Oldal: 3 / 79 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (788) összesen

Téma: Phantom II nem Vision

Kiemelt fórum támogató Artur H logója
    Hely
    California
    Hozzászólás
    1.306

Re:Phantom II Technikai kérdések

Idézet Alp eredeti hozzászólása
    [font=Calibri]....A fő problémám az elődjéhez képest az akkumulátora, ami teljesen egyedi, így nem lehet más utángyártottal helyettesíteni és az ára meg igen csak borsos. Ami meg persze mellette szól az a temérdek plusz tudás és finomítás nah meg persze az, hogy a gimbal is fejlettebb és integrált (persze annak aki ilyen verziót vásárol).
    Üdvözöllek itt Alp,

Ez a táblázat az én véleményem, lehet mások különbözö számokat irnának be.

Phantom 1:
    Repülési idö
    Egy akkumulátorral 10 - 12 perc
    Kettövel 16 - 18 perc
    Feltöltési idö: 25 - 40 perc

Phantom 2:
    Repülési idö: 24 perc
    Feltöltési idö: 2 óra

Amint látod olyan még nincs hogy annyi idö alatt töltöd fel mint repited. Tegyük fel mégis amint kiüritetted az akkumulátort töltenéd fel, ha az akkumulátor bemelegedett akkor ajánlatos hagyni lehülni és utánna tölteni.
    Ezért kell hogy legyen több akkumulátor.

Végül is neked kell majd eldönteni melyiked akarod.

Member
    Hozzászólás
    57

Re:Phantom II nem Vision

Sziasztok !
    Pár kérdésem lenne a Phantom II -ről.
    Érdemes a Vision verziót megvenni ,vagy egy GoPro-val kombinálni a II-est?
    A másik ,hogy a hatótávját mennyire és hogyan lehet megnövelni ,mert pár videón látom ,hogy a 300-m -es hatótáv jócskán ki van tolva
    Azért érdeklődnék ,mert egy Quadróban gondolkodom és mérlegelek ,hogy mit lenne érdemes venni FPV -hez .
    A válaszokat előre is köszi !

Team Associated RC10L1<br /><br /><br /><br />Tel:+36308606808

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.845

A Vision esetében a videójel hatótávja ugyanúgy korlátozott lesz, mint az FC40 esetében...ellenben van lehetőség arra, hogy nagyobb nyereségű antennával a hatótávot növelni lehessen pár forrasztás után...a gyári Wifi extender kiválóan alkalmas erre...ugyanígy óvatosan hekkelhető a kamera is...jó kis videók vannak erről fenn a youtube-on.

A távirányító frekvenciája is egy érdekes kérdés...mérnök tiszt barátom rávezetett arra, hogy a videó-jel minősége érdekében célszerűbb a videót küldeni 5,8GHz-en, és az irányítójelet küldeni a kisebb sávszélességű 2,4GHz-en...

Ha így nézzük, akkor inkább a Phantom 2 + gopro, mint a gyári kamera...nem tudom milyen hatótávot szeretnél, de szerintem ha élőképpel el tud menni 2km-t, és vissza...akkor az állat...nyilván jobb/erősebb adású távirányítóval a hatótáv kitolható, csak férjen bele a repülés időbe.
    A videó-jel meg úgyis adásteljesítménytől függ...

Szerintem.

Én is inkább a GoPro felé fogok váltani, távirányító cserével az FC40-nél...igaz, hogy az 5,8GHz marha jó, mert nem nagyon zavarja semmi, de a hatótávja, és az irányítási minősége szerintem elmaradhat a 2,4GHz-es irányítástól...

Member
    Hozzászólás
    57

Igazából a 300 méteres hatótáv a parám .Petsze itt nem arról beszélek ,hogy kilóméterekre szeretnék repülni ,csak mível a Vision -verzió nem éppen olcsó így a véleményeteket kérném,hogy ha nem is olcsóbban ,de ezen az áron szerintem egy jobb konfigot tuti össze lehetne rakni .

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.845

Én már nem is tudom mire gondoljak...nemrég néztem a videót, ahol állítólag a tulaj 4,2km-re repült el a Phantom 2-vel, gyári cuccokkal...
    Az én FC40 távom is CE állásban érkezett, az első dolgom volt, hogy FCC állásba tekertem át, így a 25mW helyett immár 125mW-on ad...ezzel elvileg 500 méter a hatótáv a gyári adatok szerint, de ha ez is olyan pontos, mint az FC40 kamera hatótávja, akkor minimum a duplájával lehet számolni... ;D

Member
    Hozzászólás
    57

Hát ez az ,hogy az ilyen videók miatt vagyok érthetetlen hiszen gyári cumókkal repülnek kilóméterekre ,bár külföldi Oldalakon 140-160 Dollár magasságában 2200 mW teljesítményű cumókhoz lehet jutni ,amivel 5 Km -re is nőhet a hatótáv.Azért itthon már lelőnék az embert

Senior Member OBi_ logója
    Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Nem a teljesítménnyel kell a hatótávot növelni, hanem az antenna javításával. (még az 1W is sok!)
    I-I-
    //-/ X multikopter, Y multikopter, Hitec Aurora 9

Member
    Hozzászólás
    33

Idézet smith_hun eredeti hozzászólása
    A Vision esetében a videójel hatótávja ugyanúgy korlátozott lesz, mint az FC40 esetében...ellenben van lehetőség arra, hogy nagyobb nyereségű antennával a hatótávot növelni lehessen pár forrasztás után...a gyári Wifi extender kiválóan alkalmas erre...ugyanígy óvatosan hekkelhető a kamera is...jó kis videók vannak erről fenn a youtube-on.

A távirányító frekvenciája is egy érdekes kérdés...mérnök tiszt barátom rávezetett arra, hogy a videó-jel minősége érdekében célszerűbb a videót küldeni 5,8GHz-en, és az irányítójelet küldeni a kisebb sávszélességű 2,4GHz-en...

Ha így nézzük, akkor inkább a Phantom 2 + gopro, mint a gyári kamera...nem tudom milyen hatótávot szeretnél, de szerintem ha élőképpel el tud menni 2km-t, és vissza...akkor az állat...nyilván jobb/erősebb adású távirányítóval a hatótáv kitolható, csak férjen bele a repülés időbe.
    A videó-jel meg úgyis adásteljesítménytől függ...

Szerintem.

Én is inkább a GoPro felé fogok váltani, távirányító cserével az FC40-nél...igaz, hogy az 5,8GHz marha jó, mert nem nagyon zavarja semmi, de a hatótávja, és az irányítási minősége szerintem elmaradhat a 2,4GHz-es irányítástól...
    Akkor ezek szerint messze nem egyezik meg a Vison és a P2 repülési hatótávja? Nem az élőképre gondolok.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.845

Idézet OBi_ eredeti hozzászólása
    Nem a teljesítménnyel kell a hatótávot növelni, hanem az antenna javításával.
    Így van...a Vision esetében 3 vagy 5dbi-s TP-link antennát szereltek fel a kamerára, és a wifi extender-re is...ugyanígy járható út lehet különböző irányantenna, vagy jobb nyereségű körsugárzó használata is...

A nagyobb adásteljesítményt én a profibb távirányítókra gondoltam...gondolom pl. egy Futaba azért nem 25mW-on, vagy 125mW-on adja az irányítójelet...de ezen most el is gondolkodom, és lehet, hogy a gyári 5,8GHz-es távirányítót meghekkelem egy jobb antennával... :

Az az igazság, hogy már nem nagyon rémlenek az antennák nyereségei, mert vagy 18 évvel ezelőtt tanultam róla...amíg eljutok a GoPro-s FPV rendszerig...addig sok víz lemegy a Dunán, és hátha lesznek jobb antennák is...

Member
    Hozzászólás
    57

Teljesen mindegy ,hogy Futaba ,Spektrum vagy Sokolnak hívják az adott rádiót,mert magyarországon 100mw -nál nem lehet nagyobb a kimenő teljesítménye a rádiónak .Illetve lehet ,csak az már engedély köteles

Oldal: 3 / 79 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve