Oldal: 1 / 18 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (174) összesen

Téma: R.C. Extra 300 1760mm

Senior Member
    Hozzászólás
    1.447

R.C. Extra 300 1760mm

Sziasztok,
    Elég régóta foglakoztatott a gondolat egy saját építésű extra megépítésére, és a "Rakoczi" modellező társ
    közös elhatározásával neki is fogtunk egy extra 300-as megtervezéséhez és kivitelezéséhez.
    Már tavaly nyáron elkezdődött az érdemi tervezés, de csak most jutottunk el abba a fázisba hogy a meglévő információs anyagot megoszthassuk.
    Igazából van néhány ötlet innen-onnan de mindent próbáltunk a lehető legjobb módon és minőségben megalkotni.
    A cél 1760mm-es fesztávú Extra-300-ra hasonlító robbanó motoros repülő tárgy megalkotása .
    A kezdeti rajzolgatások után elkezdődött a motortartó, orr rész kivágása és össze állítás.:

"minden kezdet nehéz,de előbb-utóbb révbe érsz"

Senior Member jedy logója
    Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.661

Re:R.C. Extra 300 1760mm

Gratulálok !

Figyelni fogom a folyamatot mert szerintem az egyik legjobb méretet es típust választotatok

Sok sikert előre is

Üdv

Jedy
    Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s - 600 12s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Senior Member
    Hely
    8521, Nagyacsád Zrínyi u. 11.(0630/843-1308)
    Hozzászólás
    535

+1 nézelődő !
    Az alkatrészeket is ti vágtátok ki vagy csak terveztetek és most építitek?

Üdv Gergő!
    Hitec Aurora 9
    ExtremeFlight Extra 300 78" 6s

Senior Member
    Hozzászólás
    1.447

Idézet monyi85 eredeti hozzászólása
    +1 nézelődő !

Üdv Gergő!
    Minden kézzel rajzolt és kézzel vágott( de ha végleges formát ölt a terv akkor megyen a CNC-s programba ....)
    "minden kezdet nehéz,de előbb-utóbb révbe érsz"

Senior Member jedy logója
    Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.661

Idézet corolla eredeti hozzászólása
    Idézet monyi85 eredeti hozzászólása
    +1 nézelődő !

Üdv Gergő!
    Minden kézzel rajzolt és kézzel vágott( de ha végleges formát ölt a terv akkor megyen a CNC-s programba ....)
    Az jó mert akkor akár sorozat gyártást is lehetne csinálni...
    Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s - 600 12s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Senior Member rakoczi logója
    Hozzászólás
    1.033

Sziasztok! Mivel a terveken már túl vagyunk, végeztünk egy kis elő számítást. A gépet szeretnénk minél könnyebbre építeni így a felszálló súlyát 3Kg -ra ( + - ) kalibráltuk. Ebbe a súlyba bele kell, hogy férjen Moci: DLE 20, BMS alacsony profilú 6Kg digit szervók, Aviojet panel, áram ellátás 2db 950mAh 2s aksi és karbon futók. Üzemanyag tank 1,5 dl. Reméljük 8 perc repülésre elég lesz. Nyilván való robbanós létére könnyűnek terveztük, ezért volt is agyalás a statikai stabilitás miatt! De ezeket papíron már sikerült megoldani ;D reméljük a gyakorlatban is úgy lesz. Folyt.köv.
    ami felszáll, egyszer lejön........de miért mindig darabokba?

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.265

Hajrá , hajrá, jó epítést, figyelem a topikot érdekesnek igérkezik.
    Remélem belefértek abba a súlyba , és a motornak lesz kellő tartaléka.

Üdv
    Den
    Simbolic F3k project

Senior Member cseb logója
    Hely
    Budapest 302167922
    Hozzászólás
    864

Sziasztok!

Csak kb. 2 éve modellezek és olvasom a fórumot, de olyan építési logot ami nem egy kész tervrajzból indult még nem láttam. Többnyire lézervágott alkatrészekel szokták kezdeni. Drukkolok és nagyon kíváncsi vagyok az eredményre!

Csaba

Idézet rakoczi eredeti hozzászólása
    A gépet szeretnénk minél könnyebbre építeni így a felszálló súlyát 3Kg -ra ( + - ) kalibráltuk.
    Én most fejeztem be egy javítást/átalakítást, a fesztáv teljesen megegyezik a tietekkel. Benzines Phoenix Yak 54-nek tűnt el az orra, úgy vettem törötten. A szárnyon és a magasságin volt minimális javítás, viszont a törzset a fülke hátuljától újra kellett gyártani. Kézzel készítettem mindent képek alapján. Nem volt egyszerű, de készen van. Én elektromosra építettem, 6S NTM Prop Drive 50-60-as motorral 4190 g lett a felszállósúlya. 4,7-5,2 kg között volt még benzines korában.
    Kíváncsian várom a végső mérlegelést! Ha sikerül a 3 kg-hoz közelíteni, akkor nagyon jók vagytok.

Senior Member rakoczi logója
    Hozzászólás
    1.033

Hát igen! Mint már írtam, könnyűre terveztük de nem szeretnénk azt sem , hogy szétpotyogjon. Ezért nagyon sokat agyaltunk mit és hogyan csináljunk. A törzs bordák 2mm rétegelt lemezből készül, hosszába pedig nem balsát hanem karbon rudakat használunk. Palástolásnak pedig 2es balsa lapot.
    Tudjuk, hogy nagy fába vágtuk a "fejszét" ezzel a súllyal de pont ez a kihívás. Sok-sok rajzot és szerkezeti megoldásokat néztünk a szerkezeti stabilitás érdekébe és meglepődve láttuk, hogy az EF 70" extrának is 4,5 Kg a felszálló súlya elektromosként. De hála Istennek, "corolla" Zsolti barátom is eléggé fanatikus és a cél az cél! Meglátjuk......

Ahogyan haladunk beszámolunk mindenről.
    ami felszáll, egyszer lejön........de miért mindig darabokba?

Oldal: 1 / 18 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva