Oldal: 2 / 79 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (788) összesen

Téma: Phantom II nem Vision

Kiemelt fórum támogató Artur H logója
    Hely
    California
    Hozzászólás
    1.306

Re:Phantom II nem Vision

Ezt a dobozt csináltam hozzá már 10 hónapja, mai napig is szolgál. Azóta gimbal más rádió, propeller és töltö van benne.

A kopteren már rajta van a GoPro3 kamera

Az adó, hm, úgylátszik utoljára 9 perc egy másodpercet repültem

Három akkumulátor van, kettö gyári egy meg más cégtöl van.

Két szélmérö, eggyik mechanikus és egyszerü a másik komoly de azzal babrálni kell

A kábel hozzákötni a koptert a kompjuterhez, a fogó meg meghúzni a légcsavart

Balancer, voltmérö háromcellás litiumhoz, meg egy kis voltmérö

Töltö kábellal

Pár jegyzet

Extra légcsavarok csavarrögzitővel

Pár GoPro3 kamera szerelék

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Idézet King eredeti hozzászólása
    Egy tapasztalt programozóra lenne szükségem...

Mivel a gépem farnehéz (a gimbalt egyelőre nem szerelem fel rá, gondolom emiatt az aksi hátrahúzza), ezért kitrimmelném, hogy ne boruljon már fel az induláskor.
    Ehhez előbb feltelepítettem a DJI honlapjáról a DJI_WIN8_Driver_Installer.exe programot, majd a Phantom_2_Installer_v1.08.exe és PhantomRC_1.0_Installer.exe progikat. A megadott sorrendben bedugdosva az usb csatlakozást, indítva a gépet, irányítót mégsem sikerült sosem a kapcsolatot létrehoznom a PC és a Phantom ill. a távirányító között. Szóval így semmit nem tudok beállítani.

Kinek van valami ötlete? Bocsánat, ha már valaki valahol leírta, amikor végigolvastam az öszes írást, akkor ez a probléma még nem volt az enyém, a keresővel meg nem akadtam a nyomára.

Köszi előre is, András
    Jelentem, a kommunikációs probléma megoldódott, már csak a lényeggel nem boldogulok.

Szóval továbbra is farnehéz a gép. Ha összekötöm a P2-t a PC-vel, nyilván nem repülhetek vele, hogy beállítsam.. de hogy is?

Ha a távirányítót kötöm össze a PC-vel, akkor hogyan repüljek?

Tudom, buta kérdések, de mégis... más távokon rajta van a trimmelő tekerő, azzal repülés közben beállítom, ami kell... de itt ilyen nincs..akkor mi van?
    Phantom 2 H3-2D Hero3+<br />Galaxy Visitor II.

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Bocs a zavarásért, de újabb gondom adódott.

A táv és a gép előírt kalibrálása után a táv power ledje bekapcsolás után rögtön átvált pirosból sárgába. Habár a gép érzékeli, hogy a táv bekapcsolt, pl. S1 failsafe állását is egyből sűrűbb villogással jelzi, DE nem lehet indítani a gépet.

Természetesen többször is megpróbáltam a PC-vel is az újra kalibrálást, hátha elfelejti azt, hogy már nem PC kapcsolatban van, de hiába. Ma mentem, volna először reptetni, de ez most elmarad. Ha nem indul, nincs miért levegőztetni ...

A mért fesz. 5,5 V, több elemkészlettel is kipróbáltam, tehát nem fesz. gond van (azt amúgy a piros villogásával jelezné, nem sárgával).

Kinek van ötlete arra, hogy a irányítási funkcióba térjen vissza a táv?

Sziasztok. Elvesztettem a szüzességem több mint 10 perc repülésen vagyok túl elképesztően jóóóóóóóó érzés de komolyan, úgy érzem nagyon oda kell figyelni folyamatosan még levegőben vagy de nagyon megéri!!! Egy képet mutatok is gyorsan!

Gondodb&#243;l ad&#243;d&#243;an r&#225; sem merem dugni sz&#225;m&#237;t&#243;g&#233;pre főleg ugy hogy windowsos g&#233;p nincs is a k&#246;zelembe

Bocs a zavar&#225;s&#233;rt, de &#250;jabb gondom ad&#243;dott.

A t&#225;v &#233;s a g&#233;p elő&#237;rt kalibr&#225;l&#225;sa ut&#225;n a t&#225;v power ledje bekapcsol&#225;s ut&#225;n r&#246;gt&#246;n &#225;tv&#225;lt pirosb&#243;l s&#225;rg&#225;ba. Hab&#225;r a g&#233;p &#233;rz&#233;keli, hogy a t&#225;v bekapcsolt, pl. S1 failsafe &#225;ll&#225;s&#225;t is egyből sűrűbb villog&#225;ssal jelzi, DE nem lehet ind&#237;tani a g&#233;pet.

Term&#233;szetesen t&#246;bbsz&#246;r is megpr&#243;b&#225;ltam a PC-vel is az &#250;jra kalibr&#225;l&#225;st, h&#225;tha elfelejti azt, hogy m&#225;r nem PC kapcsolatban van, de hi&#225;ba. Ma mentem, volna elősz&#246;r reptetni, de ez most elmarad. Ha nem indul, nincs mi&#233;rt levegőztetni ...

A m&#233;rt fesz. 5,5 V, t&#246;bb elemk&#233;szlettel is kipr&#243;b&#225;ltam, teh&#225;t nem fesz. gond van (azt am&#250;gy a piros villog&#225;s&#225;val jelezn&#233;, nem s&#225;rg&#225;val).

Kinek van &#246;tlete arra, hogy a ir&#225;ny&#237;t&#225;si funkci&#243;ba t&#233;rjen vissza a t&#225;v?

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Idézet htphoto eredeti hozzászólása
    Gondodból adódóan rá sem merem dugni számítógépre főleg ugy hogy windowsos gép nincs is a közelembe

Bocs a zavarásért, de újabb gondom adódott.

A táv és a gép előírt kalibrálása után a táv power ledje bekapcsolás után rögtön átvált pirosból sárgába. Habár a gép érzékeli, hogy a táv bekapcsolt, pl. S1 failsafe állását is egyből sűrűbb villogással jelzi, DE nem lehet indítani a gépet.

Természetesen többször is megpróbáltam a PC-vel is az újra kalibrálást, hátha elfelejti azt, hogy már nem PC kapcsolatban van, de hiába. Ma mentem, volna először reptetni, de ez most elmarad. Ha nem indul, nincs miért levegőztetni ...

Szervusz!

Én sem tettem volna, ha felszálláskor nem akarna seggre ülni... de végül úgy jártam, hogy most már sehogy... és sehol egy segítő ötlet. Ha lesz időm rá, akkor vissza a boltba, hátha garis csere lesz belőle.

Gratula a sikeres felszállásodhoz, a jó képért! Amint megy a masinám, én is felteszek párat, ami nem munka (azt nem szabad ).

King

A mért fesz. 5,5 V, több elemkészlettel is kipróbáltam, tehát nem fesz. gond van (azt amúgy a piros villogásával jelezné, nem sárgával).

Kinek van ötlete arra, hogy a irányítási funkcióba térjen vissza a táv?

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.845

Neked a Phantom II-höz nincs olyan adatcsomag, ami tartalmazza a gép alapbeállításait, és a segédprogramból vissza lehet tölteni?
    Hátha ez orvosolná a problémát...mert ezek szerint a default gomb nyomkodása nem vezetett sehová...nekem a Phantom-hoz van ilyen adatcsomag.

Néztem a gyári weboldalt, de ott nincs fenn...

Idézet smith_hun eredeti hozzászólása
    Neked a Phantom II-höz nincs olyan adatcsomag, ami tartalmazza a gép alapbeállításait, és a segédprogramból vissza lehet tölteni?
    Hátha ez orvosolná a problémát...mert ezek szerint a default gomb nyomkodása nem vezetett sehová...nekem a Phantom-hoz van ilyen adatcsomag.

Néztem a gyári weboldalt, de ott nincs fenn...
    HMMM ezt merre keressem, ha van szívesen adom!

Nos próbálkoztam egy rövid videóval ez volt a harmadik repülésem. http://www.youtube.com/watch?v=t91o098nJQY

Junior Member
    Hozzászólás
    3

Phantom II Technikai kérdések

[font=Calibri]Sziasztok!

GoProHero3+ megvan, szeretnék mellé egy quadkopter is, és a Phantom II-t néztem ki magamnak sok videó és leírás alapján, ugyan én csak a videók elkészítéséhez szeretném használni, ezért számomra olyan dolgok nagyon fontosak, hogy:
    • Sokáig fent tudjon lenni a levegőben és ha le is jön akkor egyből tudjam bele rakni a következő akkut ami feltöltődik annyi idő alatt amennyi ideig fent van a gép!
    • Ne legyen nagyon sérülékeny!

Persze ezek igen nagyravágyó elvárások de a többi előre gyártott kopterek közül ez bizonyul a legjobbnak e szempontok alapján. Gondolkoztam már azon is, hogy magam építem meg a kopterem vagy, hogy a teljesítmény miatt talán octokoptert veszek de ezek majd talán akkor amikor kicsit jobban bele látok a rendszerbe. Egyenlőre kezdőként jó lesz egy előre gyártott modell.

Kérdésem:
    • Meddig bírja a Hero3 kamerával + persze a gimballal ?
    • Mennyi idő feltölteni az akkumulátorát ? (itt persze arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyi hálózati, autós, vagy egyéb más akkumulátoról a töltés)

A fő problémám az elődjéhez képest az akkumulátora, ami teljesen egyedi, így nem lehet más utángyártottal helyettesíteni és az ára meg igen csak borsos. Ami meg persze mellette szól az a temérdek plusz tudás és finomítás nah meg persze az, hogy a gimbal is fejlettebb és integrált (persze annak aki ilyen verziót vásárol).

Oldal: 2 / 79 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva