Oldal: 582 / 768 ElsőElső ... 82482532572578579580581582583584585586592632682 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 5.811 - 5.820 (7677) összesen

Téma: Mini (~250mm) FPV Quadcopter - az új divat

Senior Member
    Hozzászólás
    1.077
    Meg kérdezem.
    De nem is az ára a lényeg, hanem a súlya !!!
    De ha már itt járunk még valami fontos.
    Mennyire törékeny egy nyomtatott váz?

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629
    Műanyag, így törik.
    De kis melegítés és ragasztó és nyoma se a törésnek. Meg olcsón és viszonylag gyorsan kapsz tőle cserecuccot.
    12. éve kezdő modellező

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.702
    Tegnap 4s re alakitottam phnx 300 as quadom.
    Szepen is lebegett es repult is.
    Meg sevrezdult a 3s hez es a regi simonk esc kepest atomstabil lett
    Afro esc 20a race spec lett rateve a korabbi 1806 mocik melle...5x4 kingkong propok.
    Oneshot...DL bekapcsolva.
    A minimosd most naze32 re kotottem onnan kapja az 5v.
    Dc dc 3A adja a 12v ot a video rendszernek.
    Ami fura volt hogy 4s et anbyira nem ereztem erosnek.
    Vaz igy 440g akku nelkul...es 1300 45c akuval repultem ami 150g.
    A masik gondom hogy volt pillanatnyi motor leallas amiert portyant 2 szer a 4 repules soran.
    Nem jottem ra mi okozza. Lehet e koze oneshot nak..vagy hogy a blhelibe az uj parameter a pwm inputot disable en hagytam vagyis kikapcsolva az afro szabikon...
    Vagy esetleg a az hogy minimosd a nazerol kapha a tapot?

Repul meg valaki 1806 konfiggal vagy mar 2204 van minden versenygepn?
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2016-02-14 23:50
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Member
    Hely
    Etyek
    Telefon
    06203880592
    Hozzászólás
    95
    Szia Egy olyan keresztkérdésem lenne, h mivel oldod meg az 5V-ot?
    Alien 6", RG20A, Cobra 2206 2100, Flyduino KISS FC, FrSky Taranis X9D plus, DAL 5045 tri v2 / HQ 5x4x3

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.702
    Idézet gyuszee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Egy olyan keresztkérdésem lenne, h mivel oldod meg az 5V-ot?
    Szia.
    Most jelenleg igy..hogy naze32 maradek ESC kimeneterol hozom le az 5v ot.
    Persze igy is volt hogy elnent az minim osd kep...de sokkal stabilabnak tunt...pedig itt 4.98 v ot mertem csak.
    Korabban 3s setup nal a mini dc-dc 3A stepdown csinalta neki az 5.2v ot. Ami most a 4s akku miatt a 12v adja a videonak...next time beszerzek szeles volt tartomanyu fpv kamerat hogy ne kelljen ilyennel vacakolni azokba mehet 17 v is...petsze a step diwn szurokent is mukodik ha jol tudom

.....
    Egyebkent igy sikerult az elso 4s upgrade utani gyakorlas...hat oszlopot mar sikerult megkerulni..
    A pid P kicist mgas volt 2.6 szerintem azert oszcillal neha nagy gáznal.
    https://youtu.be/mWfcd8nqsAA
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2016-02-15 02:53
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.874
    Lehet, hogy kapcsolódik a problémádhoz.
    Nem oldotta meg a sérült ESC cseréje a 4S gyors full gáz intoleranciát.
    Max. azt a tanulságot vonhattam le, hogy nem igényli feltétlen a puffer kondenzátorát az Atmega8.
    Kipróbáltam pár dolgot, ami szintén nem segített. (Timing medium-high, demag compensation high, startup power csökkentés)
    A timing és a demag compensation eggyel nagyobbra kapcsolása, külön-külön és együtt is, csak azt eredményezte, hogy jobban melegedtek a motorok.
    A felpörgésen való "gondolkozás" megmaradt.
    Ami segített az a damped light kikapcsolása lett. Ez viszont érezhetően rontotta az irányítás pontosságát, nem annyira feszes a dolog, kicsit nyúlik.
    Viszont most ebbe az ujjamba kell, hogy harapjak, ha 4 cellával is használni akarom.

Member
    Hely
    Etyek
    Telefon
    06203880592
    Hozzászólás
    95
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia.
    Most jelenleg igy..hogy naze32 maradek ESC kimeneterol hozom le az 5v ot.
    Persze igy is volt hogy elnent az minim osd kep...de sokkal stabilabnak tunt...pedig itt 4.98 v ot mertem csak.
    Korabban 3s setup nal a mini dc-dc 3A stepdown csinalta neki az 5.2v ot. Ami most a 4s akku miatt a 12v adja a videonak...next time beszerzek szeles volt tartomanyu fpv kamerat hogy ne kelljen ilyennel vacakolni azokba mehet 17 v is...petsze a step diwn szurokent is mukodik ha jol tudom

.....
    Egyebkent igy sikerult az elso 4s upgrade utani gyakorlas...hat oszlopot mar sikerult megkerulni..
    A pid P kicist mgas volt 2.6 szerintem azert oszcillal neha nagy gáznal.
    https://youtu.be/mWfcd8nqsAA
    Csak azért kérdeztem, mert a minimOSD-nek minimum 500mA kell. Így ha az 5V-os köröd teljesítményben nem tudja ezt biztosítani, akkor lehet azért is halt le a rendszer, mert elfogyott a nafta.
    Alien 6", RG20A, Cobra 2206 2100, Flyduino KISS FC, FrSky Taranis X9D plus, DAL 5045 tri v2 / HQ 5x4x3

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.702
    Hol irjak hogy 500ma vesz fel...probaltam erre rakeresni.
    Pont azert mert az afro esc ek 0.5A bec juk van ..es feltem hogy nem eleg..de gindoltam annyit csak nem vesz fel mint wgy fpv monitor az kis osd.
    Ebben kicsit hulye vagyok...ha mind a 4 afro esc tapja is be van kotve akkor osszeadodik a 0.5A tehat 2A lesz a naze ro kimeno kor???
    Erre varom a valaszt nagyon
    Ugye meg egy step downt mar nem akartam bekotni a minimosd miatt is csak az 5v ert..mert ugye 4s miatt kell a videonak es akkor most kulon bwc kene azbosd nek is.

Egyebkwnt korabban is ujraindult az osd mikor meg 3s volt minden es volt kulon bec a minimosdnek

A lenyeg hogy naze32 ne faggyon le..az masodlagos hogy a minim 0sd esetleg a 5v ala eses miatt eltunik vagy ujraindul.
    Persze jo lenne ha mindketto mukodne egyszerre...csak egy kulon bec segithet? Nem eleg a 4 afro esc a naze re kotve tapilag?
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2016-02-15 13:18
    FPV forever

Senior Member laposelemer logója
    Hely
    Budapest, Zugló
    Hozzászólás
    1.180
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Max. azt a tanulságot vonhattam le, hogy nem igényli feltétlen a puffer kondenzátorát az Atmega8.
    Kipróbáltam pár dolgot, ami szintén nem segített. (Timing medium-high, demag compensation high, startup power csökkentés)
    A timing és a demag compensation eggyel nagyobbra kapcsolása, külön-külön és együtt is, csak azt eredményezte, hogy jobban melegedtek a motorok.
    Ami segített az a damped light kikapcsolása lett. Ez viszont érezhetően rontotta az irányítás pontosságát, nem annyira feszes a dolog, kicsit nyúlik.
    Viszont most ebbe az ujjamba kell, hogy harapjak, ha 4 cellával is használni akarom.
    Ez érdekes...
    Esetleg egy videót a problémáról?

Ha az időzítést feljebb tolod, normális, hogy jobban melegszik.
    Csak hibák léteznek!
    Ha valami mégis jó, akkor az a hiba is hibás.

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.135
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Esetleg a demag kompenzálást próbáld meg kikapcsolni, az elvileg csökkenti a szinkronizációs problémákat.

Oldal: 582 / 768 ElsőElső ... 82482532572578579580581582583584585586592632682 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva