Oldal: 1 / 79 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (788) összesen

Téma: Phantom II nem Vision

Kiemelt fórum támogató Artur H logója
    Hely
    California
    Hozzászólás
    1.306

Phantom II nem Vision

Gondoltam megérdemel a Phantom II nem Vision egy saját topikot.
    Mert elöbb utóbb beszereznék egy ilyent.
    Leleményes emberek üzletet csinálnak Phantom továbbfejlesztéssel, tesznek bele jobb rádiót, FPV, OSD (on screen display, képernyöre adatokat)
    Három ilyen céget találtam eddig.
    http://www.uavproducts.com
    http://aerialmediapros.com
    http://www.atlantahobby.com

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Re:Phantom II nem Vision

Hogy senki ne maradjon le az előzményekről

Köszönöm Artúrnak a gyors segítséget, szóval az új téma mégis beindul!

"Kedves Fórumtársak!

Mint egy vadonatúj DJI Phantom 2 tulajdonosa és kezdő fórumozó veszem magamnak a bátorságot, hogy egy új témát indítsak. Itt szeretném ha összegyűjtenénk azokat a sajátosságokat, amik erre az új típusra jellemzők. Az 1. változat jelentősebben, a Vision kissé eltér ettől a típustól, úgy gondolom, hogy lehet annyi sajátossága, ami egy külön témát megérdemel. Én a H3-2D gimballal együtt vettem, ezért az ezzel együtt tapasztalt sajátosságai is érdekelnek majd. A többi hasonló témát is figyelmesen olvasom Veletek együtt, itt inkább a sajátosságokat lehetne átbeszélnünk.

Mivel itt még ismeretlen vagyok a számotokra, ezért magamról annyit, hogy tűzvizsgáló szakértő vagyok és elsősorban a helyszíni munkáimon szeretném főleg fotózásra használni a gépet. Repülési ismereteim vegyesek, másfél év Killián és utána Szentkirályszabadja a harci helikopterek között, a fedélzeti rádió berendezések ellenőrzése volt, de ennek már több mint 25 éve. Azóta vezettem Cesnát is, meg persze szimulátoroztam, de ezek mind nem modellezés, csak talán segítenek majd belejönni.

Üdv: András

Szervusz András,
    ilyen gyakorlattal hamar elfogod sajátitani a Phantom vezetését. :-)
    Nekem Phantom I és Phantom Vision van, érdeklödéssel várom Phanton II nem Vision beszámokokat.
    Irtál valamit új téma inditásról, nem inditottál új témát, nem baj azért.
    Repitetted már? Vigyázz lakásba repiteni, nehezebb mint kinn, meglepö légörvények keletkezhetnek.
    Üdvözlettel Artur

Szervusz Artúr!

Köszönöm a bátorító szavakat, én is remélem, hamar belejövök.

Sajnos figyelmetlen zöldfülű vagyok és nem olvastam el, hogy legalább 50 érdemi hozzászólás után tudok csak új témát indítani. Ennek megfelelően az új témám átkerült ebbe a körbe. Remélem, hamarosan másvalaki vagy én megnyithatjuk ezt az új témát, ha egyáltalán van rá kereslet.

A géppel még csak most ismerkedem, amint lesznek tapasztalataim, megírom. Gyakorlásként rendeltem egy kisebb quadot is, ez lesz a szobai gépem, ezzel szeretném először az alapokat megtanulni, nem mindjárt a Phantomot összetörni. Ahhoz egy kicsit drága volt..."
    Phantom 2 H3-2D Hero3+<br />Galaxy Visitor II.

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Egy tapasztalt programozóra lenne szükségem...

Mivel a gépem farnehéz (a gimbalt egyelőre nem szerelem fel rá, gondolom emiatt az aksi hátrahúzza), ezért kitrimmelném, hogy ne boruljon már fel az induláskor.
    Ehhez előbb feltelepítettem a DJI honlapjáról a DJI_WIN8_Driver_Installer.exe programot, majd a Phantom_2_Installer_v1.08.exe és PhantomRC_1.0_Installer.exe progikat. A megadott sorrendben bedugdosva az usb csatlakozást, indítva a gépet, irányítót mégsem sikerült sosem a kapcsolatot létrehoznom a PC és a Phantom ill. a távirányító között. Szóval így semmit nem tudok beállítani.

Kinek van valami ötlete? Bocsánat, ha már valaki valahol leírta, amikor végigolvastam az öszes írást, akkor ez a probléma még nem volt az enyém, a keresővel meg nem akadtam a nyomára.

Köszi előre is, András

Kiemelt fórum támogató Artur H logója
    Hely
    California
    Hozzászólás
    1.306

Tiko ugyanerre a dologra panaszkodott itt
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/t...2047.1095.html
    aztán sikerült neki kifigurálni.

Member
    Hozzászólás
    43

Idézet King eredeti hozzászólása

Mivel a gépem farnehéz (a gimbalt egyelőre nem szerelem fel rá, gondolom emiatt az aksi hátrahúzza), ezért kitrimmelném, hogy ne boruljon már fel az induláskor.
    Ehhez előbb feltelepítettem a DJI honlapjáról a DJI_WIN8_Driver_Installer.exe programot, majd a Phantom_2_Installer_v1.08.exe és PhantomRC_1.0_Installer.exe progikat. A megadott sorrendben bedugdosva az usb csatlakozást, indítva a gépet, irányítót mégsem sikerült sosem a kapcsolatot létrehoznom a PC és a Phantom ill. a távirányító között. Szóval így semmit nem tudok beállítani.

Kinek van valami ötlete? Bocsánat, ha már valaki valahol leírta, amikor végigolvastam az öszes írást, akkor ez a probléma még nem volt az enyém, a keresővel meg nem akadtam a nyomára.

Köszi előre is, András
    Szia King!
    Valóban nekem is ez volt a problemám! Én Kopaszati utasításait követtem, ami a következő volt:

Letöltöd az assistant-ból a "DJI Driver Installer" exe filet.
    Csak akkor fogja látni a vezérlődet.
    -megnyitod az Assistant-ot
    -rádió bekapcs
    -USB kábel összedug
    -akku összekapcsol a géppel

Szerintem Te is ezt csináltad!
    Én azt vettem ésszre, hogy miközben az egyik drivert töltötte be a gép, aközben valami hiányzó driver telepítsérére is rákérdezet, amit én engedélyeztem!
    Innentől kezdve müködőt minden!
    Remélem neked is ez lesz a problémád, vagy talán csak volt már!
    Aki felugrik az égbe, nagyot zuhanhat, de meglehet, hogy repülni fog.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    260

Bocs az értetlenkedésért, de nem azért van giroszkóp a gépben, hogy ezt megoldja? Nem magától kellene nagyobb tolóerőt adnia a hátsó rotorokra? Igaz, nekem nem fantomom van, de az X350-ről láttam videót, amikor az egyik lábára terhet kötve is vizszintesen lebegett.
    Parrot AR.Drone 2.0; Walkera QR X350, Devo 7s; Walkera Ladybird v2 FPV, Devo F4

Member
    Hozzászólás
    43

Próbáltam az elmúlt egy hónapban, valami normális szállításra alkalmas koffert, táskát, bőröndöt nézni az új Phantom 2-höz. Sajnos nem olyan könnyű, mert nincs nagyon semmi amiben igazából kényelmesen beleférne, így muszáj voltam még jobban szétnézni, belefúrni magamat a témába.
    Ha hiszitek, ha nem, nem nagyon van!!! Vagy túl nagy, vagy kicsi, vagy nem olyan magas, hogy beleférjen, vagy olyan drága, hogy nem lehet megfizetni. Igazából egyik sem volt igazán praktikus. Valakinek esetleg ötlete, tapasztalata???
    Nem maradt hátra más, megpróbálok magam erejéből összerakni egyet, mindent máshol beszerezve, de összességében egy jót, szállításra alkalmasat, nem túl drágát, praktikusat, tetszetőset összehozni a magam igényére.
    Rengeteg ötlettel, megoldással találkoztam, de sajnos nem egyben, hanem mind külön-külön.
    Ezeket az ötleteket szeretném most "egybeforrasztani".
    Majd meglátjuk mi lesz belőle!
    Aki felugrik az égbe, nagyot zuhanhat, de meglehet, hogy repülni fog.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    260

Idézet Tiko eredeti hozzászólása
    Próbáltam az elmúlt egy hónapban, valami normális szállításra alkalmas koffert, táskát, bőröndöt nézni az új Phantom 2-höz. Sajnos nem olyan könnyű, mert nincs nagyon semmi amiben igazából kényelmesen beleférne, így muszáj voltam még jobban szétnézni, belefúrni magamat a témába.
    Ha hiszitek, ha nem, nem nagyon van!!! Vagy túl nagy, vagy kicsi, vagy nem olyan magas, hogy beleférjen, vagy olyan drága, hogy nem lehet megfizetni. Igazából egyik sem volt igazán praktikus. Valakinek esetleg ötlete, tapasztalata???
    Nem maradt hátra más, megpróbálok magam erejéből összerakni egyet, mindent máshol beszerezve, de összességében egy jót, szállításra alkalmasat, nem túl drágát, praktikusat, tetszetőset összehozni a magam igényére.
    Rengeteg ötlettel, megoldással találkoztam, de sajnos nem egyben, hanem mind külön-külön.
    Én egy Walkera QR X350-hez - kb. akkora mint a Phantom - egy régesrégi utazóbőröndöt használok, amibe a testvérem faragott szivacsbetétet.
    Előnye, hogy a kopteren rajtamaradhattak a lábak, így azokat nem kell minden alkalommal le s fel szerelni - ez az X350-en a lábon lévő compass miatt elég macerás - és hogy a transmitternek is van mellette hely. Meg az akkumulátoroknak. Kis szerszámok, manuál, apró tartalék alkatrészek meg elférnek a fedél belsejében található, zárható zsebben.
    Hátránya, hogy rohadt nehéz. Ugyanakkor megnéznek, bármerre is járok vele. A múlt hétvégén a Sátorkőpusztai-barlangnál nagy derültséget okozott, mikor megjelentem a bőrönddel. :-)
    Mondjuk ehhez kellett, hogy az öcsém munkája közben egy régi budapesti bérház padlásán megtalálja ezt a bőröndöt, melyet a tulajdonosai neki ajándékoztak.
    Parrot AR.Drone 2.0; Walkera QR X350, Devo 7s; Walkera Ladybird v2 FPV, Devo F4

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Köszi előre is, András
    Szia King!
    Valóban nekem is ez volt a problemám! Én Kopaszati utasításait követtem, ami a következő volt:

Letöltöd az assistant-ból a "DJI Driver Installer" exe filet.
    Csak akkor fogja látni a vezérlődet.
    -megnyitod az Assistant-ot
    -rádió bekapcs
    -USB kábel összedug
    -akku összekapcsol a géppel

Szerintem Te is ezt csináltad!
    Én azt vettem ésszre, hogy miközben az egyik drivert töltötte be a gép, aközben valami hiányzó driver telepítsérére is rákérdezet, amit én engedélyeztem!
    Innentől kezdve müködőt minden!
    Remélem neked is ez lesz a problémád, vagy talán csak volt már!
    Sziasztok!

Hát egyszerre örülök is meg nem is. Végre sikerült összekapcsolni a PC-t a géppel, de kalibrálás után mindent fordítva csinál. A tolóerő emelkedés lefelé van, az irányok is fordítva. Ezt nem értem. Valakinek van ötlete?

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Még én is előtte vagyok a koffer beszerzésén. A gondot az okozza, hogy hamarosan érkezik a P2-höz is a légcsavar-védő, ami az alap méretet így megnöveli. Magát a légcsavarokat annyira egyszerű leszedni, visszarakni, hogy én alapból egy akkora koffert is elfogadnék, mint a saját papírdoboza (akkor meg minek is, az megvan ). Csak hát a védőkeretet felszerelni meg leszerelni már nem olyan egyszerű. Márpedig ahol én szeretném majd használni, az nem mindig egy nagy üres tér, így a védőre szükségem lehet, szerelgetésére meg nem lesz idő. Ezért még nagyobb koffert keresek, mind az eddigiek.

Oldal: 1 / 79 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva