on lebegek vele, de ha beletoltam 100%-ba a gázt, akkor is csak lassan indult meg felfelé. Korabban ezt mar 60-655-on tuti tudta. Tehat nem lehet akksihiba, mert olyan 3-4 hete hasznaltam oket utoljara, es egyszeerre nem romolhatott el az osszes 8 (5 fajta márka). Viszont leszallaskor a jobb hatso motor nagyon forro volt, ilyen sose szokott lenni, nagy melegben sem. Az lehet hogy ez a motor (vagy szabalyzo) nem birja már a terhelest es ez miatt a tobbi motor se poroghet jobban, vagys az fogja vissza őket? Vagy hulyeség?

koszi

UI: esetleg tud valaki gyors tanacsot adni mire cserelhetném le a 1806-os 3-4 eves motorjaimat? Gondoltam a 2204-es motorokra, mert nem akarok szaguldozni, kiprobalnam a 4 cellat tudom le vagyok maradva, eddig harom cellaval nyomattam, jo lenne ha 3 és 4-et is hasznalhatnam amig a 3 cellas akksik ki nem oregednek. Emax vagy RCtimer jo valasztas? 2300KV?

még valami:
    Esztergom kornyékén nem jártok ki repulni? Csak kivancsi lennék szemuvegre vagy headsetre.
    Utoljára módosítva: atneworld által : 2018-06-05 14:48
    Trex 450Pro DFC, MiniQuad 250, Spektrum DX7s - YouTube

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.384
    Idézet atneworld eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

Viszont leszallaskor a jobb hatso motor nagyon forro volt, ilyen sose szokott lenni, nagy melegben sem. Az lehet hogy ez a motor (vagy szabalyzo) nem birja már a terhelest es ez miatt a tobbi motor se poroghet jobban, vagys az fogja vissza őket? Vagy hulyeség?

koszi
    Nem, egyáltalán nem hülyeség, jól okoskodtál, csak nem a motor romlott el (merthogy mi is romolhatna el egy BLDC motorban) hanem az ESC-ben elfüstölt a 6darab fetből az egyik, ezért csak a 3 fázis helyett csak 2,5 működik a maradék fél meg zárlatba rakja a motor tekercset vagyis fékezi, ezért melegszik.
    Ha nem égetted szét a motorodat azzal hogy így kínzod, azon agyalva miért gyenge (ahogy én tettem ) akkor az túlélheti.
    és akkor csak ESC-t kell cserélni.

Én asszem 2205-ös RCX-re cseréltem és 2500KV-ra (ebben az értékben nem vagyok biztos) , 5"*4pitch-es KingKong propellerekkel használom, mert kiszámoltam hogy ezzel az összeállítással mind a 3 mind a 4 cellás akkukkal optimumhoz nagyon közel vannak terhelve a motorok. Durván bejött, az öreg ZMR250-es gép nagyon brutálisan tud repülni.
    De ez volt már vagy egy éve, vagy talán kettő is. Azóta fejlődhetett a technika amit én nem követtem.
    Kéri Laci

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.384
    Ja, és szívesen kimennék feled repülni Esztergom környékére, de annyira nincs időm semmire. Ha több feladat nem lesz, akkor talán jövőre
    Kéri Laci

Senior Member atneworld logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    nagyon köszi keril
    idom nekem sincs sok, 1-2 hetente hetvegen 1x repulok, 8 akksit, ebbol 2 még a 450-es helibol maradt meg (jó nagy C-sek
    vén trotty a quadom, ami az ESC-ket es motorokat illeti... boven elég amit tud nekem... de lehet h ráférne egy kis frissites.
    Trex 450Pro DFC, MiniQuad 250, Spektrum DX7s - YouTube

Oldal: 767 / 768 ElsőElső ... 267667717757763764765766767768 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve