Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen

Téma: Milyen típusú körrepülő??

Member
    Hozzászólás
    50

Milyen típusú körrepülő??

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy körrepülőt és szeretném tudni hogy milyen típusú és hogy ki tervezhette vagy mi a neve hogy találjak hozzá egy tervrajzot!! Teszek fel egy pár képet. Előre is köszönöm mindenki segítségét.

Én akartam,megtanultam,és pilota lettem!!!

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.175

Re:Milyen típusú körrepülő??

Halló , kedves kolléga.

A modell. egy igen szépen, korrekt módon épített F-2 B műrepülő modell.

Nagy valószínűséggel Vellai Tibor, vagy hozzá közel álló versenyző építette.

Érdeklődjön a BP. modellező klubbban, / úgy tudom most a Dagály u. ban vannak/

Sajnos Tibi már nem él, de néhány komplett modellje még a klubban látható. / legalább is remélem/

Üdvözlettel: M. G / alias Masznyik Gábor. /
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Junior Member
    Hozzászólás
    6

Szia!
    Ha tudnál pár közeli fotót feltenni a modellről (pl. a főfutószár környéke, a szárny alja, a törzs hátulja alul-oldalnézetből), akkor jobban tudnék tippelni. Kb. 1969 óta ismerem a budapesti, és 1977 óta az országban készült modelleket. Egy biztos: ez a modell csak hasonlít néhányra a Modellezés tervrajzmellékleteiben megjelentek közül (elsősorban a Super Acrobat, Super Acrobat-X), de egyikkel sem azonos. Profi, de nem élvonalbeli versenyző kezemunkája lehet; sokat, és sokáig repülhetett, a jellegzetes ricinus-beszívódások nyomai alapján. Valószínűleg a hetvenes évek első felében készülhetett, mert azután kötelező volt a szárnyon a "HA- valamilyen megyerövidítés + a sportigazolvány-szám feltüntetése, és ezen nem látszik ennek nyoma (hacsak nem a "megnyúzással" tűnt el). Elképzelhető, hogy egy eredeti átépítése, mert azokban az időkben inkább a szárnyfutó volt divatos, és a törzsfutó nem. A függőleges vezérsíkja szokatlanul nagy: lehet, hogy az sem eredeti. (A Super Acrobat_X -en volt efféle nyilazott svanc, de az orrfutós volt.) Biztosan nem Vellai Tibié: az ő modelljei megvannak, illetve emlékszem rájuk. Magasházy Lacit sem lehet megkérdezni már sajnos, a régiek közül...
    Gyanítom, hogy Nógrád megyében készült, talán Havrán Sanyi reáismer.
    A motor kétségkívül egy MOKI-M3 -as, öntöttvas dugattyús, a 60-as évekből: sokáig népszerű volt: jobban szerettük, mint utódját, a 7 kcm-es, aludugós, duplagyűrűs M-4 est.
    A modell -ha szépen, japánpapíros bevonással restaurálásra kerül- akkor valószínűleg repülőképes (a zsanérként szolgáló "8-as" varratokat ellenőrizni kell, nehogy töröttek-szakadtak legyenek), és akkor a modell egy becses muzeális érték. Ha gyakorlott, "műsort repülő" pilóta vagy, akkor sok örömet szerezhet, ha nem az vagy, akkor nagyon szívesen segítünk tanáccsal-egyebekkel a Budapesti Klubban. Hétfő délutánonként a Dagály u-ban, kedd du. pedig a Hangár u-ban vagyunk megtalálhatók: a pályát használhatjuk, és a klubházból 2 helyiséget is.

Member
    Hozzászólás
    50

Szia.

Először is köszönöm a segítségedet. Teszek fel egy pár képet ahogy kérted a gép mostani állapotáról. Sajnálattal hallom hogy nem Vellai modell!! Nagyon jóban voltam Tibi bácsival. Reméltem hogy egyszer szerzek tőle egy szép modellt de látom ha nem építek akkor nem lesz már nekem ilyen!! Minden viccet félretéve nagyon beleszerettem ebbe a modellbe és az a tervem hogy fel kellene újítani. Nos ezzel lenne egy kis gondom. Én gyerek koromban a Cavalloni egyesületben tevékenykedtem de mivel már 43 vagyok régen kijöttem a japán papír használatából. Tudom feszítőlakk meg stb de hidd el régen volt!! Én nem szeretném hogy összegányoljam ezt a remek munkát és azt sem szeretném ha a mostani fóliákkal borítanám be e becses modellt. A kérdésem az lenne tudnál valakit ajánlani aki szépen fel tudná újítani nekem??
    Más
    Írtad hogy Havrán Sanyi Esetleg ráismerne a modellre. Őt hogy tudnám elérni?? Jó lenne tudni hogy kinek a modellje lehetett mert valahol egy emléket állítanánk vissza a régmúltból és ezen szerepelhetne az ő neve!! A tervem egyébként az a modellel hogy mint szobadísz ékesítené a falamat de viszont nagyon szeretnék körrepülőzni mint gyerek koromban (Pufi bácsival sajnos a nevét nem tudom már ) Budaörsön. Arra gondoltam építek egy VUM modellt így legalább lesz az is és szívesen megreptetném ha nálatok lenne rá mód!! Eddig az RC műrepülőztem és az volt a kedvenc de mindig húzott a szívem az U control felé!! Ha privátban elküldenéd a telefonszámod azt megköszönöm a további ügyek miatt.
    Akkor a képek :

Üdvözlettel Batizi Sándor (Airwolf34)

Senior Member
    Hozzászólás
    312

Tetszik ez a nemes cél. Amennyiben szükséges, felajánlok 30 ív MHSz-től megmaradt fehér japán papírt. Talán még egy kevés nitró-vászonfeszítő is akad itthon. A bevonásban is szívesen segítenék, de elég messze lakok tőletek. Néha akad alkalmi fuvarom Budapestre, a Sylkához vagy a Campona környékére tudok csomagot küldeni. Természetesen barátságból és ingyen.
    Sok sikert a restauráláshoz. Üdv Stefi
    F1E-1kg

Member
    Hozzászólás
    50

Tisztelt Stefi.

Nagyon szépen köszönöm a felajánlásodat és tisztelettel elfogadom. Én a XI. kerületben lakom így a Campona nincs messze tőlem. Természetesen Oda megyek érte amikor neked jó és ahol jó. Remélem S. Grassfield kolléga tud segíteni egy kicsit a bevonásban vagyis aki ért hozzá mert mint írtam nem akarnék egy gány munkát végezni magamtól. Természetesen senkitől nem kérem és nem is várom el hogy ingyen segítsen. Ha sikerül a felújítást elkezdenem mindenképpen teszek fel róla képeket a fórumra. Ha küldenél nekem egy számot privátba felhívnálak és megbeszélném veled a többit.

Köszönettel és tisztelettel Batizi Sándor

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    341

Kedves Airwolf34!

Kiindulási alap lehet az is, hogy a törzs oldalán SB monogrammot vélek felfedezni. Nem hinném, hogy nógrádi a modell, de ha írsz egy levelet a profilomban megtalálható címemre, akkor megadom az említett célszemély elérhetőségét.

Junior Member
    Hozzászólás
    6

Kedves Airwolf,
    Köszönöm a gyors választ, az új fotókat! Sajnos, nem jutottam közelebb a rejtvény megoldásához, pedig igen izgalmas,érdekes számomra is! Szorgalmasan üldözöm telefonon azokat, akiknek érdemes még megnézniük, hátha ráismernek.
    A restaurálásról: egy nagy és súlyos döntést kell meghoznod, mert elég barbár módon szedték le korábban a szárnyról-ívelőlapról a bevonatot, mivel itt-ott letépődött a balsafelületekről is. Ha csak áttörlik-átcsiszolják, és így rávonnak japánpapírral, akkor használható lesz, de csúf marad. Ha "lenyúzzák" a balsafelületeket is (a legkritikusabb a szárnyon, a torzió elvékonyodása miatt), az meg kb. tízszeres munka lesz...
    "Vigasztalásképp" itt egy videó az 1966-os, eredeti, felújított VUM-18 -asról:
    http://www.youtube.com/watch?v=yRoT8...ature=youtu.be
    Kérlek, keress meg emailben, hogy megbeszéljük a továbbiakat: szívesen látnánk, ha huzalos műrepülőzni jönnél: Titi Bácsi nagyobbik fia -közel 20 év kihagyás után- a napokban fejezi be új versenygépét, és áll be újból küzénk...

Üdv: S. G. ( miau - kukac- index.hu )

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.040

Sziasztok!
    A fényképeket nézegetve Weinwurm Géza WUM-22 körrepülő gépére emlékeztet, csak a csűrő itt nem a tervrajz szerint épített szerkezetü, a szárny többi része igen, és a függőleges kerekre volt tervezve nem ilyen hátracsapottra. Viszont a többi az rajz szerinti OK. Nagy körrepcsis többszörös bajnok volt vagy még él? Sajnos nem tudom. Én F1-A és B kategóriában versenyeztem, de azért kiváncsiságból bele-bele pislogtam más kategóriákban levő eseményekbe is, mint az F2-B. Nem igen hiszem, hogy tévedek. Egyik régi modellezés újság le is hozta a tervrajzát A0-ban. Ezeket a Modellezés újságokat megvettem évtizedeken át, megvannak mert nem dobtam ki őket, bár sajnos nem mindegyik szám van meg. Mindegyikhez van tervrajz melléklet. Géza bácsiról is sok kép van és a modelleiről az újságban.Azt hiszem nekem is megvan még ennek a gépnek a tervrajza eredetiben a Modellezés újságból mint melléklet.
    Most jutott eszembe, az egyik példány címoldalán szerepel ezzel a modelljével, éppen guggol mellette.

Member
    Hozzászólás
    50

Szia Sanyi. Nagyon köszönöm a segítségedet. Ha esetleg megtudnánk beszélni azt hogy ezt az újságot megmutasd nekem azt nagyon megköszönöm. Nagyon jó lenne olyan állapotába hozni a gépet mint ahogy ő elkészítette. Nagyon szívesen elmegyek érte és lemásolnám vagy ha be tudod ide tenni a fotót a fórumra azt külön megköszönöm. Szép napot neked. Sanyi

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva