Oldal: 737 / 765 ElsőElső ... 237637687727733734735736737738739740741747 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 7.361 - 7.370 (7649) összesen

Téma: Mini (~250mm) FPV Quadcopter - az új divat

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.166
    Idézet Unigra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Teljesen új vagyok ebben a világban. Első quadcopteremet s
    zeretném megvenni,de minél többet olvasok utána,annál bionytalanabb vagyok,hogy milyen legyen a első kisgépem.
    Ebben s
    zeretném a véleményeteket,tanácsotokat kérni.
    Amit s
    zeretnék mindenképp,hogy legyen kamera rajta,és hogy élőben is lehessen nézni. Ha kell hozzá alkatrész az ne aranyárban legyen.
    Én e
    zt néztem ki:http://quadkopter.blog.hu/2016/10/18..._embernek_kell
    Mit akarsz vele repülni?
    Elég sok stílus van.
    Vagy ha ezt nem tudod akkor mit vársz ettől az egésztől?

Kezdésre amúgy valami tenyérnyi 20$-os kamera mentes vackot javaslok.
    Ezzel sokat nem buksz, repkedhetsz vele a szobában, azaz sokat lehet vele szórakozni, mire megunod, vagy tönkremegy, addigra meg tudni fogod kb. merre akarsz mozdulni.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Member
    Hozzászólás
    60
    Ezen már túl vagyok. Fiamnak vettünk egy ilyen kis darazsat Karácsonyra. Vége az lett,hogy szinte csak én játszottam vele.
    Tets
    zett,hogy amilyen pici volt,olyan fürgén ment.
    Ebből jött,hogy elke
    zdtem nézegetni a nagyobbakat. Főleg a gyorsaságuk ami tetszik,viszont érdekelne a világ madártávlatból is.
    Nagyon mélyre nem mennék bele,csak teljesen amatőr s
    zinten. Egy olyan gépet keresnék,amivel lehet pörögni,de aránylag normális videót is lehet vele késziteni.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.166
    Értem. Tehát a vezetés élményét keresed, erre egy 250-es racer...szerű, valóban praktikus.

A linkelt Hubsan jó lehet, így a leírása szimpatikus, bár 2 cellás akkuval inkább csak lebegési bajnok lehet, tehát nagyon freestyle-t nem fogsz vele repülni.
    Főleg hogy nem látom, tud e RATE üzemmódban (stabilizálás nélkül) repülni. Persze vannak sokan akik nem tudnak így repülni, de a stabilizált üzemmódok bennem olyan érzést keltenek, mint F1-es autóval behúzott kézifékkel versenyezni, elveszi a szabadság és a teljes kontroll élményét.
    Amit megjegyeznék, hogy kijelző ~4inch? elég karcsúnak tűnik és a napfénytől nagyon zavaró repülés közben. A késleltetését sem tudom mennyi lehet. Gyorsabb repüléseknél ahol fontos időben észrevenni az akadályokat, nem árt ha alacsony késleltetésű az átvitel. Mondjuk talán van esély rá, mert ahogy látom az olcsóbb távirányító felbontásából ítélve akár analóg, azaz alacsony késleltetésű is lehet.
    A GPS képességekből hiányolok pár funkciót, lehet hogy van, de ha már ilyen okos a kütyü, akkor pl útvonal repülés praktikus dolog.

Másik, hogy műanyag kaszni...mennyire bírja ez az esést?
    Aki kicsit komolyabban gondolja, nem kész gépet vesz, hanem maga építi, akkor meg már karbon váz az alap, és ha nem valami béna kínait veszel, akkor ezek gyakorlatilag bármilyen becsapódást egész jól kibírnak, amíg nem betonba csapódsz teljes sebességgel.
    Távirányítóba épített monitort én komolytalannak tartom. Video sisak, vagy szemüveg. Előbbiek olcsók, utóbbiak kicsik és menőbbek, de egyformán praktikus FPV repülésre.
    Másik ami a kész gép ellen szól, hogy semennyire nem személyre szabható, a komponensek nem variálhatóak.
    A távirányítója csak saját magához jó. Míg ha veszel egy alap távot valami elterjedt szabvánnyal, az mindenhez jó. Turnigy távok elég olcsók és meglepően jók, illetve a FrSky távok ami elég jók de még mindig nem drágák relatív, ezekre már egész későbbi légiflottát lehet alapozni.
    Épített gépnél az alkatrészekkel sincs gond, mert univerzálisak és sok féle van, valamint nem is drágák, mivel boldog boldogtalan gyártja kínában.
    Legnagyobb érv, hogy ha alkatrészenként vásárolod meg és úgy rakod össze, akkor a családi kasszában sem olyan feltűnő
    Az hogy nem értesz hozzá, nem olyan nagy probléma. Ha tudod mi az a csavarhúzó, és minimálisan forrasztani is tudsz, akkor a többiben tudunk segíteni a fórumon.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Member
    Hozzászólás
    60
    Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!
    Több dolog is van a vélemyényedben,ami eddig es
    zembe se jutott!
    Pl. a kicsi kijel
    ző....esetleg az megoldható,ha mondjuk ezt megveszem,és utólag vennék hozzá egy szemüveget?
    Másik a képátvitel gyorsasága. E
    z 5,8Ghz-en továbbit. Azt olvastam ez már a jobb,mint a 2,4 Ghz.
    Próbálok minél több információt magamba s
    zivni,de a fele tele van idegen szavakkal,amit olvasok,és egy oldal értelmezése kb. 1 óra. Google segitségét próbálom hivni mindig.
    Minél többet olvasok e
    zek után, annál bizonytalanabb vagyok.
    Másik,ami nagyon meglepett,hogy a gép nagyon sérülékeny. Eddig pont úgy gondoltam,hogy az ilyen,alőre megépitett gépek a strapabirók,nem pedig a egyedileg épitettek. Legalábbis igy ránéésekre et gondoltam.

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.588
    Ha lassan és óvatosan közlekedsz vele, akkor nem esel és nem törik. De strapabírónak nem nevezném, főleg egy racer-hez viszonyítva, amit kifejezetten esés-kelésre találtak ki.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.166
    Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!
    Több dolog is van a vélemyényedben,ami eddig es
    zembe se jutott!
    Pl. a kicsi kijel
    ző....esetleg az megoldható,ha mondjuk ezt megveszem,és utólag vennék hozzá egy szemüveget?
    Másik a képátvitel gyorsasága. E
    z 5,8Ghz-en továbbit. Azt olvastam ez már a jobb,mint a 2,4 Ghz.
    Próbálok minél több információt magamba s
    zivni,de a fele tele van idegen szavakkal,amit olvasok,és egy oldal értelmezése kb. 1 óra. Google segitségét próbálom hivni mindig.
    Minél többet olvasok e
    zek után, annál bizonytalanabb vagyok.
    Másik,ami nagyon meglepett,hogy a gép nagyon sérülékeny. Eddig pont úgy gondoltam,hogy az ilyen,alőre megépitett gépek a strapabirók,nem pedig a egyedileg épitettek. Legalábbis igy ránéésekre et gondoltam.

Utólagos szemüveg. Átolvastam újra a leírást, és ha jól értem szabványos videót küld, szóval igen, de a telemetriát nem keveri rá a képre....mondjuk lehet nélküle élni.
    5,8Ghz nem az átvitel sebessége, csak a vívő frekvencia. Sebesség szempontjából gyakorlatilag mindegy. Amiért jobb, az annyi, hogy ez a szabványos, míg a 2.4gigás nem az, így nem is lehet utólag szemüveget venni. (hacsak nem a Hubsantól)

Nos igen. Sok tudás van ezekben a kicsi gépekben, és műszaki valamint ős modellező létemre én sem értettem az ehhez kapcsolód dolgokat eleinte, de hamar bele lehet jönni drónos szlengbe

A racerek arra vannak kitalálva hogy bírják a becsapódást és könnyűek legyenek. A gyári gépek arra vannak kitalálva hogy elcsábítson a kinézetével

Nem mondom hogy semmiképen ne vegyél ilyen Hubsan-t. Ha a laza repülési stílus neked elég, ha tényleg nem akarsz továbblépni a modellezés terén, akkor értelmes választás lehet számodra. Azonban saját tapasztalatom az, hogy egyik karácsonyra kaptam egy mini szoba helikoptert, azt a kicsi két rotoros Tescosat. Ennek az lett a következménye, hogy összevakartam egy 450-es komolyabb helikoptert, aztán építettem pár multikoptert, meg már van egy 1:10-es 4WD autóm, meg előszedtem a középiskolás régi repülőmet is, és azt is elkezdtem építeni, és így teljes lett a függőség. Szóval én azt javaslom vagy felejtsd el az egészet és menekülj amíg teheted vagy vegyél egy márkás használt távirányítót, vagy egy új Turnigy-t meg építs magadnak egy rendes FPV racert apránként, mert úgy is elvesztél, minek pénzt pazarolni játékokra
    Kéri Laci

Member
    Hozzászólás
    60
    Úgy látom van függőség rendesen.
    Egyenlőre maradok az előre megépitett gépeknél. Nagyon nem érzem magam annyira ügyesnek,hogy egy ilyen gépet összerakjak. Van némi tapasztalatom,bár az autóhifi épités.
    Megné
    ztem pár videót a Racing gépekről. Hát ezek valami brutálisat tudnak! Körülbelül pont ezt képzeltem el magamban.
    Találtam egy ilyen gépet,ami már előre megvan épitve. Bár többe kerül,mint amit erre s
    zánnék,de videón nagyon tetszett.
    Tud valaki esetleg olyan helyet,ahol vásárlás előtt kilehet próbálni a gépeket?
    http://www.walkera.hu/index.php?name=termek&id=2210

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.588
    A Devo 7 nagyon kicsi kontroller, inkább gyerek kézbe való. Persze ez csak megszokás kérdése.
    Kicsit nagyzoló az éjjellátó kamera megnevezés, mert gondolom egy infra szűrő nélküli jó érzékenységű kameráról van szó, de az ilyen nem ritkaság. Ebben a szettben nincs monitor, vagy szemüveg és gyanítom azt sem fogod megúszni, hogy a repülésvezérlővel szorosabb ismeretségbe kerülj.
    Ha nem akarsz nulláról összerakni egy gépet, akkor egy ilyen jó ár/érték arányú lenne: http://www.banggood.com/Eachine-Race...l?rmmds=search

Szemüveg még ehhez is kell külön.
    Utoljára módosítva: _hori által : 2017-01-12 22:21

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.166
    Úgy látom van függőség rendesen.
    Egyenlőre maradok az előre megépitett gépeknél. Nagyon nem érzem magam annyira ügyesnek,hogy egy ilyen gépet összerakjak. Van némi tapasztalatom,bár az autóhifi épités.
    Megné
    ztem pár videót a Racing gépekről. Hát ezek valami brutálisat tudnak! Körülbelül pont ezt képzeltem el magamban.
    Találtam egy ilyen gépet,ami már előre megvan épitve. Bár többe kerül,mint amit erre s
    zánnék,de videón nagyon tetszett.
    Tud valaki esetleg olyan helyet,ahol vásárlás előtt kilehet próbálni a gépeket?
    http://www.walkera.hu/index.php?name=termek&id=2210
    Na úgy látom neked annyi

Amúgy merre laksz? Ha közelben és kicsit jobb idő lesz akkor szívesen megmutogatom, mert élőben nem olyan bonyolult mint elsőre tűnik.
    Főleg ha autóhifiben otthon vagy, ez sem komplikáltabb. Az eredetileg kinézett gép árából szerintem össze lehet szedni egy jó kis élmény gépet.

Ha spórolni akarsz, ezen a fórumon az apróhirdetésekből is össze lehet szedni az alkatrészek jó részét.

Szóval én azt mondom egyenlőre nézelődj itt, olvasgasd a kapcsolódó topikokat, gyűjts információt, meg ha a közelben van repkedés menj ki és tájékozódj élőben, mert az mindennél többet ér.
    Kéri Laci

Member
    Hozzászólás
    60
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na úgy látom neked annyi

Amúgy merre laksz? Ha közelben és kicsit jobb idő lesz akkor szívesen megmutogatom, mert élőben nem olyan bonyolult mint elsőre tűnik.
    Főleg ha autóhifiben otthon vagy, ez sem komplikáltabb. Az eredetileg kinézett gép árából szerintem össze lehet szedni egy jó kis élmény gépet.

Ha spórolni akarsz, ezen a fórumon az apróhirdetésekből is össze lehet szedni az alkatrészek jó részét.

Szóval én azt mondom egyenlőre nézelődj itt, olvasgasd a kapcsolódó topikokat, gyűjts információt, meg ha a közelben van repkedés menj ki és tájékozódj élőben, mert az mindennél többet ér.
    Biatorbàgyon lakom,és a XII. Ker.-ben dolgozom.
    Kb. 1 hete màr a délutànok azzal telnek,hogy netet böngészem,és a gépek utàn olvasok.
    Karàcsonyi szúnyog a szilveszteri bulit màr nem élte túl,és ebből jött,hogy nézzek egy "komolyabbat".
    Élnék a lehetőséggel majd. Szerintem az milliószor többet ér,mint egy hónapnyi netezés akàr.
    Màr megfordult az én fejemben is,hogy kimegyek ilyen rendezvényekre,és megpróbàlok ràakaszkodni az egyik résztvevőre,és a halàlba kergetni az amatőr kérdéseimmel.

Tapatalkkal küldve az én X5pro eszközömről

Oldal: 737 / 765 ElsőElső ... 237637687727733734735736737738739740741747 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva